Początek sezonu kulturalnego w Leśniczówce Pranie

Początek sezonu kulturalnego w Leśniczówce Pranie

Już niedługo mazurska miejscowość Pranie zmieni się w prawdziwe centrum kultury. Pod koniec czerwca Leśniczówka Pranie zainauguruje kolejny sezon kulturalny, a do ukochanego miejsca Gałczyńskiego zjadą największe polskie gwiazdy, by recytować jego poezje.

Z Leśniczówką Pranie związana jest z postać poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który przez kilka lat przyjeżdżał w gościnę do tutejszego leśniczego. Tu wypoczywał i tworzył, tutaj też, trzydzieści lat po jego śmierci, utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Poznaj miejsce, którym lubił spacerować Gałczyński, wejdź: Leśna ścieżka dydaktyczna „Śladami Gałczyńskiego”

Każdego roku latem w leśniczówce organizowane są spotkania, podczas których znani i lubiani artyści recytują poezje Gałczyńskiego, i odbywają się koncerty. Inauguracja tegorocznego sezonu kulturalnego w Leśniczówce Pranie została zaplanowana na 28 czerwca. Tego dnia zgromadzeni widzowie poznają laureatów Orfeusza, czyli prestiżowej ogólnopolskiej nagrody przyznawanej za najlepszy tom poetycki wydany w minionym roku, oraz obejrzą adaptację monodramu Gałczyńskiego Bal u Salomona w wykonaniu Andrzeja Pieczyńskiego.

W programie spotkań tradycyjnie znalazła się kolejna edycja koncertów Muzyka u Gałczyńskiego. Już po raz trzydziesty pierwszy polscy aktorzy będą interpretowali wiersze poety – w tym roku będzie można usłyszeć także poezje Tadeusza Różewicza. Recytacjom towarzyszyć będzie koncert muzyki poważnej. Pierwsze spotkanie już 13 lipca o godzinie 17:00 – wystąpi Elżbieta Kępińska – kolejne w każdą sobotę lipca i sierpnia. Z interpretacjami wierszy dwóch wielkich poetów wystąpią: Katarzyna Żak, Stanisława Celińska, Tadeusz Chudecki, Marcin Troński i Wojciech Malajkat. Ceny biletów wynoszą 10 i 15 PLN.

Letnie niedziele w Leśniczówce Pranie to także czas dla najmłodszych, dla których przygotowano Zabawy z Zieloną Gęsią. Są to warsztaty teatralno-plastyczno-literackie, rozwijające kreatywność dzieci. Spotkania odbywają się o godzinie 12:00, a koszt biletu to 10 PLN.

W soboty w Praniu odbywają się z kolei koncerty. W tym roku będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. Anitę Lipnicką, Stanisława Sojkę oraz artystów śpiewających piosenki Jerzego Satanowskiego.

Źródło: lesniczowkapranie.art.pl

Następny artykuł Powitanie lata na Gubałówce

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej