Tomasz Machała zostanie nowym prezesem Nocowanie.pl

Tomasz Machała zostanie nowym prezesem Nocowanie.pl

Nowy rok przyniesie duże zmiany w portalu noclegowym z Lublina. Kamil Ruciński rezygnuje z funkcji prezesa Nocowanie.pl, a już od stycznia 2021 roku zostanie nim Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.

W roku 2020 portal Nocowanie.pl obchodzi 15-lecie istnienia. Kamil Ruciński jest twórcą sukcesu marki, którą budował od podstaw. Jak sam wspomina, zaczynał na 10 metrach kwadratowych i całą pracę wykonywał sam. Pisał skrypty, rysował projekt graficzny, robił zdjęcia, składał oferty reklamowe dla potencjalnych klientów.

Teraz w rozwijaniu Nocowanie.pl pomaga cały zespół specjalistów, a portal agreguje ponad 50 tysięcy ofert turystycznych w Polsce. Nie byłoby to możliwe bez dołączenia do Grupy Wirtualnej Polski. W 2016 roku Wirtualna Polska Holding S.A. kupiła większościowy pakiet udziałów w Nocowanie.pl. Zgodnie z przyjętym wtedy planem, Kamil Ruciński z końcem roku przejdzie do Rady Nadzorczej spółki. Funkcję prezesa obejmie Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.

Bardzo dziękuję Kamilowi Rucińskiemu za konsekwentne budowanie pozycji lidera w obszarze turystyki krajowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dalej będzie wspierał spółkę z pozycji członka jej Rady Nadzorczej. Od początku 2021 roku stery trafiają w ręce Tomasza Machały, który w ciągu ostatnich miesięcy wykonał imponującą pracę w usłudze WP Pilot, istotnie podnosząc przychody i liczbę użytkowników. Energia i kreatywność Tomasza pozwolą nam kontynuować dynamiczny rozwój Nocowanie.pl – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.


Tomasz Machała pracuje w Wirtualnej Polsce od 2016 roku. Pełnił stanowiska redaktora naczelnego i wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za rozwój produktu wydawniczego i wideo. W lutym 2020 został prezesem spółki Netwizor rozwijającej w WP platformę telewizyjną WP Pilot. Przeprowadził udaną transformację WP Pilota z serwisu AVOD w SVOD. Teraz ma okazję sprawdzić się na nowym polu, w sektorze usług turystycznych.

Następny artykuł Łódzkie dla turystów. Gdzie...

Komentarze

Zobacz również