Gdzie w listopadzie wykorzystasz bon?

Gdzie w listopadzie wykorzystasz bon?

Planujesz weekendowy wyjazd w listopadzie? Jeżeli chcesz przez kilka dni wypocząć, zastanów się nad tym, czy nie warto w tym celu wykorzystać bonu turystycznego. Oderwanie się na kilka dni od codzienności i spędzenie czasu z rodziną, to coś, co zawsze dobrze jest zrobić na poprawę nastorju.

Sporo osób jest zdania, że listopad to ponury miesiąc i jedyne co można wtedy zrobić, to zagrzebać się pod kocem z książką i kubkiem gorącej herbaty. Jeśli jednak nie jest to twój wymarzony sposób spędzania wolnego czasu jesienią, pomyśl o krótkim wypoczynku. Pretekstem do wyrwania się z domu jest długi weekend w listopadzie. Jako że święto państwowe z okazji 11 listopada przypada w środę, można wziąć dwudniowy urlop, który da aż pięć wolnych dni.

Jeśli masz w planach krótki wypoczynek właśnie w listopadzie i chcesz wyjechać z rodziną, możesz wykorzystać w tym celu bon turystyczny, który przysługuje na dziecko. Informacje o obiektach, które mogą przyjmować takie płatności znajdziesz na przykład na Nocowanie.pl. Portal przygotował specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znajdziesz odpowiednią ofertę. Odszukasz również wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do zarezerwowania noclegów i skontaktowania się z właścicielem wybranego przez ciebie obiektu noclegowego.

Wyjazd z bonem 500+ w listopadzie


Gdzie można ciekawie spędzić czas w listopadzie? W Polsce jest wiele pięknych miejsc, gdzie warto pojechać jesienią. Oferują wiele rozrywek dla dzieci, jak też rodziców. W listopadzie można na przykład odwiedzić polskie uzdrowiska. Są to klimatyczne miasteczka, gdzie znajdziesz interesujące rozrywki, których nigdy byś się tam nie spodziewał!

Wyjazd w listopadzie z bonem turystycznym do Bukowiny Tatrzańskiej

Wyjazd w góry to zawsze dobry pomysł. W listopadzie jest tam spokojniej, można odetchnąć od codzienności i nacieszyć się ich urokiem. Warto w tym celu zatrzymać się w mniejszej miejscowości, jak na przykład Bukowina Tatrzańska. Miejscowość ma klimatyczną drewnianą zabudowę, wśród której wyróżniają się zabytkowe wille oraz charakterystyczny budynek Domu Ludowego, który został ukończony pod koniec lat 20. XX wieku.

Wśród atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej na pewno trzeba wymienić aquapark Terma Bukovina. Znajduje się tam kilkanaście wewnętrznych i zewnętrznych basenów, część z nich wypełniona jest wodą pochodzącą z gorących gorących źródeł. Oprócz tego na gości term czekają liczne atrakcje, zjeżdżalnie, strefy zabawy i sobotnie kursy nurkowania dla dzieci, w których można wziąć udział w ramach biletu wstępu. Dorośli mogą korzystać ze strefy saun oraz oferty zabiegów SPA.

W listopadzie jest sporo miejsca także w karczmach w Bukowinie, gdzie można spróbować regionalnego jedzenia. Na jesienne chłody najlepsza jest kwaśnica z baraniną, ale w menu można znaleźć również inne propozycje. Charakterystyczne dla Podhala są między innymi moskale, fizoły czy zupa fasolowa z kaszą i kwaśną śmietaną. Być może na kwaterze uda się kupić regionalne sery, których również trzeba spróbować, jeżeli wypoczywasz na Podhalu.

PENSJONAT SEKUŁA***

PENSJONAT SEKUŁA***

Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Olczański

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Bukova Lodge

Bukova Lodge

Bukowina Tatrzańska, ul. Słoneczna

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Bukovinka

Willa Bukovinka

Bukowina Tatrzańska, ul. Leśna

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zobacz inne obiekty noclegowe w Bukowinie Tatrzańskiej, w których w listopadzie zapłacisz bonem >>>

Wyjazd w listopadzie z bonem turystycznym do Chochołowa

Atrakcyjną miejscowością w polskich Tatrach jest również Chochołów. Turyści często traktują wieś jako bazę wypadową do Zakopanego oraz na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Oczywiście warto zobaczyć Krupówki, ale i w Chochołowie są interesujące zakątki.

Zaczyna się tu na przykład szlak turystyczny prowadzący na Butorowy Wierch i Gubałówkę. Nie powinien stanowić większego wyzwania nawet w listopadzie. Polecamy jednak najpierw dobrze obejrzeć sam Chochołów. Jest to żywy skansen drewnianej architektury – stara zabudowa wioski została uznana za zabytek klasy zero, objęty patronatem UNESCO. Większość chałup wybudowano na przełomie XVIII i XIX wieku, są też wciąż zamieszkałe. Patrząc na nie, nie dalibyśmy im tylu lat, co jest zasługą gospodyń z Chochołowa, które dwa razy do roku myją je wodą proszkiem lub mydłem. Tradycyjnie robi się to na Boże Ciało, a później jesienią.

Poza tym w Chochołowie znajdują się muzea – Powstania Chochołowskiego i Agrokultury – a także neogotycki kościółek. Jednak turystów najbardziej przyciągają Termy Chochołowskie. Jest to nowoczesny kompleks basenów termalnych, które powstały zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem. Są tam również baseny dla dzieci i inne atrakcje, jak strefa SPA.

Chochołowskie Domki

Chochołowskie Domki

Chochołów, ul. Chochołów

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje gościnne pod Bocianem

Pokoje gościnne pod Bocianem

Chochołów, ul. Chochołów

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne Chochołów

Pokoje Gościnne Chochołów

Chochołów, ul. Chochołów

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zobacz inne obiekty noclegowe w Chochołowie, w których w listopadzie zapłacisz bonem >>>

Wyjazd w listopadzie z bonem turystycznym do Kołobrzegu

Jeśli chcemy skorzystać z dobroczynnego wpływu jodu na zdrowie dzieci i nasze, nad morze powinniśmy jeździć właśnie jesienią. Wtedy powietrze jest nim najmocniej przesycone, a przez to do organizmu trafia naprawdę spora dawka.

Szukając miejsca na listopadową wycieczkę nad morze, warto zwrócić uwagę na Kołobrzeg. To nieduże miasto, które wyróżnia się malowniczym rynkiem i urokliwym deptakiem. Nie mogło zabraknąć tam też molo, będącego świetnym punktem widokowym na niespokojny, listopadowy Bałtyk. Najbardziej charakterystycznym budynkiem w Kołobrzegu jest latarnia morska tuż obok nabrzeża. W listopadzie zwiedzanie latarni morskiej możliwe jest tylko w weekendy (od piątku do niedzieli).

Kołobrzeg to również miasto uzdrowiskowe, którego głównym bogactwem jest mikroklimat, borowina oraz solanka. W mieście prężnie działają sanatoria, zakłady przyrodo-lecznicze oraz obiekty szpitalno-uzdrowiskowe, gdzie czeka nawet siedem tysięcy miejsc.

ApartamentyPrzyMorzu Kołobrzeg

ApartamentyPrzyMorzu Kołobrzeg

Kołobrzeg, ul. Kasprowicza

Apartamenty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Róża Wiatrów

Róża Wiatrów

Kołobrzeg, ul. Sosnowa

Pensjonaty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Pod Różą

Villa Pod Różą

Kołobrzeg, ul. Różana

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zobacz inne obiekty noclegowe w Kołobrzegu, w których w listopadzie zapłacisz bonem >>>

Wyjazd w listopadzie z bonem turystycznym do Kudowy-Zdroju

Kudowa-Zdrój to miasteczko położone na Dolnym Śląsku, z trzech stron otoczone górami: Stołowymi, Orlickimi i Wzgórzami Lewińskimi. Dzięki temu panuje tam wyjątkowy mikroklimat, który sprawia, że temperatury jesienią są tam nieco wyższe niż w dolinach. Z tego względu, oraz odkryciu źródeł wód mineralnych, Kudowa-Zdrój stała się popularnym uzdrowiskiem. Rozwój kurortu nastąpił na początku XX wieku, kiedy poprowadzono kolej. Wtedy liczba gości i kuracjuszy zaczęła szybko rosnąć. Wśród znanych osób, które odwiedziły Kudowę-Zdrój, byli między innymi Winston Churchill, Brunon Schulz i Johann Wolfgang Goethego, a także liczni członkowie rodów królewskich i arystokracja.

Teraz Kudowa-Zdrój to miasto dostępne dla każdego, gdzie, oprócz pięknej dzielnicy uzdrowiskowej, jest wiele atrakcji. Dorośli na pewno chętnie zobaczą Kaplicę Czaszek, której wnętrze wyłożono ludzkimi czaszkami i piszczelami. Miejsce cieszy się dużą popularnością, jednak nie jest dla każdego. O wiele bardziej przystępną atrakcję stanowi Szlak Ginących Zawodów, gdzie poznasz tajniki wypieku chleba, a także odwiedzisz mini-zoo i weźmiesz udział w ptasim safari. Innym miejscem, gdzie można wybrać się całą rodziną jest Muzeum Żaby raz Muzeum Zabawek, prezentujące eksponaty z różnych stron świata oraz epok historycznych.

Do atrakcji Kudowy-Zdroju należy również Park Wodny „Wodny Świat”. Są tam baseny i miejsce do zabawy dla dzieci, zjeżdżalnia, masaże wodne i jacuzzi. Cena biletu obejmuje również korzystanie z sauny.

Pensjonat Akacja

Pensjonat Akacja

Kudowa Zdrój, ul. Kombatantów

Pensjonaty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi na szlaku

Noclegi na szlaku

Kudowa-Zdrój, ul. Jakubowice

Kwatery i pokoje 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Antica

Villa Antica

Kudowa Zdrój, ul. Zdrojowa

Wille 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zobacz inne obiekty noclegowe w Kudowie-Zdroju, w których w listopadzie zapłacisz bonem >>>

Bon turystyczny 500+. Najważniejsze informacje


Polski Bon Turystyczny to program, który trwa od 1 sierpnia 2020 do 31 marca 2022. Świadczenie przyznawane jest na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie, można je przeznaczyć tylko usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski. Bonem turystycznym zapłacisz więc za kolonie czy zimowisko dziecka, a także za rodzinne noclegi na przykład podczas listopadowego weekendu.

  • Wysokość bonu turystycznego wynosi 500 zł, w przypadku dzieci niepełnosprawnych jest to 1000 zł.

  • Przed skorzystaniem z bonu turystycznego, trzeba go aktywować w swoim profilu na PUE ZUS.

  • Bonu nie wymienisz na gotówkę ani nie otrzymasz przelewu. Ma formę dokumentu elektronicznego, a płatności odbywają się za pomocą kodu obsługi płatności. Trzeba go jeszcze potwierdzić kodem otrzymanym SMS-em w momencie rozpoczęcia transakcji.

  • Bonem turystycznym zapłacisz nawet kilka razy, dopóki będą na nim środki. Jeżeli wartość usługi przekracza dostępną kwotę, różnicę można pokryć płacąc gotówką, kartą lub przelewem.

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą bonu turystycznego >>>

Komentarze

Zobacz również