Jesienne Pieniny - galeria zdjęć

Jesienne Pieniny - galeria zdjęć

Jesienne widoki w polskich górach nie mają sobie równych. Czy to Bieszczady, Tatry czy też Pienny – krajobrazy są tak samo zachwycające! Nie wierzycie? Zobaczcie zdjęcia, które wykonaliśmy w okolicy Szczawnicy.

Pieniny to masyw górski na pograniczu Polski i Słowacji, którego nasłonecznione stoki sprzyjają pieszym wędrówkom. Podczas takich spacerów turyści podziwiają wspaniałe krajobrazy – pienińskie łąki oraz zalesione zbocza.

Nie tylko Pieniny zachwycają jesienią! Zobacz tę porę roku w Bieszczadach, wejdź: Jesienne Bieszczady - galeria zdjęć

Te widoki zachwycają szczególnie jesienią, gdy liście drzew mienią się odcieniami złota i pomarańczu. Wiele osób uważa, że o tej porze roku warto wybrać się na sam szczyt Trzech Koron, skąd można obserwować wijący się w dole Dunajec. Co jakiś czas na wodzie pokazuje się tratwa, którą przeprawiają się turyści. Bo spływ rzeką niewątpliwie należy do największych okolicznych atrakcji.

Obowiązkowym punktem wyprawy w Pieniny jest wejście na Palenicę. Wzgórze znajduje się w Szczawnicy i można dostać się na nie korzystając z wyciągu krzesełkowego. Jest to świetny punkt widokowy nie tylko na Pieniny, ale również na Beskid Sądecki. Z Palenicy można ruszyć dalej – na Szafranówkę, do Jaworek lub na Drogę Pienińską.

Planujesz wypoczynek w Pieninach? Już teraz poszukaj noclegów w regionie, wejdź:

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy
Noclegi w Szczawnicy

Zobaczcie sami zachwycające pienińskie krajobrazy – zapraszamy do galerii zdjęć.

Następny artykuł 4 najważniejsze miejsca w...

Komentarze

Zobacz również