Plaża w Rogowie. Spokojnie i bez tłumów

Plaża w Rogowie. Spokojnie i bez tłumów

Gdzie można pojechać na wakacje w Polsce? Wielu turystów stawia przede wszystkim na morze, gdzie wbrew pozorom nadal można znaleźć spokojne miejsca bez tłumów. Jednym z nich jest Rogowo, które dopiero niedawno zaczęło otwierać się na turystów.

Rogowo to nieduże osiedle i jednocześnie jedno z najpiękniej położonych nadmorskich letnisk. Ulokowało się bowiem na wąskim pasie lądu pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie. Co ciekawe, Rogowo nadal nie wpisało się do świadomości turystów, gdyż przez wiele lat było przed nimi zamknięte. Teraz każdy może spędzić tu urlop, dlatego naprawdę warto odkryć to urzekające miejsce.

Rogowo – spokojna plaża i inne atrakcje


Rogowo położone jest mniej więcej w połowie pasu wybrzeża, leżącego na terenie województwa zachodniopomorskiego. Turyści świetnie znają znajdujące się 2 kilometry dalej Mrzeżyno, a także oddalony o 15 kilometrów Kołobrzeg. Czas docenić również Rogowo i odkryć jego niezaprzeczalny urok. Tutaj szum morskich fal słychać najwyraźniej!

fot. Nocowanie.pl

Największym atutem urokliwego letniska jest plaża. Niektórzy uważają, że należy do najpiękniejszych nad Bałtykiem. Jest szeroka, a od zabudowań Rogowa oddziela ją pasm wydm i lasu. Złocisty piasek przyjemnie masuje stopy podczas spaceru, który nawet latem jest prawdziwą przyjemnością. Dlaczego “nawet”? Ponieważ w Rogowie nie ma tłumów i lasu parawanów, jak w największych kurortach. Zamiast tego otacza nas jasna przestrzeń piasku, płynnie łącząca się z ciemnymi falami Morza Bałtyckiego.

Wypoczywając w Rogowie, warto wybrać się również nad jezioro Resko Przymorskie. Panują tam dobre warunki do uprawiania sportów wodnych – latem dość powszechny widok stanowią kolorowe żagle windsurfingu. Oprócz tego po stronie Dźwirzyna stworzono Stanicę Wodną, gdzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, takiego jak kajaki albo rowery wodne, a także zapisać się na kurs wind- lub kitesurfingu. Działa tam również ośrodek wypoczynkowy, oferujący noclegi.

Oprócz tego Rogowo świetnie nadaje się na wczasy z rowerem! Jedna z tras prowadzi wokół Reska Przymorskiego, przez mierzeję pomiędzy jeziorem a morzem biegnie fragment międzynarodowej trasy wokół Bałtyku.


fot. Romolo Tavani / AdobeStock

Rogowo – letnisko tylko dla wybranych


Chociaż w tej chwili Rogowo jest miejscowością, gdzie może przyjechać każdy turysta, któremu spodoba się ta miejscowość, to nie zawsze tak było! Miejscowość otworzyła się dopiero w latach 90. XX wieku, wcześniej przyjeżdżali tu tylko wybrani.

Aż do 1935 roku Rogowo było urokliwą wioską rybacką z chatami krytymi strzechą. Później dostrzeżono potencjał tego miejsca, i to bynajmniej nie turystyczny. Przed drugą wojną światową wieś, która wtedy nazywała się Kamp, leżała w granicach Niemiec. Zapadła decyzja, że na jej terenie powstanie lotnisko morskie oraz koszary wojskowe. W jednym ze zbudowanych w tym czasie budynków dzisiaj mieści się ośrodek wypoczynkowy!

Po wojnie Rogowo nadal przeznaczone było dla wojskowych, którzy mieli tu swoje letnisko. Przyjeżdżali tu głównie urzędnicy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wysocy dygnitarze państwowi. Dzisiaj również cywile mogą wypoczywać w tej części wybrzeża Bałtyku, a ciekawą pamiątką po zamkniętym rozdziale historii Rogowa jest Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej.

PALM Rogowo

PALM Rogowo

Mrzeżyno, ul. Konwaliowa

Domki 8.9
Sea You Blue House

Sea You Blue House

Mrzeżyno, ul. Rezydencyjna

Domy wakacyjne


Noclegi w Rogowie


Jak już powiedzieliśmy, Rogowo otwiera się na turystów. Można zaplanować tu wspaniały wypoczynek i skorzystać z fantastycznych noclegów. Do wyboru są obiekty noclegowe należące do różnych kategorii, odpowiednie zarówno dla par, jak też dla rodzin.

Szczególnie popularne wydają się apartamenty oraz domki letniskowe. Są wybierane w przypadku, gdy turystom zależy na większej powierzchni, a także poczuciu niezależności i prywatności. Obiekty noclegowe należące do wymienionych kategorii najczęściej rezerwują rodziny z dziećmi, wybierane są również na wypoczynek ze znajomymi. Największy ich atut to komfortowe warunki pobytu, często przypominające hotelowy standard!

W Rogowie oraz okolicy miejscowości dostępne są również noclegi w pokojach gościnnych. Te z kolei są preferowane przez pary, którym wystarczy przytulna kwatera z łazienką. W końcu i tak, gdy planujemy wczasy w Rogowie, zakładamy, że większa część pobytu upłynie nam na plażowaniu lub zwiedzaniu okolicy. Miejscowość stanowi znakomitą bazę wypadową dla osób, które właśnie w ten sposób chcą spędzić swój urlop.

Następny artykuł Ścieżka w koronach drzew w...

Komentarze

Zobacz również