Rowerem po Mazurskim Morzu

Rowerem po Mazurskim Morzu

Mazury można oglądać nie tylko podczas rejsu! W regionie świetnie jeździ się też na rowerze, dlatego warto wziąć udział w jednej z imprez dla cyklistów organizowanej na początku maja w Rucianem-Nidzie.

Wielbicieli mazurskiej przyrody w Polsce nie brakuje. Jednak zamiast oglądać ją z pokładu żaglówki, warto zagłębić się w zielone lasy Warmii i Mazur. Pomysłów na wyprawy nie brakuje, a jednym z nich jest udział w V Rajdzie Rowerowym „Rowerem po Mazurskim Morzu”.

Imprezę organizuje Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”, a odbędzie się ona w drugi weekend maja (9-10.05.2015). W programie rajdu nie tylko przemierzanie rowerowych tras, wytyczonych w okolicach Jeziora Śniardwy, ale również zmagania umysłowe. Na uczestników czekają questy, dzięki którym odkryją tajemnicę Mazurskiego Morza. Każdy kto rozwiąże zagadki otrzyma nagrodę!

Trasa rajdu to pętla zaczynająca się i kończąca w miejscowości Krutyń. Uczestnicy wycieczki w dwa dni pokonają 90 kilometrów i odwiedzą wiele ciekawych miejsc na Mazurach: Lipowo, Kadziłowo, Iznotę, Wygryny, Wejsunek, Ruciane-Nida i Wojnowo.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale chęć dołączenia do niego należy zgłosić do 5 maja (szczegóły na stronie internetowej lgd.mazurskiemorze.pl). Na chętnych czeka tylko 60 miejsc, więc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Program V Rajdu Rowerowego "Rowerem po Mazurskim Morzu"


9 maja 2015 – sobota
9:00-10:00 rejestracja uczestników (Karczma Zacisze, Krutyń 33)
10:00 rozpoczęcie rajdu
18:00 koniec pierwszego etapu (Camping Wejsunek, kolacja z ogniskiem)

10 maja 2015 – niedziela
9:00 śniadanie
10:00 rozpoczęcie drugiego etapu (Camping Wejsunek)
14:30 meta (Karczma Zacisze, Krutyń 33)

Uwaga! Koszt noclegu leży po stronie uczestników rajdu.

Źródło: lgd.mazurskiemorze.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również