Można już jeździć na nartach w rejonie Kasprowego Wierchu!

Można już jeździć na nartach w rejonie Kasprowego Wierchu!

Mamy dobrą wiadomość dla narciarzy, którzy wypoczywają w Zakopanem i okolicy miasta. Od środy 12 stycznia dostępne są trasy zjazdowe w rejonie Kasprowego Wierchu!

Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) to jeden z najsłynniejszych szczytów w polskich Tatrach. Co roku dziesiątki turystów wspinają się na jego wierzchołek, by stamtąd cieszyć się widokiem malowniczych dolin: Goryczkową, Kasprową, Gąsienicową oraz słowacką Doliną Cichą Liptowską.  

Na Kasprowy Wierch można wjechać także kolejką, która w 2021 roku świętowała swoje 85-lecie. Czytaj więcej: Urodziny kolejki na Kasprowy Wierch. Ma już 85 lat!

W sezonie letnim z tej opcji chętnie korzystają turyści, planujący piesze wędrówki w dalsze partie Tatr, natomiast zimą Kasprowy Wierch bywa celem narciarzy. Warunek jest jeden – odpowiednie naśnieżenie tras.


Stoki na Kasprowym Wierchu otwarty!


W środę 12 stycznia otwarto stoki narciarskie na Kasprowym Wierchu. Dlaczego jest to tak dobra wiadomość? Jako że stacja narciarska leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, sztuczne naśnieżanie tras nie wchodzi w grę. Aby mogli z nich korzystać narciarze, konieczne jest zaczekanie na odpowiednie warunki.

Teraz pogoda sprzyja amatorom białego szaleństwa, co potwierdza komunikat prasowy Polskich Kolei Linowych, właściciela ośrodka narciarskiego na Kasprowym Wierchu.

Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego decyzja o zamknięciu i otwarciu tras wynika z warunków pogodowych, które rządzą się swoimi prawami. Każdorazowo trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej odbierane są przez TOPR i TPN i od tych decyzji uzależniona jest możliwość ich otwarcia przez PKL. Na Kasprowym Wierchu ponownie warunki są dobre co oznacza, że zapraszamy narciarzy do jazdy na trasie w Dolinie Gąsienicowej – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.


Dla narciarzy udostępniono kolej i trasę w rejonie Doliny Gąsienicowej, natomiast trasa w Dolinie Goryczkowej jest zamknięta z powodu zbyt małej pokrywy śnieżnej. Być może sytuacja zmieni się przed feriami zimowymi i w górach spadnie śnieg, co umożliwi otwarcie również tego miejsca.

Stok na Kasprowym Wierchu to jednak nie miejsce dla początkujących. Jest to jedyny w Polsce stok o charakterze alpejskim. Na Gąsienicowej, posiadającej homologację FIS, rozgrywane są slalomy giganty. W lutym 2022 planowane jest zorganizowanie tu finału Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.

Szaleństwa na stoku są bardzo męczące, dlatego warto znaleźć noclegi w Zakopanem, które mają ciekawą ofertę dla narciarzy. Mamy wiele interesujących propozycji, a wśród nich:
Pokoje Gościnne Jadamówka

Pokoje Gościnne Jadamówka

Zakopane, ul. Szymona Zaryckiego

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Szafran

Willa Szafran

Zakopane, ul. ul. Skibówki

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Tanie pokoje Burtek

Tanie pokoje Burtek

Zakopane , ul. Mrowce

Kwatery i pokoje 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Źródło: onet.pl, pkl.pl

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej