Wakacje 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

Wakacje 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

Wakacje tuż-tuż, a my już wiemy, jakie miejsca w Polsce cieszą się największym zainteresowaniem turystów.

Sprawdziliśmy gdzie użytkownicy portalu Nocowanie.pl poszukują noclegów na wakacyjne miesiące. Analizie poddane zostały zapytania o nocleg w okresie czerwiec – sierpień 2019.

 

Wakacyjne Top 20


W wakacje już od wielu lat nieprzerwanie triumf święci wybrzeże.  Przypuszczamy, że w tym roku będzie podobnie, jednak na ten moment trudno wytypować faworyta, bo różnice są naprawdę niewielkie. Pojawiają się tu takie miasta jak Władysławowo, Łeba i Kołobrzeg.

Jeśli prześledzimy kolejne pozycje, zdecydowanie częściej wybierane są miejscowości położone nad polskim morzem: Sarbinowo, Jastarnia, Ustronie Morskie, Pobierowo, Mielno, Ustka, Karwia, Krynica Morska, Międzyzdroje, Rewal, Rowy, Dziwnów czy Sopot. Na południu kraju na ten moment najbardziej atrakcyjne dla turystów są: Zakopane, Karpacz oraz Solina i Polańczyk.

 

Kiedy urlopy?


Najbardziej popularny termin urlopu to przełom lipca i sierpnia. Wzrost widać już od 20 lipca aż do 10 sierpnia. Jeśli więc chcielibyście wyjechać w tym okresie, to ostatni dzwonek, by znaleźć atrakcyjny nocleg. Inny cieszący się dużym zainteresowaniem termin to długi weekend sierpniowy, najwięcej zapytań o nocleg przypada na daty 15-18 sierpnia.


Jeśli więc nie macie jeszcze planów, najlepiej pomyśleć o last minute na początku lipca, gdyż najłatwiej wtedy znaleźć nocleg.

 

Gdzie nocować?


Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje, jest to doskonały pomysł na ekonomiczne noclegi. Szczególnie jeśli planujemy aktywnie wykorzystać czas urlopu i nie zamierzamy spędzać wiele czasu w miejscu noclegu.


Apartamenty lub domki zapewniają prywatność i dają większą swobodę, np. możliwość samodzielnego przyrządzenia posiłków. Dlatego są często wybierane przez rodziny z dziećmi, które szczególnie cenią ogrody i place zabaw dla swoich pociech.


Sprawdź pogodę na wakacje 2019

 

Ile zapłacimy?


W najpopularniejszych wakacyjnych destynacjach średni koszt noclegu dla 2 osób to około 150 złotych. Oczywiście ceny różnią się w zależności kategorii obiektu noclegowego, najtaniej będzie w kwaterach i prywatnych pokojach. Dla większych grup korzystne są pobyty w domkach. Warto zaznaczyć, że w tegoroczne ceny noclegów utrzymują się na poziomie ubiegłych lat, a ofert noclegowych z roku na rok przybywa.

Następny artykuł Wakacje w Polsce?...

Komentarze (1)

Gość

Urlop nad polskim morzem jest mocno przereklamowany

Zobacz również