Mazurska droga św. Jakuba

Mazurska droga św. Jakuba

Droga św. Jakuba to jeden z najważniejszych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Sieć dróg prowadzi do hiszpańskiej Santiago de Composteli – pielgrzymkowe trasy znajdują się też na Mazurach.

Według podań w Santiago de Copmostela znajduje się grób św. Jakuba, który jest celem pielgrzymek od IX wieku. Droga św. Jakuba, na którą składa się plątanina szlaków ze wszystkich europejskich krajów, została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Oznaczona jest muszlą lub żółtymi strzałkami.

Trasa wiedzie też przez mazurskie drogi. Zaczyna się przy granicy z Litwą – w miejscowości Ogrodniki – i prowadzi przez Olsztyn, Iławę aż do Torunia i granicy z Niemcami. Chociaż według tradycji jest to szlak pielgrzymi, to dobry pomysł na jesienną wędrówkę po regionie.

Na Mazurach droga św. Jakuba wiedzie przez leśne bezdroża. Została poprowadzona tak, by zbiegać się z innymi trasami w regionie. Dzięki temu osoby przemierzające szlak, będą mogły poznać okoliczne atrakcje i zabytki architektury sakralnej. W Iławie jest to przede wszystkim utrzymany w gotyckim stylu kościół Przemienienia Pańskiego.

Północna część szlaku św. Jakuba z Olsztyna do Torunia liczy 240 kilometrów. Przejście tego fragmentu na pewno będzie niezwykłym przeżyciem dla każdego.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również