Wakacje 2021 bez maseczek? To jest możliwe!

Wakacje 2021 bez maseczek? To jest możliwe!


Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Jak on będzie wyglądał? Czy po plaży, górach i zabytkowych miasteczkach będziemy musieli spacerować w maseczkach? A może podobnie jak w roku ubiegłym obowiązujące restrykcje zostanę częściowo zniesione? Są pierwsze dobre informacje! Odnośnie wakacji i maseczek, oczywiście!

Noszenie maseczek stało się czymś normalnym, choć czasem uciążliwym. Wraz z pojawiającym się ciepłem i wiosennym powietrzem, coraz większa jest w nas chęć, by pooddychać świeżym powietrzem. Niewiele jest jednak takich miejsc, gdzie możemy sobie na to pozwolić. Czy jest szansa na to, by maseczki przestały być nieodłącznym elementem naszej garderoby? Minister zdrowia odpowiada.


Wakacje 2021 bez nakazu noszenia maseczek? Minister zdrowia zabiera głos!


Nakaz zasłaniania ust i nosa jest z nami już od roku. Z krótkimi przerwami i wyjątkami, ale jednak. Czy maseczki zostaną z nami już na zawsze? Na to pytanie chyba nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. Można jedynie snuć domysły i gdybać.

Przypomnijmy jednak, że latem 2020 obowiązywały nieco mniej restrykcyjne zasady. Czy te zasady powrócą także w tym roku? Właśnie o to został zapytany przez internautkę minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.

Panie Ministrze, a może zróbcie tak, jak było w zeszłym roku w okresie letnim (oczywiście, jeśli sytuacja na to pozwoli), tzn. maski na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu od innych (?)

Tym razem minister zdrowia nie uchylił się od odpowiedzi.

Pójdziemy w tę stronę przy mniejszej liczbie zachorowań

 – odpisał Adam Niedzielski.

Jak tłumaczy rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej, „zdjęcie” maseczek nie nastąpi ot tak, z dnia na dzień, już.

Idziemy w tym kierunku. Jeżeli sytuacja się polepszy, będziemy rozważali luzowanie obostrzeń w tej kwestii

- mówi Wojciech Andrusiewicz.


Następny artykuł Wakacje 2021. Oczekiwania...

Komentarze

Zobacz również