Długopole-Zdrój na weekend. Co warto zobaczyć?

Długopole-Zdrój na weekend. Co warto zobaczyć?

Każdy moment jest właściwy, by wyruszyć w piękną podróż. Oczywiście, nie muszą to być tylko i wyłącznie te najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca. Tak się składa, że wiele do zaoferowania mają również popularne polskie uzdrowiska, wśród których znajduje się również Długopole-Zdrój. W czym tkwi wyjątkowość tej miejscowości i dlaczego warto ją odwiedzić, wybierając Kotlinę Kłodzką na swój urlop?

Nie ma żadnej wątpliwości w tym, że góry i malownicze miejscowości, które się w nich znajdują, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Co prawda, niemal zawsze największą popularnością turystów cieszą się Tatry i Karkonosze, ale czasem warto jest też zwrócić uwagę na te mniej popularne, ale w pełni wyjątkowe miejsca. Do takiej kategorii na pewno zalicza się Kotlina Kłodzka, w której można odnaleźć wiele klimatycznych miast i miasteczek, pięknych szczytów górskich, czy też popularne uzdrowiska, wśród których znajduje się również Długopole-Zdrój. Dlaczego jest to miejscowość, którą warto odwiedzić?


Poznaj: 5 powodów, dla których warto odwiedzić Dolny Śląsk


Długopole-Zdrój - najważniejsze informacje


Jeśli zdecydowaliście się na noclegi w Kotlinie Kłodzkiej, to możecie być pewni, że czas tu spędzony, na pewno będzie w pełni wyjątkowy. Warto urozmaicić swój wypoczynek o zwiedzanie tutejszych popularnych uzdrowisk, do których należą m.in.: Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój oraz Długopole-Zdrój.fot. Pfizer / zdjecia.nocowanie.pl

Zobacz: Urlop w polskich uzdrowiskach. Które z nich warto odwiedzić jesienią?


W tym artykule, postanowiliśmy zaprezentować wszystkie najważniejsze atuty, związane z tą ostatnią miejscowością. Długopole-Zdrój to miejscowość położona w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Jest to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, która przez lata przyciągała pacjentów dzięki swoim leczniczym źródłom wodnym. Oto kilka najważniejszych informacji na temat Długopole-Zdrój:

  1. Uzdrowisko: Długopole-Zdrój jest uzdrowiskiem specjalizującym się w leczeniu schorzeń kardiologicznych, układu krążenia i chorób układu nerwowego. Zdrój czerpie swoją sławę z leczniczych właściwości lokalnych wód mineralnych.

  2. Położenie: Miejscowość leży w Sudetach Środkowych, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, co czyni ją idealnym miejscem dla osób szukających spokoju w otoczeniu natury.

  3. Historia: Długopole-Zdrój posiada bogatą historię jako uzdrowisko, z korzeniami sięgającymi XVIII wieku. Przez lata miejscowość zmieniała nazwę, by ostatecznie przyjąć obecną formę w XX wieku.

  4. Atrakcje: Oprócz korzystania z kuracji zdrowotnych, turyści mogą zwiedzić liczne trasy turystyczne, ścieżki przyrodnicze i ścieżki rowerowe prowadzące przez przepiękne okolice górskie. W okolicy znajdują się również inne atrakcje, takie jak Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy oraz liczne rezerwaty przyrody.

  5. Infrastruktura: W Długopolu-Zdroju funkcjonuje wiele obiektów związanych z uzdrowiskowym charakterem miejscowości, w tym sanatoria, pensjonaty oraz punkty czerpania wód mineralnych.

  6. Tradycje: Długopole-Zdrój, jak wiele innych uzdrowisk, pielęgnuje swoje tradycje związane z kulturą uzdrowiskową, organizując różnego rodzaju imprezy i wydarzenia kulturalne dla kuracjuszy i turystów.

Długopole-Zdrój to jedno z wielu urokliwych uzdrowisk w Polsce, które oferują nie tylko lecznicze właściwości, ale również możliwość wypoczynku w pięknych, górskich okolicznościach przyrody.


Tutaj znajdziesz atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej:Fontanna Polanica-Zdrój

Fontanna Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój, ul. Park Zdrojowy

Fontanny Polanica-Zdrój 9.4
Zamek w Ratnie Dolnym

Zamek w Ratnie Dolnym

Ratno Dolne, ul. Ratno Dolne

Zamki Ratno Dolne 7.6
Atrakcje Długopole-Zdrój - co warto zobaczyć?


Niezależnie od tego, czy zatrzymaliście się w Długopolu, czy też wybraliście noclegi w Kudowie-Zdrój, warto jest tu przyjechać, by poznać uroki tej uzdrowiskowej miejscowości. Uzupełnieniem ciekawej oferty miejscowości Długopole-Zdrój będą na pewno atrakcje turystyczne, które z powodzeniem można zwiedzać o każdej porze roku.fot. matowski / zdjecia.nocowanie.pl


  • Dom Zdrojowy - skoro to miejscowość z dopiskiem “zdrój”, to jej zwiedzanie warto rozpocząć od Domu Zdrojowego. Jest to centralny punkt miejscowości. W latach 40. XX wieku powstała tu zadaszona drewniana hala do spacerów. W 1930 roku przeprowadzono kompleksowy remont, dodając pijalnię wód oraz cukiernię. Po wojnie obiekt wzbogacono o kawiarnię, świetlicę i czytelnię. Niestety, powódź w 1997 roku spowodowała poważne uszkodzenia budynku. W 2009 roku przystąpiono do jego rekonstrukcji, starając się zachować pierwotny wygląd. Dziś w Domu Zdrojowym znajdują się m.in. pijalnia wód mineralnych, hala spacerowa i kawiarnia. Położony jest on przy wejściu do Parku Zdrojowego.

  • Teatr Zdrojowy w Długopolu-Zdrój - to dość ciekawa atrakcja Długopola-Zdrój. Teatr Zdrojowy został założony jako część hali do spacerów i pełnił także funkcję bazarową, oferując produkty regionalne. Po II wojnie światowej stał się miejscem, gdzie odwiedzający mogli cieszyć się lekkimi przedstawieniami, takimi jak komedie, farsy czy wodewile. Część pomieszczeń, które nie były wykorzystywane do celów teatralnych, przekształcono w kino. Dziś, będący własnością prywatną, teatr jest odnowiony i służy nie tylko przedstawieniom, ale również kameralnym koncertom czy imprezom tanecznym. W obiekcie znajduje się kawiarnia, restauracja o nazwie „Teatralna” oraz niewielki zakątek z literaturą i czasopismami. W restauracji można także zorganizować uroczystość dla około 50 osób.

  • Park Zdrojowy Długopole-Zdrój  - to miejsce, które powinny w szczególności odwiedzić osoby, które poszukują spokoju i kontaktu z przyrodą. Park Zdrojowy założono w 1819 roku. Obecnie zajmujący powierzchnię 30 hektarów park, odnowiono w 2011 roku i stanowi idealne miejsce na odpoczynek, pozwala przy tym znaleźć się blisko natury. Na park składają się różnorodne gatunki krzewów i wiekowych drzew, Na turystów i kuracjuszy czekają ławeczki, a cień zapewniają między innymi jawory, sosny czy buki. Główna aleja spacerowa ma długość około 600 metrów. Obsadzona jest szpalerem klonów oraz lip. W parku znajdują się dwa sanatoria, amfiteatr z miejscami do siedzenia oraz wcześniej wspomniany Dom Zdrojowy z pijalnią i kawiarnią. Oprócz tego można tam podziwiać niewielkie stawiki i fontanny. Podczas odnowy dodano również drewniane altanki oraz tarasy do organizowania wydarzeń. W 1960 roku, w hołdzie „XV rocznicy wyzwolenia”, wzniesiono w parku obelisk. Chociaż przeprowadzono wiele prac rewitalizacyjnych, nie wszystkie elementy w parku zostały odrestaurowane – na przykład zegar kwiatowy nie został odbudowany.


Sprawdź noclegi w Długopolu-Zdrój:Apartamenty Kotlina

Apartamenty Kotlina

Bystrzyca Kłodzka, ul. Kolejowa

Apartamenty Bystrzyca Kłodzka 9.7
Agroturystyka U Olsena

Agroturystyka U Olsena

Długopole Zdrój, ul. Długopole Dolne

Kwatery i pokoje Długopole Zdrój 10Długopole-Zdrój to nie tylko uzdrowisko o bogatej historii, ale również miejsce, które zachwyca swym urokiem oraz bliskością natury. Wizyta w tej malowniczej miejscowości pozwala na chwilę relaksu, regeneracji i zapoznania się z dziedzictwem kulturowym regionu. Niezależnie od pory roku, Długopole-Zdrój oferuje niezapomniane chwile w sercu Sudetów Środkowych.Zdjęcie główne: fot. Pfizer / zdjecia.nocowanie.pl

Komentarze (2)

Jan

Latem może fajna miejscowość. Byłem w listopadzie. Nie polecam

Gepard

Cała prawda. Byliśmy w tym roku sierpień 6 raz w Długopola. Powrócimy za rok albo wcześniej. Urokliwa miejscowość, brak komercja, pośpiechu, hałasu. Coś wspaniałego

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!