Plaża w Słajszewie. Wakacje nad morzem bez parawanów!

Plaża w Słajszewie. Wakacje nad morzem bez parawanów!

Czy polskie morze kojarzy ci się głównie z parawanami i tłumem plażowiczów? Na pewno nie byłeś w Słajszewie! Miejscowość znajduje się z dala od głównych kurortów, przez co stanowi oazę ciszy i spokoju.

Wiele osób ulega stereotypom i uważa, że nad polskim morzem panuje ścisk i wszechobecny hałas. Tymczasem na wybrzeżu są miejsca, będące enklawami, gdzie nie szumu fal nie zagłusza muzyka z głośników i można bez strachu przejść gołą stopą po piasku.

#wypoczywamwpolsce i wybieram Słajszewo!


Słajszewo to niewielka kaszubska wieś, w której na co dzień mieszka ledwie 130 osób. Tutaj każdy się zna i mówi sobie “dzień dobry”, letnicy trafiają więc do zgranej społeczności i miejsca spokojnie mogącego uchodzić za sielankowe. W Słajszewie nie ma dyskotek, klubów czy wszędobylskich stoisk z pamiątkami znad morza – tutaj żyje się w nurcie slow life!

W wakacje, za sprawą wczasowiczów, Słajszewo budzi się z uśpienia. Na miejscu można bowiem znaleźć klimatyczne noclegi w domkach albo gospodarstwach agroturystycznych. Wybór tej drugiej opcji pozwoli turystom spróbować lokalnych specjałów i podejrzeć codzienne życie wsi. W jednym z miejsc podawana jest pyszna kaczka po pomorsku, wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych, którą prowadzi Ministerstwo Rolnictwa.

Zobacz noclegi w Słajszewie:

Plaża w Słajszewie. Wypoczynek z daleka od tłumów


Na plażę w Słajszewie docierają najwytrwalsi, ponieważ miejscowość nie leży bezpośrednio nad brzegiem morza. Aby tam dotrzeć, trzeba pokonać około 4 kilometrową ścieżkę, która biegnie przez malowniczy las. Niektóre obiekty noclegowe w Słajszewie pomysłowo zorganizowały dla swoich gości transport meleksem a nawet bryczką!

Mimo tego plaża w Słajszewie na pewno nie jest zatłoczona. Można więc bez większych obaw korzystać z jej uroku. Tym bardziej, że osoby, które miały okazję ją widzieć mówią, że jest najpiękniejsza na całym wybrzeżu.  

Czytaj również:
Plaża w Lubiatowie. Wypoczynek nad morzem bez tłumów

Miejscowa plaża jest szeroka i pokrywa ją drobny piasek, który pod stopami spacerowiczów tworzy aksamitny dywan. Nie ma tu ostrych kamieni, więc przechadzka jest prawdziwą przyjemnością. Tuż obok rozciągają się wydmy, porośnięte gdzieniegdzie trawą. Taka sceneria sprzyja relaksowi. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dzika plaża, gdzie morskie kąpiele nie są zalecane. Lepiej korzystać z nich na kąpielisku strzeżonym przez ratownika.

Szukasz innych pustych plaż? Zobacz:  

Co robić w Słajszewie?


Oczekując rozrywek takich jak w Mielnie czy Władysławowie, najlepiej wybrać noclegi w tych kurortach. Słajszewo jest bowiem kaszubską wsią, w której można odetchnąć od zgiełku miasta. Atrakcje miejscowości to na przykład jazda konna, rowerowa a także spacery po pięknej okolicy.

Warto też pojechać nieco dalej, na przykład do latarni morskiej Stilo, oddalonej o około 8 kilometrów. Jest to jedna z największych atrakcji okolicy. Prowadzi tam ścieżka przez las, idealna dla rowerzystów.

Innymi ciekawymi celami rowerowych wycieczek są okoliczne jeziora: Choczewskie i Kopalińskie. To drugie jest dawną zatoką Bałtyku, którą od morza oddzieliły przesuwające się wydmy. Nad jeziorem działa pole namiotowe oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej