Plaża w Międzyzdrojach będzie szersza? To już pewne!

Plaża w Międzyzdrojach będzie szersza? To już pewne!


Plaża w Międzyzdrojach uważana jest za jedną z najpiękniejszych polskich plaż. Uwielbiana przez turystów, czysta i bezpieczna. Niestety też bardzo zatłoczona w sezonie letnim. Być może w nadchodzące wakacje miejsca na plaży w Międzyzdrojach będzie nieco więcej. Dlaczego? Bo zostanie ona poszerzona!

Międzyzdroje to jedna z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów nadmorska miejscowość. Szczególnie latem. Piękna plaża, morze, liczne atrakcje turystyczne oraz bogata i różnorodna baza noclegowa – wszystko to sprawia, że Międzyzdroje stanowią świetne miejsce na wakacje, również te rodzinne.

W nadchodzącym sezonie letnim będziemy mogli cieszyć się jeszcze większą plażą. Jak to możliwe? Zapadła decyzja o poszerzeniu plaży w Międzyzdrojach.Plaża w Międzyzdrojach jedną z najpiękniejszych polskich plaż


Plaża w Międzyzdrojach niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród plażowiczów. Na amatorów kąpieli morskich i słonecznych czeka jasny, drobniutki piasek oraz dobrze przygotowane kąpielisko. Od miasta oddziela plażę wysoki klif oraz pas wydm, co dodaje temu miejscu dodatkowego uroku.

Również infrastruktura nie zawiedzie plażowiczów – na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz leżaków i parawanów. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży rozlokowały się punkty gastronomiczne, w których można kupić przekąskę, napój albo pyszną rybę. Na dzieci i dorosłych czeka tu bardzo dużo atrakcji. Między innymi zawody sportowe, wybory miss czy rekreacja na trampolinach i wodnych zjeżdżalniach. Z kolei maluchy mogą bezpiecznie spędzać czas w miasteczku zabaw.

Na wschodnim krańcu plaży mieści się przystań rybacka, gdzie cumują kutry. Oglądanie kolorowych łodzi także stanowi dużą atrakcję.

Co ważne, niemal każdego roku plaża w Międzyzdrojach honorowana jest Błękitną Flagą. Jest to wyróżnienie przyznawane kąpieliskom spełniające najwyższe standardy czystości wody, bezpieczeństwa i infrastruktury.


Willa Renata

Willa Renata

Międzyzdroje, ul. Bałtycka

Pensjonaty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Baltic Dream

Villa Baltic Dream

Międzyzdroje, ul. Pomorska

Kwatery i pokoje 9.5


Plaża w Międzyzdrojach będzie poszerzana? Tak, to już pewne.


Tak, to już pewne. Plaża w Międzyzdrojach będzie poszerzana. Umowę w tej sprawie, dosłownie kilka dni temu, podpisali burmistrz miasta - Mateusz Bobek z Wojciechem Zdanowiczem -  dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Poszerzany odcinek plaży obejmie praktycznie całe miasto - od przystani rybackiej w kierunku zachodnim do wejścia J. Umowa gwarantuje użycie piasku czystego, niezanieczyszczonego o odpowiednich parametrach uziarnienia. Urobek będzie pochodził z dna Zatoki Pomorskiej, a dokładnie, z budowanego nowego stanowiska dla statków przy terminalu LNG. Wcześniej szacowano, że potrzebne będzie około 300 tys. m sześciennych. Cena wyjściowa realizacji tej inwestycji to 9 mln zł, jednak dzięki wykorzystaniu piasku z LNG, koszt ten obniży się do 2 mln zł.

Termin zakończenia prac szacowany jest na 1 czerwca 2021 r., więc jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem, to podczas tegorocznych wakacji turyści będą mogli korzystać już z poszerzonej plaży.

O poszerzeniu plaży w Międzyzdrojach mówiło się od dawna, jednak teraz inwestycja ta stanie się faktem. Co na to mieszkańcy i turyści? Zdania są mocno podzielone. Nie brakuje głosów krytyki, ale i pochwał.

- Wreszcie ! Brawo dla myślących. Teraz będzie luźniej, bo to około 2,5 km więcej plaży. Czasami było tak, że człowiek na człowieku siedział, a teraz będzie normalnie – czytamy w jednym z komentarzy.

- Projekt poszerzenia plaży poprzez dosypanie piasku? Kto to wymyślił? Po pierwszym sztormie nie będzie śladu po dosypanym piasku – pisze inny internauta.

Jak będzie wyglądała plaża w Międzyzdrojach po poszerzeniu? Dowiemy się już latem 2021.

Źródło: Radio Szczecin

Następny artykuł Spokojne miejsca na wakacje...

Komentarze

Zobacz również