Niedziele handlowe i dni wolne od pracy w listopadzie 2021

Niedziele handlowe i dni wolne od pracy w listopadzie 2021

Jak w listopadzie przypadają niedziele handlowe i dni wolne od pracy? Teoretycznie w tym miesiącu mamy trochę wolnego! Spójrzmy jednak w kalendarz.

W roku 2021 mamy tylko siedem niedziel handlowych, kiedy otwarte są galerie oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Czy w listopadzie zaplanowano taki dzień? Przedstawiamy całoroczny harmonogram.

Niedziele handlowe w listopadzie 2021


Z harmonogramu niedziel handlowych wynika, że w listopadzie 2021 nie przypada ani jeden taki dzień. Sporo było ich wiosną i latem, kiedy niedzielne zakupy można było zrobić z przed długimi weekendami, wakacjami oraz przed rozpoczęciem roku szkolnego.  

Najbliższe niedziele handlowe przypadają w grudniu 2021 roku i będzie ich dwie! Wzięto pod uwagę wzmożony ruch w sklepach przed Bożym Narodzeniem. Poznaj harmonogram niedziel handlowych na cały 2021 rok!

  • 31 stycznia 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Od zakazu handlu w niedzielę są wyjątki. Zakupy możemy zrobić w sklepach osiedlowych, w których kasę obsługuje właściciel lub członkowie jego rodziny. Również dyskonty otwierają niektóre swoje placówki w niedzielę. Dzieje się tak na mocy umów z Pocztą Polską lub firmami kurierskimi, przez co stają się placówkami pocztowymi.

Kruczków prawnych nie muszą za to wykorzystywać restauracje, stacje paliw, kawiarnie, cukiernie czy kwiaciarnie, które w niedzielę mogą działać bez żadnych ograniczeń.

Święta i dni wolne od pracy w listopadzie 2021


W listopadzie 2021 od pracy wolne są nie tylko weekendy, ale również 1 oraz 11 listopada. Większość Polaków będzie więc mogła wydłużyć nieco wypoczynek – a to ze względu na korzystne usytuowanie w naszych kalendarzach.

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) to dzień ustawowo wolny od pracy. Jako że przypada w poniedziałek, automatycznie mamy długi weekend. Można ten czas wykorzystać na to, by bez pośpiechu odwiedzić groby najbliższych. Należy pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu zwłaszcza dłuższych podróży, ponieważ o tej porze roku na drogach zawsze odbywa się wzmożony ruch.

Dniem wolnym od pracy jest również 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Po raz pierwszy zostało ustanowione w 1937 roku, jednak po drugiej wojnie światowej nowe władzy postarały się o jego zniesienie. Na przywrócenie czekało aż do 1989 roku. Teraz jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju.

Święto Niepodległości przypada w czwartek, więc jeżeli zaplanujemy urlop na piątek 12 listopada, możemy cieszyć się czterodniowym długim weekendem!

Święta i dni wolne od pracy w listopadzie 2020:
  • 1 listopada (poniedziałek) – Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (czwartek) – Narodowe Święto Niepodległości

Następny artykuł Nieodkryte szlaki w Górach...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej