Rowerowa wyprawa Szlakiem Mazurskich Legend

Rowerowa wyprawa Szlakiem Mazurskich Legend

Mazurskie krajobrazy są najlepszą scenerią na jesienną wyprawę rowerową. Jeżeli oprócz podziwiania okolicy chcecie poznać regionalne opowieści i zwyczaje, przyjedźcie do Kruklanek na Jesienny Rajd Rowerowy po Szlaku Mazurskich Legend.

VII Jesienny Rajd Rowerowy "Szlakiem Mazurskich Legend" odbył się w ostatni weekend września (27-29.09.2013) w Kruklankach. W tym roku trasa wyprawy wyniosła około 160 kilometrów i prowadziła przez najbardziej malownicze gminy w regionie: Kruklanki, Pozezdrze, Stare Juchy, Węgorzewo oraz Wydminy.

Uczestnicy wyprawy nie tylko sprawdzili swoją sprawność fizyczną, ale również mieli okazję odwiedzić Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, a w Świętajnie spotkali członków Zespołu Pokolenie.

Chcesz zwiedzić Mazury na rowerze? Wybierz ciekawą ścieżkę, wejdź: Trasy rowerowe na Mazurach

Inspirację dla trasy rajdu stanowiła książka Jadwigi Tressenberg "Mazurskie opowieści". Autorka wiele lat poświęciła na badanie kultury regionu, języka mieszkańców i zapisywanie ich historii, aby ocalić je od zapomnienia. Spisanie legend zainspirowało artystów do stworzenia ilustrujących je rzeźb, a miłośników regionu do wytyczenia ścieżki rowerowej. Punkty przystankowe na szlaku mają tytuły poszczególnych rozdziałów książki.

Udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym to okazja aby poznać te legendy, które miały swoje źródło w prawdziwych wydarzeniach z przeszłości.

Następny artykuł Czy w Lidzbarku powstanie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej