Warmińsko-mazurska odnowa biologiczna. Gdzie pojechać?

Warmińsko-mazurska odnowa biologiczna. Gdzie pojechać?

Jesienny wypoczynek na Warmii i Mazurach to dobra okazja do tego, by skorzystać z oferty odnowy biologicznej. W regionie znajduje się znane uzdrowisko, na turystów czekają też parki wodne z atrakcjami wellness. Podpowiadamy, gdzie warto pojechać.

Gołdap, mazurskie uzdrowisko


Aby zadbać o siebie kompleksowo, warto wybrać się do jedynego uzdrowiska w regionie. Tym miejscem jest oczywiście urokliwa Gołdap, leżąca tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim, na terenie Puszczy Rominckiej, uznawanej za jeden z najbardziej tajemniczych zakątków Warmii i Mazur. W tym miasteczku naprawdę można się zakochać!

Istotnym walorem Gołdapi są jej naturalne bogactwa. Okolica słynie bowiem z niezwykle czystego powietrza, bogatych zasobów borowiny oraz wód mineralnych. Można ich spróbować w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych – w budynku znajduje się też grota solna i mini tężnia. Jednak największą atrakcją gołdapskiego uzdrowiska są ogromne tężnie solankowe, których długość przekracza 200 metrów. Dostarczana do nich solanka wydobywana jest z głębokości 646 metrów. Dzięki specyficznej budowie tężni oraz warunkom atmosferycznym wytwarza się aerozol bardzo bogaty w jod, brom, magnez i inne cenne pierwiastki. Wdychając je dostarczamy organizmowi cennych składników i leczymy różnego rodzaju alergie, choroby górnych dróg oddechowych oraz osłabienie. Wizyta w tężniach solankowych poprawia nastrój i niweluje stres.

W Gołdapi można skorzystać też z zabiegów borowinowych, które doskonale wpływają między innymi na sylwetkę. W swojej ofercie mają je zarówno obiekty sanatoryjne, jak i gołdapskie hotele Spa.

Planujesz wyjazd do Gołdapi? Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście, wejdź: Miejsca, które warto zobaczyć w Gołdapi

Wodne atrakcje Warmii i Mazur


Na Warmii i Mazurach możemy spędzać czas w parkach wodnych z bogatą ofertą wellness. Pływanie oraz relaks w saunach i jacuzzi również świetnie wpływają na samopoczucie i odzyskanie wewnętrznej harmonii. Gdzie najlepiej pojechać?

Mikołajki – Tropikana w Hotelu Gołębiewski
Tropikana w Mikołajkach to jeden z najchętniej odwiedzanych mazurskich parków wodnych. O jego popularności może przesądzać lokalizacja w znanym kurorcie, ale nie tylko. Na gości czeka kilka basenów oraz inne atrakcje, w tym różnego rodzaju jacuzzi (np. borowinowe), sauny, jaskinia śnieżno-lodowa czy tężnie solankowe. Dla dzieci wyznaczono strefy z zabawkami, więc i one mogą w pełni wykorzystać czas w Tropikanie.

Lidzbark Warmiński – Termy Warmińskie
Termy Warmińskie to nowoczesny obiekt, w którym wykorzystano bogactwo miejscowych wód termalnych. Wypełniają one baseny (także zewnętrzny) i wanny jacuzzi, poza tym na gości czeka również strefa Wellness & Spa. Znajdują się tam gabinety kosmetyczne, a poza tym saunarium oraz groty aromatyczna i solna.

Pluski – Warmia Park
Warmia Park to luksusowy hotel Spa, w ofercie którego znajdują się również atrakcje parku wodnego. Na trzech poziomach zmieściło się naprawdę dużo atrakcji – kilka basenów, zjeżdżalnie, jacuzzi, podwodne akwaria oraz groty zakochanych z ławeczkami do podwodnego masażu. W aquaparku znalazło się też miejsce dla tężni solankowych, gdzie można korzystać z dobroczynnego działania jodu, oraz strefy saun.

fot. Skitterphoto / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również