Najlepsze miejsca na narty w Szklarskiej Porębie

Najlepsze miejsca na narty w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba zimą nie ma sobie równych – to prawdziwy raj dla fanów nart i snowboardu. Niżej przedstawiamy miejsca, gdzie szusuje się najlepiej.

Ski Arena Szrenica


Ski Arena Szrenica zalicza się do największych ośrodków w Karkonoszach. Na amatorów zimowych szaleństw czeka dwanaście kilometrów tras z systemem dośnieżania. Nartostrady mają zróżnicowany poziom trudności – od bardzo trudnej trasy FIS, przez trasy dla średnio zaawansowanych, aż po łatwe trasy zjazdowe Hala Szrenicka i Puchatek. Na miejscu działają też trzy koleje linowe i pięć wyciągów narciarskich, zapewniających przepustowość dziesięciu tysięcy osób na godzinę. Na terenie ośrodka dostępna jest szkoła narciarsko-snowboardowa, a zatrudnieni w niej instruktorzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. W bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów znajduje się duży parking oraz punkty gastronomiczne i restauracje.

 

Wesoła Górka


Wesoła Górka zaprasza początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Stok o łagodnym nachyleniu jest idealny dla osób, które dopiero zdobywają nowe umiejętności. Atutem jest dośnieżanie i oświetlenie, przez co wyciąg działa do późnej nocy. Na miejscu działa szkółka narciarska – jej kadra instruktorska posiada uprawnienia MEN, PZN i PZS – oferująca szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania. Wesoła Górka oferuje również usługi wypożyczalni i serwisu sprzętu, stok saneczkowy oraz przedszkole narciarskie. Po szaleństwach na stoku można tu zregenerować siły w Ski Barze z gorącymi przekąskami i napojami.

 

Wyciągi narciarskie w Dolinie Szczęścia


Wyciągi narciarskie w Dolinie Szczęścia to miejsce, które idealnie nadaje się do nauki jazdy na dwóch deskach oraz snowboardzie. Łagodnie nachylony stok oraz dobrze przygotowane trasy zjazdowe umożliwiają niedoświadczonym osobom spokojne szlifowanie swoich umiejętności. Dużym atutem jest obecność wypożyczalni sprzętu – jej obsługa potrafi świetnie doradzić wybór odpowiedniego ekwipunku. Warto skorzystać też z usług pracującego na miejscu instruktora.

 

Stacja Narciarska Pietkiewiczówka


Na Stacji Narciarskiej Pietkiewiczówka dostępne są dwa wyciągi orczykowe oraz oświetlony i naśnieżany stok. To dobre miejsce dla niedoświadczonych i całkiem początkujących osób, które mogą tu liczyć na pomoc instruktorów. Szczególnie mile widziane są rodziny z dziećmi – pod kątem najmłodszych narciarzy przygotowana bowiem została oferta przedszkola narciarskiego. Osoby korzystające z tutejszych tras mają do dyspozycji wypożyczalnię sprzętu oraz punkty gastronomiczne. Przy wyciągach działa również parking.

 

Ośrodek Sportów Zimowych Babiniec


Ośrodek Sportów Zimowych Babiniec mieści się w Jakuszycach. Na miejscu czeka wyciąg orczykowy oraz stok z dwiema trasami zjazdowymi. Ich poziom trudności został dostosowany do osób początkujących oraz średnio zaawansowanych – również całych rodzin. Narciarze, którzy wybierają się na ten stok, mogą tam skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz usług profesjonalnych instruktorów. Trenerzy nauczą, jak prawidłowo dobrać narty oraz odpowiedniej techniki jazdy.

 

Wyciąg narciarski Cross


Wyciąg znajduje się w sąsiedztwie malowniczej Willi Cross. To dobre miejsce, by rozpocząć swoją przygodę z nartami – do dyspozycji adeptów jazdy na deskach jest wyciąg talerzykowy. Na miejscu można skorzystać z pomocy instruktorów, którzy szkolą zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów.

 

Wyciąg narciarski Biała Polana


Wyciąg narciarski Biała Polana sąsiaduje z Hotelem Sudety, mieszczącym się przy ulicy Krasickiego. To bardzo dobre miejsce dla osób, które dopiero chcą się nauczyć jazdy na nartach albo snowboardzie. Tutejszy stok jest bowiem łagodny i niezatłoczony. Można również skorzystać z pomocy instruktorów, którzy są tu dostępni na co dzień. Zaletą tego miejsca jest dobre przygotowanie – oświetlona trasa pozwala na zjazdy do późnych godzin nocnych. Przy stoku funkcjonuje również bezpłatny parking.

 

Wyciąg narciarski U Romka

 

Szukasz niezatłoczonej trasy zjazdowej w Szklarskiej Porębie? Sprawdź stok przy wyciągu narciarskim U Romka. Na miejscu pracuje ratrak, a sztuczne oświetlenie pozwala na szusowanie nawet po zapadnięciu zmroku. Dla narciarzy przygotowano też serwis oraz wypożyczalnię sprzętu. Tutejszy orczyk zapewnia przepustowość 500 osób na godzinę.

 

Wyciąg Wiciarka

 

Wyciąg Wiciarka znajduje się tylko cztery kilometry od centrum Szklarskiej Poręby – zlokalizowano go w lesie przy drodze prowadzącej do Jakuszyc. Ze względu na łagodne nachylenie stok nadaje się do rodzinnego szusowania oraz dla osób, które na nartach stawiają dopiero pierwsze kroki. Przy wyciągu pracuje instruktor, dostępny jest również bezpłatny parking. Tutejszej trasie brak jednak sztucznego naśnieżania, dlatego wyciąg uruchamiany jest tylko wtedy, gdy pozwalają na to warunki.

 

fot. Robson Hatsukami Morgan (unsplash.com CC0)

Następny artykuł 5 rzeczy, których mogłeś...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej