Plaża w Unieściu. Wakacje bez tłumów

Plaża w Unieściu. Wakacje bez tłumów

Czy nad Bałtykiem można jeszcze znaleźć spokojną plażę? Okazuje się, że nawet blisko tłumnych kurortów są dostępne zaciszne zakątki. Jednym z nich jest Unieście, idealne miejsce na letni wypoczynek nad polskim morzem!

Jeszcze kilka lat temu Unieście było samodzielną letniskową miejscowością nad Bałtykiem. W tej chwili stanowi już część Mielna, które z kolei od 1 stycznia 2017 roku cieszy się prawami miejskimi. Turystów nie interesują jednak kwestie administracyjne, dla wczasowiczów liczy bowiem się bogata baza noclegowa oraz oferowane atrakcje.

Mimo że przyłączone do granic miasta, Unieście zachowało pewną odrębność. Do centrum Mielna prowadzi stąd Promenada Nadmorska, w Unieściu jest również przystań rybacka i plaża, na której nawet latem można znaleźć dla siebie skrawek wolnej przestrzeni.

Zobacz noclegi w Unieściu:
Dom przy wydmie GREG

Dom przy wydmie GREG

Mielno-Unieście, ul. Morska

Apartamenty 10.0
Pensjonat Adriana

Pensjonat Adriana

Mielno, ul. Leonida Teligi

Pensjonaty 9.0
Pokoje Gościnne Duo

Pokoje Gościnne Duo

Mielno-Unieście, ul. ul. Pogodna

Kwatery i pokoje 10.0


Plaża w Unieściu - idealna na wakacje


Każdy turysta słyszał o plaży w Mielnie, która w wakacje zapełnia się plażowiczami i kolorowymi parawanami. Tymczasem niecałe 4 kilometry dalej dostępne jest o wiele spokojniejsze kąpielisko, gdzie można odpocząć od tłumu wczasowiczów.

Plaża w Unieściu jest bardzo lubiana przez turystów. Doceniają fakt, że mimo bliskości Mielna nie ma tam zbyt wielu ludzi, więc spacer po drobnym piasku jest prawdziwą przyjemnością. Plaża w Unieściu, z wyznaczonym 100 metrowym kąpieliskiem, należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Jej szerokość dochodzi do 45 metrów, więc daje to dużo przestrzeni dla amatorów Unieścia.


Kolejnym atutem jest przystań rybacka. Kolorowe kutry, które można zobaczyć przy plaży, tworzą wyjątkowy klimat Unieścia i przypominają o tym, że dawniej była tu zaciszna rybacka wioska! Do tego podczas wakacji każdy może kupić sobie świeżo złowioną rybę!

Unieście - kurort z tradycjami


Moda na wypoczynek nad morzem nie powstała w ostatnich dziesięcioleciach. Unieście było odwiedzane już w połowie XIX wieku. Ówcześni wczasowicze docenili spokojny charakter rybackiej osady. Z kolei w latach 30. Kolejnego stulecia w Unieściu powstała baza wodnosamolotów typu Heinkel i Dornier – do dzisiaj zachował się tam jeden z dawnych hangarów Luftwaffe.

Kiedy po wojnie Unieście znalazło się w granicach Polski, do miejscowości znowu zaczęli przyjeżdżać letnicy, przyczyniając się do jej rozwoju. Okolicę upodobały sobie zwłaszcza osoby z dziećmi, więc świetnie nadaje się na rodzinny wypoczynek.


Unieście, fot. Nocowanie.pl

Wczasy na mierzei – blisko morza i jeziora


Jednym z największych atutów Unieścia jest lokalizacja. Nie mamy wcale na myśli włączenia w granice Mielna! Unieście położone jest pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorem Jamno. Z niektórych obiektów noclegowych roztacza się wspaniały widok na wody obu zbiorników. Już ten fakt może przekonać turystów do wyboru takiej lokalizacji.

Morze i jezioro są połączone Kanałem Jamneńskim (Jamneński Nurt), który został przekopany w 1890 roku. Dzięki temu statki i inne łodzie mogły swobodnie pływać pomiędzy jeziorem a otwartym morzem. W tej chwili jest to ulubione miejsce wędkarzy, ponieważ biorą tam zarówno ryby słodko, jak i słonowodne. Natomiast na prawym brzegu Jamneńskiego Nurtu, od strony Łaz, znajduje się popularna plaża naturystów.


Jezioro Jamno świetnie nadaje się dla osób, które uprawiają sporty wodne. Można pływać kajakiem, oprócz tego na akwenie panują dobre warunki dla windsurferów. Odpowiedni sprzęt da się wypożyczyć na miejscu! Oprócz tego warto polecić wycieczkę tramwajem wodnym “Koszałek” - można nim popłynąć na drugi brzeg jeziora.

Plaża w Unieści, fot. Nocowanie.pl

Noclegi w Unieściu


W Unieściu szczególną popularnością cieszą się kwatery i pokoje. Turyści najchętniej rezerwują miejsca, które położone są blisko plaży. Biorąc pod uwagę fakt, iż osiedle położone jest na wąskiej mierzei, większość obiektów noclegowych spełnia te warunki.

Cena noclegu uzależniona jest przede wszystkim od standardu oraz preferowanych udogodnień. Najczęstsze wymagania turystów dotyczą przede wszystkim dostępności bezprzewodowego Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

Następny artykuł Wakacje z dziećmi nad morzem

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej