Najwyższy czas rezerwować sylwestra!

Najwyższy czas rezerwować sylwestra!

Po zakończeniu wakacji, gdy boom na usługi noclegowe jest największy, zwykle obserwujemy bardziej wzmożone zainteresowanie terminami zimowymi. Turyści myślą zwłaszcza o wypoczynku w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra. W tym roku pojawiła się jednak nowa tendencja.

Wrześniowy powrót dzieci i młodzieży do szkół do tej pory oznaczał większe zainteresowanie wypoczynkiem zimą. Boże Narodzenie i sylwester to pierwsza dłuższa okazja do zorganizowania wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Rok 2020 zmienił jednak tę dynamikę – zauważyliśmy wzrost zainteresowania jesiennym wypoczynkiem.

W porównaniu do września 2019 wzrost liczby zapytań o noclegi na początku miesiąca wyniósł aż 191%. Wśród topowych kierunków znalazły się przede wszystkim miejscowości położone na południu Polski. Duże ośrodki miejskie straciły na rzecz mniejszych lokalizacji. Może to być spowodowane wyjątkową, covidową sytuacją. Czujemy obawę przed tłumem, dlatego część osób podjęła decyzję o przełożeniu urlopu na bardziej „luźny” termin.

Dzięki temu nie tylko bez problemu znajdą noclegi w wybranym miejscu, ale będą mieli lepszy dostęp do atrakcji czy szlaków turystycznych. Wszyscy pamiętamy, jak wyglądały plaże latem oraz najpopularniejsze trasy w górach.


Wyjazdy sylwestrowe – gdzie zimą wypoczywają Polacy?


Duże zainteresowania wypoczynkiem jesienią nie oznacza wcale, że turyści rezygnują ze spędzenia sylwestra poza domem. Już teraz odnotowujemy duży wzrost zapytań o noclegi w grudniu. Szczególnie popularne są terminy od 23 grudnia do 3 stycznia.

W roku 2020 Boże Narodzenie przypada w weekend. Wielu turystów myśli więc o tym, by pomiędzy świętami a sylwestrem wziąć urlop. Już czterodniowe wolne w pracy pozwoli nam cieszyć się aż 10-dniowym wypoczynkiem! Biorąc pod uwagę, że w tym czasie trwa również świąteczna przerwa w szkole, sporo osób zdecyduje się na wyjazd.

Dużą rolę na pewno odegra w tym bon turystyczny, który można wykorzystać na opłacenie takiego rodzinnego wypoczynku. Przypominamy, że zapłacimy nim w dowolnym momencie do końca marca 2022. Wystarczy wybrać tylko obiekt, który realizuje takie płatności. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej POT, zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki od Nocowanie.pl.

Sylwester 2020/21, nie traćmy czasu


Bon turystyczny oraz perspektywa dłuższego urlopu będzie determinować turystów do poszukiwania noclegów na Boże Narodzenie i sylwestra. Wrzesień to właściwie ostatni moment, kiedy mamy jeszcze czas na przebieranie w ofertach. Później ich pula maleje w niezwykle szybkim tempie! Pierwsze zapytania o noclegi w tym terminie pojawiają się bowiem już rok wcześniej, a zainteresowanie turystów sukcesywnie wzrasta od lipca.

Dlatego nie czekajmy zbyt długo z rezerwacją, gdyż w listopadzie czy na początku grudnia będzie za późno. Pozostanie tylko liczyć na to, że ktoś w ostatniej chwili odwoła swój pobyt, co jest mało prawdopodobne. Lepiej więc być zapobiegliwym i planować wyjazd sylwestra z wyprzedzeniem.

Sprawdziliśmy również jakimi lokalizacjami szczególnie interesują się turyści. Jeśli myślimy o tych kierunkach, czasu na decyzję mamy naprawdę mało!

Podobnie jak rok temu najwięcej osób planuje sylwestra w Zakopanem. Otoczenie ośnieżonych tatrzańskich szczytów jest niezwykle romantyczne, dlatego chętnie powitamy Nowy Rok właśnie w takiej scenerii. Od kilku lat do stolicy polskich Tatr ściągali też uczestnicy sylwestrowej imprezy Telewizji Polskiej. Teraz jednak nie liczmy na huczne wydarzenie, postawmy lepiej na kameralną uroczystość w gronie najbliższych osób.

Inne popularne miejsca na sylwestra 2020 również znajdują się w górach. W topowej dziesiątce, poza Zakopanem, znajduje się jeszcze Karpacz, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Wisła, Szczyrk, Kościelisko, Szczawnica, Bukowina Tatrzańska i Solina. Większość to popularne ośrodki narciarskie, co pokazuje, że wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym wiele osób zamierza spędzić na stoku. Podejrzewamy, że najszybciej rozejdą się noclegi właśnie przy wyciągach narciarskich.

Cena sylwestra. Ile kosztuje nocleg?


Wiele osób zastanawia się, ile w tym roku będzie kosztować nocleg na sylwestra? Na podstawie obserwacji cen wakacyjnych, które w porównaniu do ubiegłego roku nie zmieniły się mocno, szacujemy, że wydatki na pobyty świąteczno-noworoczne również uplasują się na poziomie z 2019 roku.

 

Ile zapłacimy za nocleg w Zakopanem? Tam ceny sięgną około 60 zł. Podobne cenniki prezentują obiekty noclegowe ze Szczyrku. Taniej będzie za to w innych kurortach. W większości miejscowości z wymienionej przez nas topowej dziesiątki za nocleg zapłacimy od 50 do 55 zł. Najkorzystniejszym wyborem ze względu na cenę, będą noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej i Solinie. W tych dwóch kurortach za nocleg zapłacimy średnio 44 zł.

Osobom, które planują wyjazdy, już teraz radzimy sprawdzić oferty na sylwestra 2020/21

Następny artykuł Nie odkładaj marzeń na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej