Gdzie w Pieninach można zrealizować bon turystyczny?

Gdzie w Pieninach można zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny to dla wielu rodzin szansa na zaplanowanie wspólnego wyjazdu. Regionem, który warto wziąć wtedy pod uwagę, są malownicze Pieniny z urokliwymi wioskami i uzdrowiskami. Niżej znajdują się najważniejsze informacje o bonie oraz miejscach, gdzie jest on akceptowany.

Z bonu turystycznego można korzystać aż do końca marca 2022 roku. Kwota, jaką otrzymają rodziny na każde dziecko przed 18. rokiem życia, wynosi 500 zł – w przypadku orzeczenia niepełnosprawności jej wysokość wzrasta do 1000 zł. Pieniądze można przeznaczyć na wypoczynek dzieci na przykład na koloniach letnich lub obozach zimowych, a także na rodzinną wycieczkę. Bon służy do opłacenia imprez turystycznych i usług hotelarskich, realizowanych na rzecz dziecka, na ternie Polski.

Uprawnione do tego osoby mogą w każdej chwili aktywować świadczenie. Wystarczy, że zalogują się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i tam znajdą odpowiednią zakładkę. Bon 500+ to dokument elektroniczny, którego nie wymienia się na gotówką ani żadną inną formę płatniczą. Aby uregulować należność, trzeba podać kod obsługi płatności, a następnie potwierdzić go kodem z SMS-a otrzymanego już po rozpoczęciu transakcji.

Nie wszystkie podmioty są uprawnione do realizowania takich płatności. Ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Warto wiedzieć, że portal Nocowanie.pl także stara się pomóc turystom w szybkim znalezieniu obiektów noclegowych, akceptujących bon turystycznych. W tym celu stworzył specjalną odznakę, którą wyróżnia miejsca przyjmujące bon.

Turyści mogą od zapoznać się z warunkami oferty, opiniami innych gości oraz zasadami rezerwacji miejsc noclegowych!

Bon turystyczny w Pieninach – lista obiektów


Pieniny to region, który warto wziąć pod uwagę, planując rodzinny wyjazd. Turyści mogą tam liczyć na piękne widoki, zwłaszcza na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, czyste powietrze i przyjemny klimat. Co jeszcze można robić w Pieninach? Oczywiście ważnym punktem programu powinno być wejście na najważniejsze szczyty pasma, czyli Trzy Korony i Sokolicę, oprócz tego można wybrać się na spływ przełomem Dunajca, zwiedzić malownicze zamki w Niedzicy i Czorsztynie, a także zrelaksować się nad zalewem. W Pieninach znajdują się również przepiękne rezerwaty przyrody: Wąwóz Homole, Wysokie Skałki, Biała Woda oraz Zaskalskie Bodnarówka. Na pewno warto pokazać je rodzinie – tym bardziej, że w Pieninach jest sporo obiektów noclegowych, które akceptują bon turystyczny 500+.


Niżej przedstawiamy informacje dotyczące kilku wyróżniających się lokalizacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny wyjazd w Pieniny.

Bon turystyczny w Czorsztynie

Decydując się na noclegi w Czorsztynie, turyści znajdują świetną bazę wypadową do Pienińskiego Parku Narodowego. Miejscowość położona jest nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego, więc można tam zaplanować również relaks nad wodą. Baza rekreacyjna obejmuje wypożyczalnię sprzętu pływającego oraz plażę z kąpieliskiem. W sezonie przy brzegu cumuje statek turystyczny, obwożący pasażerów po zalewie. Szczególną atrakcję Czorsztyna stanowią ruiny średniowiecznego zamku, który dawniej strzegł odcinka ważnego szlaku handlowego, biegnącego Doliną Dunajca. Innym wartym polecenia miejscem jest Czorsztyn-SKI, gdzie zimą można jeździć na nartach, a latem korzystać między innymi z toru saneczkowego.

Sprawdź, gdzie w Czorsztynie wykorzystasz bon turystyczny:


>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Czorsztynie, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Kluszkowcach

Kluszkowce to typowa pienińska turystyczna wieś, gdzie na turystów czeka sporo atrakcji, w tym kąpielisko, wyciąg narciarski na górze Wdżar i wieloma szlakami turystycznymi. Wdżar to dawno uśpiony wulkan – teraz wspaniały punkt widokowy na Jezioro Czorsztyńskie oraz na Pieniny, Gorce, Tatry i Beskidy, znajduje się tam również kolejka Alpin Coster i miejsca do rowerowych szaleństw. Na szczyt można wejść pieszo lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Wyjątkowym miejscem w Kluszkowcach jest ulokowana na półwyspie Stychlyn Osada Czorsztyn. Tworzą ją zabytkowe pensjonaty, wille, wiejskie chałupy i kamienne lamusy z przełomu XIX i XX wieku. Niektóre zostały przeniesione z miejscowych przeznaczonych do zatopienia w wodach Jeziora Czorsztyńskiego.

Sprawdź, gdzie w Kluszkowcach wykorzystasz bon turystyczny:

Pensjonat Korpałówka

Pensjonat Korpałówka

Kluszkowce, ul. Karpacka

Pensjonaty Kluszkowce 9.6
Gościniec Pieniński

Gościniec Pieniński

Kluszkowce, ul. Karpacka

Pensjonaty Kluszkowce 9.9
Nad Potokiem

Nad Potokiem

Kluszkowce, ul. Kamieniarska

Kwatery i pokoje Kluszkowce 9.6

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Kluszkowcach, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Krościenku nad Dunajcem

Krościenko nad Dunajcem jest kolejną malowniczą miejscowością położoną w Pieninach. To świetne miejsce dla turystów, którzy chcą eksplorować tamtejsze trasy. We wsi rozpoczynają się trzy oznakowane szlaki turystyczne: żółty do Sromowiec Niżnych, zielony na Czertezik oraz czerwony na Prehybę lub na Lubań, w zależności od wybranego kierunku. Z Krościenka wypływają również flisackie tratwy, zabierające turystów na kultowy spływ przełomem Dunajca. Z pewnością jest to miejsce, gdzie można wypocząć i cieszyć się malowniczą przyrodą Pienin.

Sprawdź, gdzie w Krościenku nad Dunajcem wykorzystasz bon turystyczny:


>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Krościenku nad Dunajcem, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Sromowcach Niżnych

Turystyczna wieś Sromowce Niżne to turystyczna wieś położna nad brzegiem Dunajca, u stóp Trzech Koron oraz u wrót Przełomu Pienińskiego. Wczasowiczów otaczają malownicze góry i mnóstwo zieleni. Ze Sromowiec Niżnych można wybrać się na Trzy Korony lub na Sokolicę. Najciekawszym obiektem we wsi jest dawny kościół św. Katarzyny, obecnie pełniący rolę galerii sztuki. Świątynię wybudowano w 1513 roku, a o jej walorach artystycznych świadczy umieszczenie na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego. Jest to spokojna miejscowość, w sam raz na rodzinny wyjazd.

Sprawdź, gdzie w Sromowcach Niżnych wykorzystasz bon turystyczny:

Domki Na Szlaku

Domki Na Szlaku

Sromowce Niżne, ul. Trzech Koron

Apartamenty Sromowce Niżne 10.0
Schronisko PTTK Trzy Korony

Schronisko PTTK Trzy Korony

Sromowce Niżne, ul. Sobczańska

Pensjonaty Sromowce Niżne 9.1
Willa Magiera

Willa Magiera

Sromowce Niżne, ul. Trzech Koron

Wille Sromowce Niżne 9.5

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Sromowcach Niżnych, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Szczawnicy

Wypoczynek w Szczawnicy ma wiele zalet – miasto zlokalizowane jest wśród pienińskich szczytów, do tego oferuje relaks w przepięknej dzielnicy uzdrowiskowej. Latem można zaszyć się w Parku Zdrojowym i spędzić czas w pijalni wód mineralnych. Wiosna to pora wycieczek w góry, w okolicy Szczawnicy można znaleźć zarówno trasy spacerowe, jak i dłuższe szlaki dla wymagających. Najciekawszym wyborem będzie wyprawa na Prehybę, Czerwony Klasztor lub Sokolicę i Trzy Korony. Zima to w Szczawnicy czas dla narciarzy, na których czekają stoki Palenicy, Szafranówki i Areny Narciarskiej Jaworki-Homole. Będąc w Szczawnicy warto zobaczyć tamtejsze atrakcje przyrodnie jakimi są chociażby Wąwóz Homole,Wysokie Skałki i rezerwat Białej Wody, do których prowadzą niezbyt trudne trasy.

Sprawdź, gdzie w Szczawnicy wykorzystasz bon turystyczny:

Schronisko PTTK Orlica

Schronisko PTTK Orlica

Szczawnica, ul. Pienińska

Pensjonaty Szczawnica 9.3
Willa Lala

Willa Lala

Szczawnica, ul. Wiktora

Pensjonaty Szczawnica 9.5

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Szczawnicy, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Następny artykuł 5 pomysłów na jesienny...

Komentarze (2)

Luceq

czy spływ Dunajcem można opłacić bonem turystycznym?

Ola

Nie da się.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej