Pomysły na polskie wakacje. Kołobrzeg

Pomysły na polskie wakacje. Kołobrzeg

Wakacje już coraz bliżej...wyruszymy dziś w kierunku wybrzeża bałtyckiego i zajrzymy do Kołobrzegu - co warto zwiedzić, jakich atrakcji nie można pominąć i dlaczego urlop w Kołobrzegu to dobry wybór? Odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Kierunek - plaża

 

Na co najpierw zwracamy uwagę, planując wyjazd do nadmorskich miejscowości? Na plaże. Kołobrzeg może pochwalić się jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce. Znajdują się tam najczystsze kąpieliska, strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników. Plaża zaliczana jest także do jednych z najszerszych w naszym kraju. Miejsce docenią amatorzy słonecznych kąpieli, jak i fani długich spacerów brzegiem morza. Leczniczy klimat i bogate w jod powietrze z pewnością korzystnie wpłyną na nasz organizm i samopoczucie oraz dodadzą nam sił, by móc korzystać z atrakcji, które oferuje kurort.

 

Nuda nam nie grozi


Niezależnie od pogody w Kołobrzegu zawsze jest co robić. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu - w kurorcie znajdziemy wiele miejsc oferujących wynajem skuterów wodnych, paralotni czy motorówek. Wodne szaleństwa możemy zamienić na dwa kółka i wybrać się jedną z licznych tras rowerowych, dzięki którym odkryjemy uroki Kołobrzegu i jego okolic. Możemy także podziwiać grę zawodników lub wziąć udział w turniejach piłki plażowej czy biegach z przeszkodami. Wieczorem, wybierzmy się na nastrojowy spacer kołobrzeskim molo i podziwiajmy zachody słońca.

Letni okres to czas, kiedy w mieście organizowane są imprezy dla mieszkańców oraz turystów. Najmłodsi z pewnością na długo zapamiętają udział w rejsie organizowanym na statkach i żaglowcach.  Wizyta w parku rozrywki - Dziki Zachód, pozwoli im wcielić się w role bohaterów westernu. Popularnym miejscem w Kołobrzegu jest także Aquapark.

 

W przerwie od plażowania


Chcesz poznać historię Kołobrzegu? Wystarczy, że wybierzesz się na wycieczkę po mieście pełnym zabytków i tajemnic. Spacer warto zacząć od najważniejszej, świeckiej budowli miasta - Ratusza - poznasz tam ciekawą architekturę i niepowtarzalny klimat miasta. Obowiązkowym punktem turystycznym, jest monumentalna, cenna budowla Bazyliki NMP znajdująca się przy ul. Marciaka i taras widokowy na jej wieży. Panoramę miasta ujrzymy także z Latarnii morskiej przy porcie.
Fani historycznych opowieści powinni odwiedzić Basztę Lontową, która jest jedynym zachowanym w całości obiektem średniowiecznego systemu obronnego. Ducha dawnych lat poczujemy na uliczkach: Kamienna, Wąska i Duboisa, które zachowały jeszcze przedwojenny wygląd i klimat.
Warto także poświęcić chwilę na przechadzkę jedną z najpiękniejszych i najdłuższych alei nad Bałtykiem - Promenadą Wydmową. Pozwoli to na poznanie uzdrowiskowej części miasta i Parku Zdrojowego.

 

Kołobrzeskie uzdrowisko


Wczasy w Kołobrzegu wybierają też osoby skarżące się na niską odporność czy choroby i schorzenia górnych dróg oddechowych i stawów. Miasto znane jest jako największe polskie uzdrowisko. W leczniczej strefie znajduje się szereg obiektów uzdrowiskowych i sanatoriów, które oferują kąpiele solankowe czy wody mineralne z lokalnych źródeł. Połączenie wypoczynku z leczniczymi walorami Kołobrzegu, to dobry sposób na odnowę sił fizycznych i psychicznych.

 

 

 

 


Udane wakacje to nie tylko czyste i bezpieczne plaże oraz bogactwo imprez i atrakcji urozmaicających pobyt, ale także możliwość relaksu i regeneracja sił w noclegowym pokoju. Kołobrzeg posiada dobrze rozwiniętą, różnorodną bazę noclegową - liczne domki urządzone w morskim stylu, apartamenty czy zadbane kwatery. Każdy znajdzie obiekt odpowiedni dla siebie, z widokiem na morze lub ten w oddali o niższej cenie. Aby mieć możliwość wyboru, należy szybko się decydować, miejsca noclegowe w nadmorskich miejscowościach rozchodzą się w ekspresowym tempie.

Zdecydowany na wakacje w Kołobrzegu? Sprawdź te oferty i rezerwuj pobyt!

 

fot. przemokrzak (Pixabay.com CC0)

Następny artykuł Płock - z plażą w sercu...

Komentarze (1)

Nad polskim morzem też może być pięknie w wakacje :) Ale sama bym nie pojechała w ciemno, wolę oferty z biura i pewność że mam wszystko załatwione. Co prawda biuro też musi być sprawdzone, choćby czy ma certyfikat Rzetelna Firma, ale jak już wiem że firma jest wypłacalna, to wiem też że wrócę z wyjazdu cała i zdrowa :)

Zobacz również