Międzyzdroje. Przy plaży powstanie hotel gigant?

Międzyzdroje. Przy plaży powstanie hotel gigant?


Międzyzdroje to jedno z najbardziej lubianych i najchętniej odwiedzanych miast nad polskim morzem. Nie dziwi więc fakt, że tutejsza baza noclegowa wciąż się rozrasta. W najbliższym czasie rozrośnie się znacznie, bo już niebawem, tuż przy plaży w Międzyzdrojach powstanie 112-metrowy hotel.

Jak wynika z doniesień medialnych, na plaży w Międzyzdrojach powstanie niebawem 33-kondygnacyjny hotel. Inwestor - szczeciński deweloper "Siemaszko", otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę. Zgodnie z projektem hotel składać się będzie z dwóch wież, przy czym każda z nich będzie miała wysokość 112 metrów.

W całym kompleksie ma być 345 apartamentów. Każdy apartament będzie posiadał własne tarasy, loggie lub oranżerie. Jak zapowiada inwestor, to część mieszkalna będzie dominującym elementem inwestycji. Jednak w obiekcie znajdą się też restauracje, kawiarnie, kompleks basenowy i fitness, SPA czy sale konferencyjne. Tym, co bez wątpienia wyróżni hotel będzie wyjście prosto na plażę.


Nowy hotel w Międzyzdrojach. O czym warto wiedzieć?


Zdaniem inwestora obiekt będzie magnesem dla wszystkich miłośników monumentalnych budowli o pięknej architekturze. Natomiast atrakcje, jakie znajdą się wewnątrz obiektu zachęcą do odwiedzin grupy turystów oraz inwestorów.

Warto dodać, że cały kompleks ma mieć ponad 30 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej. W sąsiedztwie nie ma tak wysokich budowli, bez wątpienia więc nowy hotel zdominuje okolicę i będzie najbardziej rzucającym się w oczy punktem w promieniu kilku kilometrów.

Budowa gigantycznego hotelu w Międzyzdrojach budzi sporo kontrowersji, gdyż teren miasta jest objęty obszarem parku krajobrazowego. Natomiast w najbliższym sąsiedztwie zaczyna się obszar Wolińskiego Parku Narodowego i rezerwatu.

Komentarze turystów są bardzo różne. Jednak przeważają te pełne niedowierzania. Dlaczego władze miasta pozwoliły na powstanie tak dużego obiektu, tuż przy plaży? Komentarzy ze strony Urzędu Miasta nadal jednak nie ma, natomiast z dokumentów wynika, że pozytywna decyzja dotycząca budowy hotelu zapadła już w lipcu 2020 roku. Zaś samo pozwolenie na budowę dotyczy "budynku usług hotelarsko mieszkaniowych z garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu i instalacjami zewnętrznymi". Prace mają ruszyć za rok.


A Wam jak podoba się ten pomysł?


Czy 33-kondygnacyjny hotel w Międzyzdrojach uatrakcyjni ofertę miasta? Czy wręcz przeciwnie – zniechęci turystów do spędzania w tej nadmorskiej miejscowości wakacji? A może nie ma to żadnego znaczenia?

Warto tu jeszcze dodać, że obiekt, który ma powstać w Międzyzdrojach, nie będzie wcale największym hotelem nad Bałtykiem. Bo taki będzie w Pobierowie. Ma to być największy obiekt noclegowy w Polsce położony na 30 hektarach ziemi.

Następny artykuł Ustronne miejsca na weekend...

Komentarze (1)

Domkiblizniaki

4 miesiące temu
Bedzie jak w Torremolinos czyli do d....Plaze w Polsce dlatego wlasnie podobaja sie turystom ze nie sa tak zabudowane . Takie hotele zaslaniajace plaze to juz dawno niemodne.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej