Gdzie na wakacje w marcu? Kierunki na urlop

Gdzie na wakacje w marcu? Kierunki na urlop


Boisz się, że przysłowie „W marcu jak w garncu” sprawdzi się podczas twojego marcowego urlopu? Owszem, marzec nie jest najpopularniejszym miesiącem, jeśli chodzi o podróżowanie. Jeśli jednak masz urlop w marcu, to musisz zatem zaplanować go tak, by być przygotowanym na każdą możliwą zmianę pogody. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę ciekawych kierunków na wakacje w marcu.

Planując wakacje w marcu należy pamiętać o pierwszych roztopach, przedwiosennym zimnym deszczu ze śniegiem i częstej zmianie pogody.

Jeśli jednak zmienna pogoda nie jest ci straszna – zaplanuj wypoczynek w marcu!

Chęciny


To malownicza miejscowość w województwie świętokrzyskim. Rozsławił ją na całą Polskę Zamek w Chęcinach, który przyciąga turystów licznymi legendami i opowieściami.

Chęciński zamek w średniowieczu oraz późniejszym okresie pełnił dwie różnorakie  role. Była to rezydencja królewska oraz więzienie.

Najsłynniejszymi mieszkańcami zamku byli:
•     żona Kazimierza Wielkiego - Adelajda Heska
•  żona Władysława Jagiełły z synem Władysławem (później nazywany Warneńczykiem)
•    królowa Bona

Za panowania Władysława Łokietka Zamek w Chęcinach stanowił funkcję skarbca koronnego. Najprawdopodobniej właśnie tam swój majątek ulokowała królowa Bona.

Wśród mieszkańców Chęcin krąży historia o Białej Damie, którą w nocy prawdopodobnie można zobaczyć w ruinach zamku. Mglista postać to podobno królowa Bona, która nieprzerwanie szuka ukrytych w zamku skarbów.

Jeśli jesteś miłośnikiem techniki i technologii, a jednocześnie lubisz się bawić i potrafisz poczuć się jak dziecko, to koniecznie odwiedź pobliskie Centrum Nauki ''Leonardo da Vinci'' , które oferuje mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych: cykliczne wystawy, eksperymenty oraz niezwykle interesujące zagadki przyrodnicze. Celem organizatorów jest popularyzowanie nauki wśród najmłodszych przez zabawę!


Lublin


Wypoczynek w innym mieście to świetny pomysł! Warto wybrać miasto, które nie zniechęca tłumem turystów, a wręcz przeciwnie – jest spokojne i urokliwe. Dobrym pomysłem może być zwiedzanie Lublina, który jest atrakcyjnym turystycznie przystankiem.

Warto wybrać się na spacer Lubelską Trasą Podziemną. Ma ona około 280 metrów długości i ciągnie się pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. W trakcie spaceru usłyszysz wiele ciekawostek o mieście, ale też podań, pogłosek i legend. Spacer jest niezwykle ciekawy dla dorosłych, ale nieco starsze dzieci również będą zachwycone!

Zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej w poniedziałki łączy się z inscenizacją aktorską. Jeśli masz ochotę na spacer pod miastem – musisz zarezerwować bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, by nie zabrakło dla ciebie miejsca!

Warto również odwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej, które w marcu zaczyna budzić się do życia. To naprawdę duży skansen, w którym możesz miło spędzić czas na świeżym powietrzu i cofnąć się do przeszłości.

Warto również wejść na szczyt baszty Zamku Lubelskiego. Rozpościera się z niej wyjątkowa panorama. Ze szczytu wieży zobaczysz odrębność Starego Miasta i nowego budownictwa.  Warto zrobić tu pamiątkowe selfie z Lublina!

Muzeum na zamku jest obecnie nieczynne z powodu remontu, ale skorzystaj z okazji, by przespacerować się uliczkami Starego Miasta. To malownicze uliczki, klimatyczne restauracje, które oferują regionalne jedzenie i fantastyczny klimat. Nie zapomnij o zakupie tradycyjnego lubelskiego cebularza!

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również