Muzeum Warmii i Mazur zaprasza na Museum Selfie Day

Muzeum Warmii i Mazur zaprasza na Museum Selfie Day

Będziesz w najbliższą środę w Olsztynie? Odwiedź Muzeum Warmii i Mazur i zrób sobie selfie! Oczywiście w ramach międzynarodowej akcji Museum Selfie Day.

Museum Selfie Day


Museum Selfie Day to międzynarodowa akcja, która odbędzie się w środę 16 stycznia. Tego dnia ludzie z całego świata robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed budynkami. Co więcej, muzea same ich do tego zachęcają.

Fotografie z wizyty można zamieścić w internecie z hasztagiem #MuseumSelfie. Dzięki temu sztuka trafi do portali społecznościowych i dotrze do milionów użytkowników sieci. Pomysłów na autoportret w muzealnej galerii może być mnóstwo. Można naśladować dzieła sztuki, ustawić się w zabawnej pozie obok rzeźb i obrazów. Muzealnicy przygotowują specjalne rekwizyty, elementy strojów, które uczestnicy będą mogli wykorzystać.

Wystarczy telefon, trochę pomysłów i muzealna ekspozycja, żeby nie tylko zrobić sobie zdjęcie, ale też poznać wystawy.

Co warto zobaczyć w Muzeum Warmii i Mazur?


W tym roku muzeum zaprasza zwłaszcza na nowe ekspozycje, które prezentowane są na zamku w Olsztynie. To między innymi „W służbie niepodległości” oraz „A święci milczą… Warmińska rzeźba ludowa”. Ale Museum Selfie Day odbywa się nie tylko w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Do akcji włączyły się także odziały Muzeum Warmii i Mazurzamek w Lidzbarku Warmińskim oraz muzeum w Morągu.

Wydarzenie jest adresowane i do grup zorganizowanych, i do indywidualnych zwiedzających.

Co ważne, tego dnia wstęp do muzeów biorących udział w akcji jest wolny.

Źródło: materiały prasowe Muzeum Warmii i Mazur

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również