W grupie siła - WP/Turystyka liderem w zestawieniu PBI / gemius

W grupie siła - WP/Turystyka liderem w zestawieniu PBI / gemius

We wrześniu 2020 strony internetowe o tematyce turystycznej odwiedziło prawie 15 milionów internautów. Wielu z nich swoich podróżniczych inspiracji poszukiwało na łamach portalu Nocowanie.pl, który od lat pozostaje największą polską witryną, łączącą turystów i właścicieli obiektów noclegowych.

Według najnowszego badania PBI / Gemius, liczba internautów, którzy we wrześniu 2020 roku korzystali w Polsce z sieci, wyniosła ogółem 27,7 miliona. Prawie 15 milionów osób (14 878 620) odwiedziło strony www o tematyce turystycznej. Użytkownicy coraz chętniej korzystają z urządzeń mobilnych (smartfonów lub tabletów), mniejszy udział mają za to komputery osobiste lub domowe.

Świetne wyniki serwisów turystycznych z grupy WP


Wrzesień 2020 był owocny dla całej Grupy Wirtualna Polska / Turystyka, którą tworzyły wtedy nocowanie.pl, turystyka.wp.pl, eholiday.pl oraz wakacje.pl. Łączna liczba wszystkich użytkowników przekroczyła 4 miliony (4 383 782) – to więcej niż turystów szukających szukających noclegów na booking.com!

Tak dobre wyniki to efekt ścisłej współpracy pomiędzy poszczególnymi serwisami należącymi do grupy WP. Dzięki temu możemy stworzyć kompleksową ofertę, która pomoże dotrzeć do jeszcze większej liczby użytkowników internetu w Polsce!

  • Dzięki temu, że portal Nocowanie.pl jest częścią grupy WP, na łamach największego informacyjnego serwisu publikowane są artykuły autorstwa naszych redaktorów i cytowane wypowiedzi ekspertów portalu. Pojawiają się oni również w programach Telewizji WP. Co najważniejsze, boksy reklamowe obiektów z oferty Nocowanie.pl są widoczne przy wszystkich artykułach o polskich atrakcjach turystycznych, które publikowane są na turystyka.wp.pl.

  • Nocowanie.pl wprowadziło nową usługę, która pozwala właścicielom obiektów noclegowych oferować turystom gotowe pobyty w konkretnych terminach. To udogodnienie zarówno dla turystów, jak też dla właścicieli obiektów noclegowych, którzy mogą teraz szybko i wygodnie sprzedawać wolne miejsca.

    Każdy pobyt wystawiony do sprzedaży jest również widoczny na wakacje.pl. Dzięki temu właściciele obiektów noclegowych mogą dotrzeć ze swoją ofertą do turystów, którzy poszukują w internecie gotowych propozycji pobytowych na wakacje i inne okazje.

  • Na początku października nastąpiła ważna zmiana w Grupie Wirtualna Polska / Turystyka. Nocowanie.pl i eholiday.pl połączyły siły pod szyldem nocowania. Klienci eholiday.pl nie tylko nie tracą wykupionej reklamy, ale zyskują wiele dodatkowych możliwości promocji. Podobnie z turystami, którzy do tej pory korzystali z tego serwisu – czeka na nich jeszcze obszerniejsza baza ofert noclegowych, a oprócz tego również artykuły, informacje o wydarzeniach i atrakcjach w okolicy, gdzie planują spędzić urlop. Ułatwi to kompleksowe zaplanowanie całego wyjazdu.

Nocowanie.pl nadal najlepszym polskim portalem noclegowym


We wrześniu portal Nocowanie.pl odwiedziło ponad 1,5 miliona turystów (1 593 323). Dokonali oni prawie 16 milionów odsłon (15 714 248). Nadal utrzymuje się więc przewaga nad innymi rodzimymi portalami, które prezentują oferty noclegowe.


Wysokie wyniki portalu to efekt wytężonej pracy, nie bez znaczenia jest również fakt, iż odpowiada on na dynamicznie zmieniające się potrzeby turystów. Na Nocowanie.pl znajdują oni między innymi noclegi, w których przyjmowane są płatności bonem turystycznym, mają też możliwość szybkiego kontaktu z właścicielem. Oprócz tego w portalu wyraźnie oznaczane są też miejsca, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo higieniczne i przystąpiły do programu Polskiej Organizacji Turystycznej „Bezpieczny Obiekt”.

Dzięki temu, że informujemy o takich praktykach, turyści mogą bez obaw o bezpieczeństwo planować swoje wyjazdy. Natomiast właściciele od razu informują o tym, jakie procedury wprowadzili, by stworzyć odpowiednie warunki swoim gościom.


Polacy zainteresowani jesiennymi wyjazdami


Dobre wyniki portalu Nocowanie.pl we wrześniu 2020 to również wynik specyficznej sytuacji podczas tegorocznych wakacji. Polskie kurorty, zarówno na północy, jak też na południu kraju, przeżywały oblężenie. Sporo było w tym udziału beneficjentów Polskiego Bonu Turystycznego, którzy zdecydowali się na to, by wykorzystać go już na początku działania programu.

Najbardziej lubianym wakacyjnym kierunkiem tradycyjnie było morze, ale i góry – zwłaszcza Tatry – nie były wolne od tłumów, o czym świadczy podsumowanie sezonu wakacyjnego w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Z tego powodu wiele osób zdecydowało się na to, by przełożyć wyjazd na wrzesień. W pierwszym tygodniu września 2020 porównaliśmy liczbę zapytań z analogicznym okresem roku poprzedniego – ich wzrost był ogromny i wyniósł aż 191%! Turyści interesowali się głównie województwami na południu Polski: małopolskim, dolnośląskim i podkarpackim. Dalej na liście znalazły się pomorskie i zachodniopomorskie.

Następny artykuł Ojcowski Park Narodowy. Jak...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej