Bory Tucholskie. Idealne miejsce na rower i na urlop

Bory Tucholskie. Idealne miejsce na rower i na urlop

Tuż po zakończeniu wakacji, poszukujemy różnych możliwości i miejsc, w których możemy miło spędzić czas. Jedni wyjeżdżają na weekend, inni na trochę dłużej. Pewne jest to, że w Polsce znajdziemy wiele wspaniałych miejsc, idealnych na urlop. Do takiej kategorii można z powodzeniem zaliczyć również Bory Tucholskie.

Odczuwasz pewnego rodzaju niedosyt w związku z zakończeniem lata? Chcesz podziwiać piękną i niezwykłą przyrodę w jesiennej szacie? Poszukujesz miejsca, w którym spokojnie będziesz mógł pojeździć na rowerach z rodziną lub znajomymi? Jeżeli na każde z tych pytań, odpowiedziałeś “TAK”, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję miejsca, które może być idealną opcją również na jesienny wyjazd.


Warto podkreślić, że wraz z nadejściem tej pory roku, zmieniają się preferencje związane z kierunkami podróży. Chętniej wybieramy góry, obszary leśne, czy znane polskie miasta. Bory Tucholskie śmiało można zaliczyć do kategorii takich miejsc, w których możemy spędzić czas aktywnie, nad wodą lub w pełnej ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku. Przy sprzyjającej aurze, Bory Tucholskie są świetną opcją na jesienne spacery, wycieczki rowerowe i czas spędzany z rodziną lub ze znajomymi. Turyści lubią tu przyjeżdżać zarówno na dzień, weekend lub na tygodniowy urlop. Sprawdź, co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w Borach Tucholskich.


Bory Tucholskie - najważniejsze informacje


To obszar leśny, który praktycznie w całości jest obsadzony lasami sosnowymi. Jest to niezwykła i przepiękna kraina, znajdująca się w północnej części Polski. Możemy tu wypoczywać w otoczeniu bujnej zieleni. Bogactwo lasów, rzek i jezior to niezwykły atut tej okolicy. Warto podkreślić, że w tym właśnie miejscu możemy spędzać czas w pełni aktywnie - na rowerze, podczas spacerów, czy na spływach kajakowych. A jeżeli do tego wszystkiego dodamy fakt, że w jesiennych miesiącach jest tu niezwykle i kolorowo, to otrzymamy miejsce idealne na jesienny wyjazd.


Więcej informacji o Borach Tucholskich znajdziesz tutaj: Bory Tucholskie - 10 najważniejszych atrakcji


Na uwagę zasługuje fakt, że na terenie Borów Tucholskich utworzono wiele obszarów, objętych ścisłą ochroną: Park Narodowy Bory Tucholskie, parki krajobrazowe, czy rezerwaty przyrody. Z turystycznego punktu widzenia, warto tu również podkreślić obecność licznych zabytków i atrakcji, np. kamienne kręgi na terenie Borów Tucholskich, akwedukt w Fojutowie, czy rezerwat Cisy Staropolskie. To puszcza, którą każdy miłośnik wypoczynku powinien odwiedzić!


Co warto zobaczyć w Borach Tucholskich jesienią?


Jeżeli planujesz jesienny weekend w Borach Tucholskich, to wiedz, że to właśnie miejsce oferuje szereg atrakcji i możliwości, z których z powodzeniem możesz korzystać. Pozwolą one miło spędzić czas, podziwiać przyrodę w jesiennej odsłonie i przede wszystkim przebywać w miejscu wypełnionym niezwykłym klimatem. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć?


  • Zielony Szlak “Strugi Siedmiu Jezior”


Jeżeli podczas wypoczynku w Borach Tucholskich zamierzasz wybrać się na spacer, to szlak zielony o długości około 48 km będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Oczywiście, może być ciężko, by pokonać cały dystans w przeciągu jednego dnia, ale wędrówkę z powodzeniem możesz sobie rozłożyć nawet na kilka dni. 

 

 

fot. Tygrys s Kotem / zdjecia.nocowanie.pl


Trasa zielonego szlaku, przedstawia się następująco: Charzykowy - Chojniczki - Jezioro Niedźwiedzie - Stara Piła (Park Narodowy „Bory Tucholskie”) - Jarcewo - Chojnice.


Jest to na pewno jedna z tras, uznawana za najpiękniejszą w Borach Tucholskich. Trasa wiedzie przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz wokół leśnych jezior Parku Narodowego Bory Tucholskie. Do najważniejszych atrakcji należą: Struga Siedmiu Jezior – unikatowe zjawisko hydrologiczne, punkt widokowy nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, a także lobeliowe jeziora Małe i Wielkie Gacno.


  • Gdzie na rower w Borach Tucholskich?


Spora część osób wybiera ten region na weekend, z jednego głównego powodu. Chcą tu pojeździć na rowerze. A możliwości jest tu naprawdę sporo. Podobnie, jak w przypadku głównego szlaków pieszych, na terenie Borów Tucholskich mamy wytyczonych kilka ciekawych tras rowerowych.

 

 

fot. Robert Grel / zdjecia.nocowanie.pl


Doskonałą opcją może być przejażdżka fragmentem niebieskiego szlaku rowerowego, liczącego około 13 km. Trasa jest niezwykła z jednego ważnego powodu - pokazuje wszystko, co najpiękniejsze w Borach Tucholskich. Łączymy się z zielonym szlakiem pieszym Strugi Siedmiu Jezior, który tuż za mijanym po lewej stronie jeziorem lobeliowym Wielkie Gacno skręca w lewo. Następnie podążamy „czarną drogą” na północ. Przejeżdżamy mostek na strudze łączącej jeziora Płęsno i Główka.


Przecinamy czerwony szlak pieszy im. Juliana Rydzkowskiego oraz ponownie szlak zielony. Łączymy się z czarnym Łącznikowym szlakiem pieszym. Obie trasy prowadzą razem do Drzewicza, gdzie rowerowy szlak skręca w lewo do Swornegaci, a stamtąd jedziemy do Chocińskiego Młyna.


Sprawdź również: Jesienna wyprawa rowerowa. Gdzie warto się wybrać?


  • Atrakcje dla dzieci w Borach Tucholskich


Jeżeli planujesz wybrać się na jesienny weekend do Borów Tucholskich ze swoimi dziećmi, to wiedz, że obszar ten oferuje również kilka naprawdę trafionych propozycji. 

 

 

fot. Ryszard Wojdowski / zdjecia.nocowanie.pl


Wyjazd z dziećmi to doskonała okazja do tego, by posmakować życia zgodnie z rytmem przyrody i przeżyć wiele niezapomnianych przygód. Jednocześnie pokażesz im, że udany wypoczynek bez internetu jest możliwy i bardzo fajny.


Szczególnie polecane miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi, to przede wszystkim: Muzeum Borów Tucholskich, Grodzisko Raciąż, Centrum Park w Chojnicach, Eksperymentarium, Górnicza Wioska, Miodowa Wioska, akwedukt w Fojutowie, kamienne kręgi w Odrach, Muzeum Indian w Wymysłowie


Dobrą opcją na jesienny urlop może być również Kampinoski Park Narodowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Weekend w Puszczy Kampinoskiej. Idealna opcja na jesienny urlopU Alicji w Borach

U Alicji w Borach

Trzebciny, ul. Trzebciny

Domki 9.5
Kaszubska Ostoja

Kaszubska Ostoja

Lipnica, ul. Ostrowite

Agroturystyka 9.2
Gospodarstwo Brzozowe Zacisze

Gospodarstwo Brzozowe Zacisze

Swornegacie, ul. Szkolna

Agroturystyka 9.7
Już dziś wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Borach Tucholskich


Mamy nadzieję, że niezwykły obszar Borów Tucholskich zachęci Was do zaplanowania podróży w najbliższych miesiącach. To naprawdę wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić jesienią!
Następny artykuł Bon turystyczny w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej