Co robić w Zakopanem, gdy pada? Pomysły na deszczowy dzień

Co robić w Zakopanem, gdy pada? Pomysły na deszczowy dzień

W czasie deszczu turyści się nudzą? Na pewno nie w Zakopanem, gdzie nawet gorsza pogoda nie powinna zatrzymać nikogo na kwaterze. Może stanowić pretekst do bliższego poznania z najważniejszymi atrakcjami miasta.

Planując wyjazd do Zakopanego turyści raczej nie biorą pod uwagę załamania pogody. Deszczowy dzień zwykle oznacza dla nich stratę czasu – skoro nie mogą wejść w wyższe partie gór, to co tu począć? Na pewno z tego powodu nie należy przekreślać całego wyjazdu.

Co robić w Zakopanem, gdy pada? Oto nasze propozycje!

Muzea w Zakopanem. 5 ciekawych miejsc


Podczas deszczu najlepiej schronić się pod dachem, dlatego jedną z naszych propozycji będzie zwiedzanie zakopiańskich muzeów. Kiedy świeci słońce większość turystów omija miejscowe instytucje kultury, co jest dużym błędem.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Muzeum Tatrzańskie mieści się w centrum Zakopanego przy Krupówkach. Na ekspozycjach prezentowane są eksponaty przybliżające przyrodę Tatr i Podhala, a także styl życia i kulturę mieszkańców regionów. Wystawy są bogato udokumentowane fotografiami i archiwalnymi dokumentami. Można też zajrzeć do dawnej góralskiej chaty z oryginalnym wystrojem i wyposażeniem.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Willa Koliba

Gdyby nie architekt Stanisław Witkiewicz, Zakopane nie byłoby tak charakterystyczne. Jest on twórcą stylu zakopiańskiego, który do dzisiaj kopiują miejscowi rzemieślnicy. Jednak oryginalne budynki powstały na przełomie XIX i XX wieku, a ich twórca czerpał z ludowego budownictwa. Dzięki temu nowo powstający kurort nie został “zaśmiecony” willami budowanymi na wzór tyrolskich i szwajcarskich. Więcej dowiecie się, zwiedzając Muzeum Stylu Zakopiańskiego!

Muzeum OscypkaMuzeum oscypka - Zakopane

Muzeum oscypka - Zakopane

Zakopane, ul. Jagiellońska

Muzea Zakopane 9.4


Podhalański przysmak doczekał się własnego muzeum, które znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej. Podczas 90-minutowej prezentacji prowadzonej przez prawdziwego bacę można dowiedzieć się wielu ciekawostek o podhalańskich przysmakach, a także samodzielnie wytworzyć swój własny serek. Na miejscu można kupić regionalne wyroby – nie tylko oscypki, a także redykołki, bundz i inne sery gazdowskie.

Be Happy Museum - Muzeum Szczęścia i IluzjiBe Happy Museum Zakopane

Be Happy Museum Zakopane

Zakopane, ul. Krupówki

Muzea Zakopane 7.4


To miejsce jest tak słodkie, że na pewno każdemu poprawić humor! Fani mediów społecznościowych będą nim zachwyceni. Dzięki różnorodnym tłom i oryginalnym scenom zrobią zdjęcia, jakich nie ma nikt inny. Ofertę Be Happy Museum uzupełniają pokoje iluzji, w których świat po prostu wywraca się do góry nogami.

Muzeum Retro ManiakMuzeum Retro Maniak

Muzeum Retro Maniak

Zakopane, ul. Krupówki

Muzea Zakopane 8.2


Muzeum Retro Maniak to kolejne miejsce przy Krupówkach, które warto odwiedzić nie tylko gdy pada. Czekają tu bowiem bohaterowie bajek z ostatnich dekad, wyjątkowe ręcznie zdobione domki dla lalek, kultowe komputery takie jak: Atari, Commodore czy gry Mario Bros. Millenialsi będą zachwyceni wizytą w muzeum. Pośród setek eksponatów znajdą coś dla siebie fani polskich bajek: Bolka i Lolka, pszczółki Mai czy Baltazara Gąbki oraz maniacy gier komputerowych.


Nie moknij! Idź do Aquaparku Zakopane


Wizyta w muzeum to nie wszystko, co można robić w Zakopanem, gdy pada. Kolejną propozycją jest wyjście do zakopiańskiego aquaparku, gdzie znajduje się basen z torami pływackimi, jak też rekreacyjny z brodzikiem dla dzieci. Wyposażono go w bicze i kaskady wodne, gejzery (powietrzny denny i strumieniowy denny), przeciwprąd, masaż ścienno-denny i leżaki podwodne.  

Największą atrakcję stanowi jednak zewnętrzny basen termalny z widokiem na Tatry. Temperatura wody wynosi aż 32 stopni Celsjusza, co daje możliwość zabawy nawet w chłodny dzień.


Zobacz noclegi w Zakopanem:
Atrakcje w Zakopanem – co robić z dzieckiem, gdy pada?


W Zakopanem dostępne są też rodzinne atrakcje, jak wspomniany wyżej aquapark. Jednak to nie wszystko, na co mogą liczyć tu rodziny z mniejszymi i większymi dziećmi.

Kamiland. Historia Kamila Stocha

To jedna z najświeższych zakopiańskich atrakcji – otwarta latem 2021 roku galeria Kamiland prezentuje drogę do sukcesu, jaką przebył Kamil Stoch. W siedmiu salach tematycznych znajduje się aż pół tysiąca eksponatów, a wśród nich medale olimpijskie, Kryształowe Kule oraz Złote Orły. Kolekcja została uporządkowana chronologicznie, by w ten sposób zobrazować drogę mistrza na szczyt.

Przewodnikiem po wystawie jest sam Kamil Stoch - pojawia się w materiałach audiowizualnych, opowiadając o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery.

Papugarnia w Zakopanem

Gdy pada można odwiedzić papugarnię w Zakopanem. To świetny pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny. Miejsce to skradnie serce zarówno dużych, jak i małych! Dzieci będą mieć szansę na rozwój swoich zainteresowań i zabawę z papugami, a dorośli mogą uwieczniać ich harce na pamiątkowych fotografiach.

Akwanarium Podwodny Świat

Kolejne miejsce w Zakopanem, które związane jest z wodą.W  Akwanarium Podwodny Świat można zobaczyć wszystkie ryby polski oraz te które przybyły do Zakopanego w ramach introdukcji lub przypadkiem. W ponad 30 dużych zbiornikach możemy obserwować ryby krajowe oraz niektóre gatunki ryb tropikalnych. Najciekawszą częścią Akwanarium jest Strefa Amazonii, w której znajdują się ryby starsze od dinozaurów!

Następny artykuł Jesienny urlop. Jak...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej