Plaża w Słajszewie. Wakacje nad morzem bez parawanów!

Plaża w Słajszewie. Wakacje nad morzem bez parawanów!

Czy polskie morze kojarzy ci się głównie z parawanami i tłumem plażowiczów? Na pewno nie byłeś w Słajszewie! Miejscowość znajduje się z dala od głównych kurortów, przez co stanowi oazę ciszy i spokoju.

Wiele osób ulega stereotypom i uważa, że nad polskim morzem panuje ścisk i wszechobecny hałas. Tymczasem na wybrzeżu są miejsca, będące enklawami, gdzie nie szumu fal nie zagłusza muzyka z głośników i można bez strachu przejść gołą stopą po piasku.

#wypoczywamwpolsce i wybieram Słajszewo!


Słajszewo to niewielka kaszubska wieś, w której na co dzień mieszka ledwie 130 osób. Tutaj każdy się zna i mówi sobie “dzień dobry”, letnicy trafiają więc do zgranej społeczności i miejsca spokojnie mogącego uchodzić za sielankowe. W Słajszewie nie ma dyskotek, klubów czy wszędobylskich stoisk z pamiątkami znad morza – tutaj żyje się w nurcie slow life!

W wakacje, za sprawą wczasowiczów, Słajszewo budzi się z uśpienia. Na miejscu można bowiem znaleźć klimatyczne noclegi w domkach albo gospodarstwach agroturystycznych. Wybór tej drugiej opcji pozwoli turystom spróbować lokalnych specjałów i podejrzeć codzienne życie wsi. W jednym z miejsc podawana jest pyszna kaczka po pomorsku, wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych, którą prowadzi Ministerstwo Rolnictwa.

Zobacz noclegi w Słajszewie:

Plaża w Słajszewie. Wypoczynek z daleka od tłumów


Na plażę w Słajszewie docierają najwytrwalsi, ponieważ miejscowość nie leży bezpośrednio nad brzegiem morza. Aby tam dotrzeć, trzeba pokonać około 4 kilometrową ścieżkę, która biegnie przez malowniczy las. Niektóre obiekty noclegowe w Słajszewie pomysłowo zorganizowały dla swoich gości transport meleksem a nawet bryczką!

Mimo tego plaża w Słajszewie na pewno nie jest zatłoczona. Można więc bez większych obaw korzystać z jej uroku. Tym bardziej, że osoby, które miały okazję ją widzieć mówią, że jest najpiękniejsza na całym wybrzeżu.  

Czytaj również:
Plaża w Lubiatowie. Wypoczynek nad morzem bez tłumów

Miejscowa plaża jest szeroka i pokrywa ją drobny piasek, który pod stopami spacerowiczów tworzy aksamitny dywan. Nie ma tu ostrych kamieni, więc przechadzka jest prawdziwą przyjemnością. Tuż obok rozciągają się wydmy, porośnięte gdzieniegdzie trawą. Taka sceneria sprzyja relaksowi. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dzika plaża, gdzie morskie kąpiele nie są zalecane. Lepiej korzystać z nich na kąpielisku strzeżonym przez ratownika.

Szukasz innych pustych plaż? Zobacz:  

Co robić w Słajszewie?


Oczekując rozrywek takich jak w Mielnie czy Władysławowie, najlepiej wybrać noclegi w tych kurortach. Słajszewo jest bowiem kaszubską wsią, w której można odetchnąć od zgiełku miasta. Atrakcje miejscowości to na przykład jazda konna, rowerowa a także spacery po pięknej okolicy.

Warto też pojechać nieco dalej, na przykład do latarni morskiej Stilo, oddalonej o około 8 kilometrów. Jest to jedna z największych atrakcji okolicy. Prowadzi tam ścieżka przez las, idealna dla rowerzystów.

Innymi ciekawymi celami rowerowych wycieczek są okoliczne jeziora: Choczewskie i Kopalińskie. To drugie jest dawną zatoką Bałtyku, którą od morza oddzieliły przesuwające się wydmy. Nad jeziorem działa pole namiotowe oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Następny artykuł Nowa wyspa w Polsce. Co o...

Komentarze (5)

Kamila

29 dni temu
A potem dziwić się że ci którzy będą w tłumie osób dorosłych oraz rozwrzeszczanych dzieciaków i cały spieprzony wypoczynek wejdą do bałtyku w stanie upojenia alkoholowego aby zapomnieć co ich denerwuje a następnie utoną bo będą mieli zaburzony refleks pływacki. Za zdradę kraju swojego dawniej wieszano lub się wykonywało strzał w tył głowy. A teraz nawet jak nie kara śmierci za rozpowszechnianie danych o miejscowościach nadmorskich to karą dla kogoś kto naraża turystów pragnących wypocząć w osamotnieniu na tłumy z powodu rozpowszechnienia informacji o danej miejscowości powinien być obowiązek wypłaty odszkodowania za nieudany wypoczynek, a gdy ktoś mając Rodzinę odbierze sobie życie z powodu niezbyt udanego wypoczynku Rodzina takiej osoby powinna otrzymać zadośćuczynienie w wysokości 1 mln złotych. Może wtedy mało popularne miejscowości wczasowo wypoczynkowym nie byłyby tak często nagłaśniane.

Janusz

26 dni temu
Wrzucam na fejsa dla znajomych z dziećmi dobra miejscówa mogą sie wyszaleć na plaży ;)

Kasia

29 dni temu
Palant tylko zdradza takie miejsca. Albo judasz natury

Turysta

I po co pisać o takich miejscówkach. Nie można ich zostawić w spokoju!? Zaraz zjadą się tam tłumy i czar miejsca pryśnie. Namierzyła Pani takie miejsce to niech je Pani zachowa dla siebie. Ludzie którzy tam jeżdżą szukają ciszy i spokoju a nie przewalających się tłumów i imprez do białego rana. Wiem bo jeżdże tam od kilku lat a przez takie artykuły jak ten z roku na rok widać co raz więcej osób.

Obbajtex

racja.Bieszczady północy.Oby nie wycięli tego pięknego nadmorskiego lasu.700ha lasu który pachnie sosną i solą morską.Coś unikatowego na skalę świata.

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!