Wisła - najlepsze miejsca na narty

Wisła - najlepsze miejsca na narty

Gdzie w Beskidach można pojeździć na nartach? Polecamy przepiękną Wisłę, gdzie na wielbicieli szaleństw na śniegu czekają zarówno duże stacje narciarskie, jak i mniejsze stoki, na których można stawiać swoje pierwsze narciarskie kroki.

Ośrodek Narciarski Stożek


Na Stożek powinny wybrać się osoby, które mają już pewne umiejętności i doświadczenie w jeździe na nartach czy też snowboardzie. Ośrodek może pochwalić się bowiem bardzo zróżnicowanymi trasami – także do slalomu giganta – z wieloma wariantami zjazdowymi dla wymagających. Nartostrady na Stożku są sztucznie naśnieżane, chociaż wielbiciele jazdy po naturalnym śniegu i tak nie powinni czuć się zawiedzeni, gdyż specyficzny mikroklimat zapewnia długo utrzymującą się pokrywę śnieżną. Oprócz tego, o dobrą jakość tras dbają ratraki… Stożek to jednak nie tylko miejsce dla zaawansowanych – początkujący mogą korzystać z pomocy instruktorów, którzy wprowadzą ich w tajniki jazdy na nartach.

 

Stacja Narciarska Soszów


Stacja Narciarska Soszów uznawana jest za jedną z największych w rejonie Beskidów. Dla narciarzy przygotowano tu trasy, których łączna długość wynosi ponad sześć kilometrów. Zostały podzielone na odcinki o różnym stopniu trudności. Zazwyczaj panują tam bardzo dobre warunki do jazdy na nartach – na naturalny śnieg można tu liczyć nawet do końca kwietnia. Stacja Narciarska Soszów to dobre miejsce, aby rozpocząć przygodę z nartami. Działa tu bowiem szkoła narciarska z kadrą profesjonalnych instruktorów, którzy radzą sobie zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi. Na maluchy czeka też przedszkole narciarskie. Na Soszowie – nie tylko na górnej i dolnej stacji, ale i wzdłuż tras narciarskich, znajdują się punkty gastronomiczne. W każdej chwili można więc zrobić przerwę na chwilę odpoczynku.

 

Ski Siglany


Na stoku Siglany działają dwa wyciągi orczykowe – przy dłuższym znajdują się trasy dla bardziej zaawansowanych, natomiast przy krótszym spokojnie zjeżdżają dzieci i osoby początkujące. Dla utrzymania dobrych warunków na stoku trasy są codziennie ratrakowane, a oprócz tego oświetlane po zmroku i sztucznie naśnieżane. Na miejscu działa szkółka narciarska, więc zawsze można skorzystać z profesjonalnej porady i pomocy instruktora. Poza szkółką narciarze skorzystają tu też z wypożyczalni sprzętu, serwisu i bezpłatnego parkingu.

 

STOK Stacja Narciarska


STOK Stacja Narciarska znajduje się przy czterogwiazdkowym Hotelu Stok – do dyspozycji narciarzy oddano tu czteroosobową koleję linową, a przy trasie dla początkujących także orczyk. Bardziej doświadczeni narciarze mają to do dyspozycji jeszcze dwie trasy zjazdowe o łącznej długości prawie dwóch kilometrów. Są one sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane, więc nie powinno tu być problemów z komfortem jazdy. Przy stoku działa też szkółka narciarska oraz zimowy plac zabaw dla dzieci, przy którym uruchomiono stok saneczkowy. Co najważniejsze, nad bezpieczeństwem wszystkich narciarzy czuwają ratownicy GOPR.

 

Ośrodek Narciarski KLEPKI


KLEPKI to stacja narciarska, która znajduje się w Wiśle Malince. Miejsce powinno odpowiadać potrzebom średnio zaawansowanych i początkujących narciarzy, głównie rodzinom z dziećmi. Ośrodek udostępnia trzy wyciągi, dobrze przygotowane trasy i oślą łączkę – a dzięki oświetleniu zabawa na stoku może trwać nawet do późnych godzin wieczornych. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z nartami i snowboardem, mają możliwość skorzystania z pomocy instruktorów z miejscowej szkółki. Trenerzy pomogą też w dopasowaniu sprzętu, który trzeba dobierać, opierając się zarówno na umiejętnościach, jak i warunkach fizycznych.

 

Wisła-Skolnity Ski & Bike


Niewątpliwym atutem stacji Wisła-Skolnity jest jej lokalizacja – znajduje się w sąsiedztwie kompleksu skoczni narciarskich, a więc właściwie w centrum miasta. Na trasach zjazdowych zazwyczaj panują bardzo dobre warunki do szusowania, a wszystko dzięki temu, że zlokalizowano je na północno-wchodnim stoku. Ich poziom trudności dostosowany jest do średnio zaawansowanych oraz początkujących narciarzy – oczywiście umiejętności zawsze można podnieść, wystarczy skorzystać z oferty działającej na miejscu szkoły narciarskiej. Poza tym przy stoku dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu i punkty gastronomiczne, w tym również bar z tarasem widokowym, gdzie można odpocząć, ciesząc się widokiem Wisły dalszych części Beskidów.

 

Wyciągi Narciarskie Pasieki


Pasieki to świetne miejsce dla początkujących narciarzy – ośrodek leży nieco na uboczu, więc nie ma tu takich tłumów, jak w innych częściach Wisły. Do tego na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz doskonali instruktorzy, którzy wiedzą, jak odpowiednio zachęcić do jazdy swoich kursantów. Pasieki oferują trzy wyciągi: pierwszy przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych narciarzy, kolejny dla początkujących, natomiast trzeci obsługuje tor snowtubingowy. Tutejszy stok jest dobrze przygotowany – ratrakowany, naśnieżany i oświetlony, więc można z niego korzystać także po zapadnięciu zmroku.

 

Stok narciarski Beskid


Stok narciarski Beskid to bardzo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdująca się tu trasa będzie odpowiednia dla osób średnio zaawansowanych i początkujących. Zainteresowani mogą skorzystać z możliwości nauki jazdy na nartach albo snowboardzie pod okiem instruktora. Atutem jest też dobrze przygotowany stok – działa tu ratrak i sztuczne naśnieżanie, a dzięki oświetleniu możliwa jest również jazda nocna.

 

Nowa Osada Ski


Nowa Osada udostępnia narciarzom i snowboardzistom trzy wyciągi oraz czteroosobową kolejkę linową. Na miejscu czeka łącznie sześć tras – przystosowanych zarówno dla osób średnio zaawansowanych, jak i początkujących. Są naśnieżane i oświetlone, więc po otwarciu panują tu dość dobre warunku od jazdy. Wiele osób uważa, że miejscowy stok to świetne miejsce, by stawiać na nim swoje pierwsze narciarskie kroki, tym bardziej, że w Nowej Osadzie można skorzystać ze szkółki. Instruktorzy specjalizują się w szkoleniu dzieci, ale w ofercie znajduje się również doskonalenie jazdy – wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy przed wyjściem na trasy chcieliby odświeżyć nieco swoje umiejętności.

 

Stacja Narciarska Cieńków


Stacja Narciarska Cieńków to jeden z większych kompleksów narciarskich w mieście. Na amatorów zimowych szaleństw czekają tu wyciągi talerzykowe oraz nowoczesna kolej linowa. Trasy mają zróżnicowany stopień trudności, więc miejsce na stoku znajdą zarówno naprawdę zaawansowani, jak i początkujący narciarze. Poza tym obsługa ośrodka dba o odpowiednie przygotowanie – regularnie pracuje tu ratrak, uruchamiane jest też sztuczne naśnieżanie, a dzięki oświetleniu, stacja czynna jest do późnego wieczora. Cieńków to miejsce dla całych rodzin – działa tu bowiem serwis narciarski, wypożyczalnia i co najważniejsze, przedszkole narciarskie, gdzie dzieci spokojnie oswajają się z nartami i nabierają obycia ze stokiem.

 

Wyciągi narciarskie Partecznik


Partecznik znajduje się blisko wiślańskiego rynku. Na miejscu udostępniono dwie trasy – o średnim poziomie trudności przy wyciągu orczykowym oraz trasę dla początkujących przy wyciągu talerzykowym. Stok jest naśnieżany, ratrakowany, a po zmroku oświetlony, można więc korzystać tu z atrakcyjnych nocnych zajazdów. Partecznik to dobre miejsce na naukę jazdy na nartach, przy wyciągach działa bowiem szkółka, a oprócz tego pracują też niezależni instruktorzy.

 

Wyciąg narciarski Polana Zieleńska


Stok, który znajduje się przy wyciągu narciarskim Polana Zieleńska, to dobre miejsce na rodzinne szusowanie. Jego całkowita długość to czterysta metrów, jest przygotowywany ratrakiem i oświetlony. Początkujący mogą skorzystać z zajęć z jednym z instruktorów, którzy uczą zarówno jazdy na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągu znajduje się wypożyczalnia i serwis sprzętu, oraz punkty gastronomiczne.

 

Wyciąg Na Polanie Extreme


Wyciąg narciarski Na Polanie Extreme znajduje się w Wiśle Malince. To dobre miejsce dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na stoku. Tutaj bez obaw można uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. Brak tłumów na trasie, sympatyczna obsługa i niesamowite widoki – to główne atuty tego miejsca.

 

Wyciąg narciarski „Zajazd Głębce”


Wyciąg
mieści się przy głównej trasie, tuż obok zajazdu – nie sposób więc przegapić tego miejsca. Stok należy do kameralnych, świetnie więc sprawdzi się dla początkujących oraz dla dzieci. Tym bardziej, że można skorzystać tu również z usług szkółki narciarskiej i wypożyczalni sprzętu.

Następny artykuł Turyści turystom - polecane...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej