Zwiedzanie Elbląga z przewodnikiem

Zwiedzanie Elbląga z przewodnikiem

Jeśli zastanawiacie się jak spędzić nadchodzące sierpniowe soboty, przyjedźcie do Elbląga. To ostatni moment aby wybrać się na zwiedzanie miasta w towarzystwie przewodnika. Już jutro elblążanie i turyści będą mogli poznać tajemnice Wyspy Spichrzów.

Sobotnie spotkania „Przewodnicy zapraszają” to akcja związana z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. Spacery z profesjonalnymi przewodnikami odbywają się od końca lipca i do tej pory można było zwiedzić Bibliotekę Elbląską, Park Bażantarnia czy Stare Miasto.

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, swoje tajemnice odsłoni Wyspa Spichrzów. Miejsce wzięło swoją nazwę od znajdujących się tam spichlerzy do przechowywanie zboża. Oprócz nich na wyspie zlokalizowana była też giełda kupiecka. Nadchodzące spotkanie to prawdziwa podróż w przeszłość, a jego uczestnicy poznają historię tego miejsca i, w większości już nieistniejących, budynków. Chętni do wzięcia udziału w spacerze powinni stawić się o godzinie 10.00 przy Moście Niskim w Elblągu.

A już za tydzień, 31 sierpnia, będzie można poznać historię najstarszej ulicy w Elblągu. Dawna Wewnętrzna Grobla Młyńska, obecnie nosząca nazwę ul. 1 Maja, powstała już w XIII wieku! Czterysta lat później stała się bardzo modna wśród elbląskich kupców, którzy budowali wzdłuż niej swoje letnie wille. Tutaj też miała swoją siedzibę fabryka czekolady Moritza.  Aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu, warto przyjść o godzinie 10.00 na Plac Słowiański (przy siedzibie PKO), gdzie rozpocznie się zwiedzanie z przewodnikiem.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również