Darmowe usługi, które warto zaproponować gościom

Darmowe usługi, które warto zaproponować gościom

Zbliżające się wakacje mogą być doskonałym momentem, by uatrakcyjnić ofertę obiektu noclegowego i zaproponować usługi, które pozwolą miło spędzić czas turystom. Możliwości jest naprawdę dużo. Co warto zaoferować swoim turystom za darmo? O tym poniższy artykuł.

Okres wakacji to doskonały czas, by zaoferować swoim turystom szereg dodatkowych usług, które pozwolą urozmaicić ofertę obiektu. Każdy, kto wynajmuje pokój, chce poczuć się jak u siebie w domu. Ty, jako właściciel obiektu noclegowego możesz to umożliwić, robiąc to odpłatnie lub bezpłatnie - oczywiście w miarę swoich możliwości.


Na co zwracają uwagę turyści podczas swojego wypoczynku?


Nie da się ukryć, że współcześni turyści są wymagający. Przebywając w obiekcie noclegowym zwracają uwagę na wiele ważnych szczegółów. To, co dla Ciebie może wydawać się mało istotne, dla nich jest niezwykle istotne. 


Liczy się przede wszystkim, by nie nudzili się podczas pobytu w obiekcie. Atrakcje w miejscowości i okolicach to odrębny temat. Musisz sprawić wszystko, by i Twój obiekt przyciągał licznymi usługami dodatkowymi, które możesz zaoferować swoim gościom całkowicie za darmo. Coraz więcej obiektów w Polsce świadczy wiele dodatkowych usług. Najwyższy czas, by i Twój pensjonat, czy apartament poszedł ich śladem. Co możesz zrobić?


Darmowe usługi - doskonała propozycja dla Twoich gości


Propozycji usług dodatkowych, świadczonych w obiekcie jest całe mnóstwo. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od Twojej pomysłowości i od tego, czy Twój budżet pozwala na organizację niektórych z nich. Ważna jest również infrastruktura wokół Twojego obiektu, bo niestety nie na wszystko będziesz w stanie sobie pozwolić. W tym artykule przedstawiliśmy kilka pomysłów, które z powodzeniem możesz wprowadzić w życie wewnątrz, jak i na zewnątrz wynajmowanych pokoi.


Darmowa kawa i herbata


Coraz więcej pensjonatów, agroturystyk, czy kwater i pokoi oferuje swoim gościom darmową kawę i herbatę. To doskonała propozycja dla każdej grupy turystów, bo napoje te pije każdy i nie tylko od święta. Oferując taką usługę, wystarczy, że wyposażysz pokoje w ekspres do kawy lub czajnik. Do tego wszystkiego kubki, filiżanki oraz oczywiście zestaw, składający się z kawy, herbaty, cukru oraz śmietanki.


Darmowe Wi-Fi to podstawa


Ta usługa stanowi bez wątpienia najważniejsze udogodnienie, którym kierują się turyści przy poszukiwaniu noclegu. Darmowy internet ułatwia komunikację. Dodatkowo spora część osób korzysta z mediów społecznościowych, dzieląc się przeżyciami ze znajomymi i najbliższymi. Co musisz zrobić? Wystarczy router internetu bezprzewodowego, który podłączysz w swoim obiekcie.


A może na rower?


Spora część osób lubi aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnym turystycznie regionie, a wokół znajdują się liczne trasy rowerowe, to doskonale sprawdzą się tu rowery, które możesz udostępnić swoim turystom. Wystarczy ich kilka - wersja damska, męska i dla dziecka - tak, by całe rodziny mogły wybrać się na przejażdżkę po okolicy. Ta atrakcja będzie naprawdę doskonałym rozwiązaniem dla każdego.


Sprawdź propozycje najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce


Gadżety i przewodniki


Być może często jest tak, że Twoi turyści goszczą w regionie lub miejscowości po raz pierwszy. Czują się tu obco, nie wiedzą co zwiedzać. Doskonale sprawdzą się tu przewodniki lub ulotki informacyjne z mapkami, które pozwolą im lepiej zorientować się w najbliższej okolicy. Każdy również lubi gadżety, w związku z tym doskonałym posunięciem z Twojej strony będzie wręczenie Twoim gościom gadżetów, takich jak długopisy, smycze, czy krówki. Wystarczy drobny gest.


Daj możliwość skorzystania z udogodnień znajdujących się w Twoim obiekcie


Jeśli przy Twoim obiekcie znajduje się basen, plac zabaw, miejsce na grill i ognisko, parking, czy boisko to jak najbardziej dobrze z Twojej strony będzie, jeśli udostępnisz te miejsca swoim gościom nieodpłatnie. Każdy chce miło spędzić czas, nie tylko w pokoju, a te udogodnienia na pewno pozwolą miło spędzić czas.


Zastanawiasz się, jak urozmaicić pobyt swoim gościom? Przeczytaj koniecznie: Zaskocz i zachwyć. Jak urozmaicić pobyt swoim gościom?


Darmowa przechowalnia bagażu


Dość często zdarza się tak, że Twoi goście zjawią się przed rozpoczęciem doby noclegowej lub w dniu wyjazdu chcą jeszcze nieco pozwiedzać. W tej sytuacji możesz im zaproponować darmową przechowalnię bagażu. Niech mają możliwość pozostawienia swoich toreb i walizek w miejscu bezpiecznym. Ciebie to nic nie kosztuje, a Twoi goście mają możliwość dłuższego przebywania w miejscowości, co jest szczególnie ważne w sytuacjach, gdy np. ich pociąg odjeżdża późnym wieczorem.


Bezpłatny transfer na lotnisko lub dworzec


Jeśli już wspomnieliśmy o bagażu, to warto również wspomnieć o transporcie na dworzec lub lotnisko. Często zdarza się tak, że Twoi goście przyjeżdżają do Ciebie autobusem, pociągiem lub przylatują samolotem. By nie musieli martwić się o transport, możesz im zaproponować darmowy transport na dworzec lub lotnisko. Nie będą się martwić, jak go zorganizować i zaoszczędzą sporo czasu. Dla Ciebie będzie to doskonała usługa, mająca wpływ na ocenę przez nich wystawioną.


Zaproponowaliśmy kilka ważnych rozwiązań. Jeśli chcesz zyskać wartość dodaną do swojej oferty, to koniecznie weź je pod uwagę. Spraw, by Twoi goście poczuli się u Ciebie wyjątkowo!
Następny artykuł Święta i dni wolne od pracy...

Komentarze

Zobacz również