Wysyłka bagażu kurierem - czy to się opłaca?

Wysyłka bagażu kurierem - czy to się opłaca?

Trwa sezon wakacyjno-urlopowy. Polacy coraz chętniej wybierają egzotyczne zakątki, gdzie mogą naładować baterie i odpocząć. By zminimalizować koszty podróży, warto rozważyć wysyłkę bagażu kurierem. Tanie linie lotnicze mają duże ograniczenia wagowe, dlatego przed podróżą można oszacować, co się bardziej opłaca: wykupienie dodatkowego bagażu w samolocie czy wysyłka nadprogramowych rzeczy kurierem.

Wysłanie bagażu kurierem czy bagaż rejestrowany?


Co się bardziej opłaca - wysłanie bagażu kurierem czy bagaż rejestrowany? Jeśli chodzi o koszt bagażu rejestrowanego w tanich liniach lotniczych, to nie ma jednego cennika - zależy to m.in. od daty i kierunku lotu. Jeśli chodzi o Ryanaira to w cenie biletu jest tylko bagaż podręczny, czyli plecak lub torba o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Trudno, by spakować się do niej na tygodniowy czy dłuższy urlop. Wiele osób wykupuje dodatkowy 10-kilogramowy bagaż rejestrowany - jeśli zrobią to za pomocą oficjalnej strony, to zapłacą od 12,99 do 23,99 euro, na lotnisku od 23,99 do 35,99 euro. Istnieje też możliwość wykupienia nadbagażu przez internet do 2 godzin przed wylotem - koszt to 9 euro za kilogram lub 11 euro (cena na lotnisku za kilogram). Podane kwoty pochodzą z cennika z lipca 2022 roku. 


Ile kosztuje wysłanie bagażu kurierem? To także zależy od kierunku nadania paczki oraz jej wymiarów i wagi. Przykładowo na stronie brokera kurierskiego AlleKurier 10-kilogramowa paczka do Niemiec nadana z Polski to koszt od nieco ponad 50 złotych netto. Mowa o przesyłce o wymiarach 55x40x20 cm, czyli jak wymiary bagażu rejestrowanego 10 kg w Ryanairze.


Jak wysłać bagaż kurierem?


Zamów kuriera bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją, by dowiedzieć się, jak wysłać bagaż kurierem - szybko i tanio. 

 


    • Wejdź na stronę brokera kurierskiego AlleKurier.

    • Wpisz dokładną wagę i wymiary.

    • Z rozwijanej listy wybierz kraj, do którego chcesz wysłać bagaż kurierem.

    • Kliknij przycisk “Wyceń przesyłkę”.

    • Zobacz, jakie firmy przewozowe wysyłają bagaż.

    • Zdecyduj się na którąś z opcji.

    • Uzupełnij formularz.

    • Opłać zamówienie.

    • Czekaj na kuriera, który przyjedzie po paczkę.Wysyłka bagażu kurierem nie tylko dla podróżujących samolotem


Wysyłka bagażu kurierem to opcja także dla osób podróżujących drogą lądową: samochodem lub pociągiem. Wyjazd na wakacje czy urlop wiąże się z koniecznością spakowania bardzo wielu rzeczy. Ich liczba wzrasta, kiedy wyjazd jest połączony z aktywnym wypoczynkiem - sprzęt sportowy, jak ekwipunek do nurkowania czy deska windsurfingowa, zajmują bardzo dużo miejsca i ważą niemalo. 


Także rodzice z dziećmi dobrze wiedzą, jak dużo rzeczy trzeba spakować dla malucha. Co prawda wiele akcesoriów, jak wanienka czy wózek, występują w lżejszej wersji turystycznej, ale i tak sumując wszystko, co trzeba zabrać, jest tego naprawdę dużo. 


Bagaż kurierem, czyli wygodna i tania opcja


Bagaż kurierem to czysta wygoda - nie trzeba dźwigać ciężkiego sprzętu sportowego na lotnisku czy też martwić się, że bagażnik samochodu osobowego na pewno wszystko pomieści. Bagaż kurierem rozwiązuje ten problem raz na zawsze. Ponadto jest to ekonomiczne rozwiązanie, tańsze niż dopłacanie za nadbagaż lub bagaż rejestrowany w tanich liniach lotniczych. Bagaż kurierem to też bezpieczeństwo i pewność - w liniach lotniczych rzadko, ale zdarzają się incydenty, że bagaż został zagubiony lub poleciał w inny egzotyczny zakątek. W przypadku przesyłek kurierskich niezwykle trudno o taką pomyłkę.


Jak spakować bagaż kurierem?


Bagaż kurierem najlepiej nadać w przesyłce standardowej. Co to oznacza? Że powinien być zapakowany w sztywne pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Przesyłka standardowa jest najtańsza, łatwiej i szybciej sortuje się ją w sortowniach kurierskich. Przed jej nadaniem warto zapoznać się z listą rzeczy zakazaną w transporcie kurierskim, jak broń, alkohol, wyroby tytoniowe czy niebezpieczne substancje chemiczne. 


Zalecane jest, by dobrze przemyśleć, co nadać kurierem, a co pozostawić jako niezbędne, potrzebne i gotowe, by po nie sięgnąć w dowolnym momencie. 


Kiedy wysłać bagaż kurierem?


Bagaż kurierem najlepiej wysłać na tyle wcześnie, by na pewno dotarł na czas. W formularzu nadawania paczek na stronach kurierów i brokerów kurierskich podawane są szacunkowe czasy doręczenia, dzięki czemu łatwiej obliczyć, kiedy zamówić kuriera. W przypadku przesyłek krajowych bagaż może dotrzeć już następnego dnia roboczego, dłuższy czas oczekiwania mają przesyłki międzynarodowe. Paczkę najlepiej nadać na adres hotelu lub aparthotelu, gdzie planowany jest wypoczynek.


Artykuł zewnętrzny

Następny artykuł W całym kraju utrzymują się...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej