Pogoda nad morzem we wrześniu 2018

Wrzesień to dość popularny urlopowy miesiąc. Można jeszcze liczyć na ciepłe, słoneczne dni, co na pewno sprzyja wyjazdom. Czy we wrześniu warto planować wypoczynek nad morzem? Zalet jest sporo – chociażby brak tłumów na plażach i w kurortach – ale czy należy do nich pogoda?

Pogoda nad morzem we wrześniu


Pogoda we wrześniu może być piękna, jednak nie oszukujmy się, trudno w tym miesiącu liczyć na upały. Dlatego wyjazd w tym czasie nad morze to propozycja dla tych urlopowiczów, którzy chcą po prostu nacieszyć się polskimi plażami, spacerami wzdłuż brzegu Bałtyku, zapachem morskiej wody i przyjemnymi promieniami słońca, grzejącymi twarz. We wrześniu większość wczasowiczów wraca do domów, więc nadbałtyckie kurorty stają się przyjemnie ciche i spokojne. Pogoda pozwala jeszcze na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, więc wrześniowy urlop nad morzem to naprawdę dobry pomysł.

Pozostaje jednak pytanie, kiedy planować wyjazd, by trafić na sprzyjającą aurę?

 

Pierwsza połowa września – ciepła i słoneczna


Jeśli wierzyć długoterminowej prognozie, to pierwsza połowa września zapowiada się bardzo optymistycznie. Na urlopowiczów czeka piękna pogoda z wieloma słonecznymi, ciepłymi dniami. Aż do 11 września termometry na całym wybrzeżu będą wskazywać od 20 do 23 stopni Celsjusza. Taka perspektywa powinna skusić osoby, które jeszcze zastanawiają się nad swoją urlopową destynacją, tym bardziej, że pomiędzy 1 a 11 września synoptycy nie przewidują opadów deszczu.

 

Chcesz w tym czasie wyjechać nad Bałtyk? Rozejrzyj się więc za noclegiem, sprawdź te miejscowości:
Noclegi w Gąskach
Noclegi w Juracie
Noclegi w Niechorzu
Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Ustroniu Morskim

 

Kilkudniowe załamanie pogody


Sytuacja zmieni się około 12 września – prognozy wskazują, że w tym czasie nadejdzie załamanie pogody, trwające do 15 września. W tym czasie nad Bałtyk nadciągną chmury, z których spadnie deszcz. W niektórych miastach, np. w Łebie i Ustce, mogą też wystąpić przelotne burze. Zmiana pogody oznacza też kilkustopniowe ochłodzenie – momentami temperatura spadnie do 16 stopni Celsjusza.

 

Sytuacja zmieni się na lepsze


Ostatnie dwa tygodnie września nad morzem znowu będą słoneczne, choć już nie aż tak ciepłe. W tym czasie na wybrzeżu temperatura może wynosić od 16 do 20 stopni. Synoptycy zapowiadają też zachmurzenia oraz deszcz i burze, które mogą wystąpić 20 i 21 września. Jednak to jedyne zakłócenia pogody, jakich należy spodziewać się pod koniec tego miesiąca.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. 12019 (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również