Majówka 2019 - Raport Nocowanie.pl

Majówka 2019 - Raport Nocowanie.pl

Gdzie turyści spędzili długi weekend majowy 2019? – Zobacz raport Nocowanie.pl

Popularność turystyki weekendowej ciągle zyskuje, trend wyjazdów w długie weekendy cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku ponad jedna trzecia Polaków zdecydowała się na turystyczną majówkę, a w miejscowościach turystycznych mogliśmy spotkać tłumy osób.

 

W 2019 weekend majowy był bardzo łaskawy dla urlopowiczów, najbardziej zorganizowani cieszyli się aż dziewięcioma dniami wolnymi. Tegoroczna majówka dla niektórych zaczęła się już 27 kwietnia i trwała do 6 maja. W tym terminie odnotowaliśmy 1,55% więcej zapytań o nocleg niż w ubiegłym roku.

Przyjrzeliśmy się dokładnie preferencjom turystycznym podczas majówki. Najchętniej wybieranym województwem było pomorskie (26%), następnie zachodniopomorskie (21%) i małopolskie (15%). Również dolnośląskie (15%) i podkarpackie (6%) cieszyło się popularnością wśród turystów.


Największy wzrost zainteresowania rok do roku odnotowało województwo podlaskie (aż 68% więcej zapytań o nocleg niż w majówkę 2018), a także dolnośląskie (26% więcej), kujawsko-pomorskie (21%), świętokrzyskie (17%) i śląskie (11%). Z tych danych można wnioskować, że turyści na urlop wybierają coraz częściej te mniej oblegane miejsca, unikając tłumów i odkrywając nieznane atrakcje.


Ze statystyk wynika, że największą popularnością w tym roku cieszyło się Zakopane (5,16% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Karpacz - 3,86%. Na kolejnych miejscach znalazły się Władysławowo (3,56%), Łeba (3,53%), Kołobrzeg (2,88%), Wrocław (2,84%), Kraków (2,36%), Kudowa-Zdrój (2,31%), Sopot (2,16%) i Gdańsk (2,12%).


Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem.


Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 27 kwietnia - 6 maja 2019 w porównaniu do analogicznego okresu 2018.

Następny artykuł Pogoda na 3 tydzień czerwca...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!