Pogoda nad morzem w październiku 2018

Pogoda nad morzem w październiku będzie charakterystyczna dla jesieni. Trzeba przygotować się więc na częstsze opady deszczu, chociaż nie zabraknie i słonecznych dni z wyższą temperaturą.

Pochmurny początek października


Początek października nad morzem będzie dość ciepły – w pierwszym tygodniu miesiąca temperatury utrzymają się na poziomie 16-17 stopni Celsjusza. Na kolejne dni zapowiadane jest nieduże ochłodzenie, słupki rtęci mają spaść do około 15 kresek.

 

Masz zamiar spędzić początek października nad morzem? Zobacz oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Helu
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Pucku

 

Informacja o dość wysokich temperaturach na pewno cieszy, ale synoptycy mają też gorsze wiadomości. Początek października nad morzem będzie dość pochmurny, poza tym można spodziewać się także opadów deszczu o przelotnym charakterze.

 

Więcej deszczu


Według prognoz od 14 października należy liczyć się z częstszymi i bardziej intensywnymi opadami. Deszcz może występować niemal codziennie – wyjątek mają stanowić 16 oraz 17 października, gdy szare chmury się rozejdą i pojawi się więcej słońca. Po krótkiej przerwie niestety powrócą i zostaną przynajmniej do soboty 20 października. Na ten dzień dla centralnej części wybrzeża zapowiadane są nie tylko opady deszczu, ale także burze.

 

Przyjdzie ochłodzenie


Pod koniec października nad morzem zrobi się zdecydowanie chłodniej. Temperatury spadną nawet do 8 stopni Celsjusza. Są też i pozytywne informacje – na przeważającej części wybrzeża będzie słonecznie i bezdeszczowo. Wyjątek może stanowić zachodnia część (okolice Międzyzdrojów i Świnoujścia), gdzie pojawią się niskie chmury, zwiastujące przelotne opady deszczu.

 

Słoneczna pogoda skusi niejednego turystę. Jeśli szukasz malowniczych zakątków na polskim wybrzeżu, sprawdź oferty w tych miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Grzybowie
Noclegi w Międzywodziu
Noclegi w Pobierowie
Noclegi w Rowach

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Anna

3 miesiące temu
Październik byl przepiekny w tym roku, listopad na polmetku i tez jest pieknie :) Pozdrawiam z mielna!

Monia

5 miesięcy temu
Nawet jak będzie.troche chłodniej to i tak się wybieram :) uwielbiam baltyk poza sezonem. Na plażach jest wtedy pusto i spokojnie, można naprawę odpocząć. A jak będę chciała się wygrzac, to kierunek spa i basen solankowy w Mielnie :)

Zobacz również