Gdzie warto się wybrać w jesienną podróż samochodem?

Gdzie warto się wybrać w jesienną podróż samochodem?

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi przemierzać Polski samochodem. Ta forma może okazać się niezwykle interesująca, jeśli chcemy lepiej poznać nieodkryte zakątki naszego kraju. Szczególnie teraz, gdy ruch na ulicach mniejszy, a krajobraz dookoła malowniczy i zachwycający, możemy z powodzeniem wybrać się w jesienną podróż samochodem. W tym artykule przygotowaliśmy kilka pomysłów na udaną jesienną podróż samochodem. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Na wstępie warto podkreślić, że Polska jest wyjątkowym krajem na każdą porę roku. Znajdziemy tu wiele wspaniałych miejsc, krajobrazów i pełną różnorodność turystyczną, która sprawi, że w naszym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Jak popularną formą przemieszczania się jest samochód, widać prawie na każdej ulicy i w wielu miejscowościach wypoczynkowych w Polsce.


Dlaczego warto podróżować własnym autem na jesienny urlop?


Podróżowanie samochodem ma wiele zalet. Przede wszystkim to komfort i pełen luz, bo nie jesteśmy od nikogo i od niczego uzależnieni. Wyjazd samochodem daje nam również możliwość zabrania większej ilości bagażu, przez co wspomnienia z danego miejsca będziemy mogli przywieźć nie tylko w naszych głowach. Oprócz tego, mamy nieograniczoną możliwość dotarcia w miejsca, o których marzymy.


Warto podkreślić, że w obliczu trwającej pandemii koronawirusa, przemieszczanie się własnym środkiem lokomocji jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Unikamy w ten sposób styczności z innymi osobami, a sama podróż odbywa się w gronie najbliższych nam osób, z którymi mieszkamy i przebywamy na co dzień.


Nie ulega żadnej wątpliwości, że wiele miejsc w Polsce, szczególnie jesienią, jest naprawdę wyjątkowa. Większość tras samochodowych ciągnie się przez malownicze tereny, dopełnione złoto-czerwonymi barwami. Niezależnie, czy jedziemy nawierzchnią utwardzoną, czy też nie, to z powodzeniem możemy nieco zwolnić lub zatrzymać się i podziwiać to, co najpiękniejsze w naszym kraju. 


Należy również wziąć pod uwagę fakt, że jesień charakteryzuje się dość zmienną aurą i licznymi zjawiskami pogodowymi. Warto wykorzystać ten czas i przygotować własne auto do jesieni i trudnych warunków, które panują na drodze. 


Na jesienny wypoczynek warto jest wybrać bezpieczne miejsca. Sprawdź koniecznie: Bezpieczne miejsca na jesienne wyjazdy


Gdzie warto wyruszyć w jesienną podróż samochodem?


Każda jesienna podróż powinna dostarczyć wielu wspaniałych wrażeń, jeśli chodzi o walory krajoznawcze, jak i sam fakt, że możemy choć na chwilę wyrwać się z naszego miejsca zamieszkania i zapomnieć o problemach. Zaproponowane poniżej trasy to prawdziwy raj dla miłośników motoryzacji, którzy lubią podróżować jesienią. Niektóre z nich wymagają nieco większego doświadczenia za kierownicą, jednak na pewno pozwolą nam odkryć to, co piękne i niezwykłe w naszym kraju.


Jesienna podróż w Bieszczady


Bieszczady stanowią idealną propozycję na jesienny wyjazd. Możemy odkryć tu, co najpiękniejsze w polskich górach. Uroku temu miejscu dodają bez wątpienia wspaniałe kolory jesieni. Wypoczywając w tym regionie chyba większość z Was będzie miała okazję, by przejechać się Wielką Pętlą Bieszczadzką. To trasa o długości 160 km, znajdująca się w polskiej części Bieszczadów i Gór Sanocko-Turczańskich. Szlak oferuje wiele wspaniałych widoków i wrażenia, o których będziemy pamiętać na długo. Elementem charakterystycznym tej trasy są bez wątpienia serpentyny, miejscami naprawdę wymagające.


Sprawdź propozycje noclegów w Bieszczadach


Samochodem na Podlasie


Podlasie to region niezwykły. Szczególnie jesienią nabiera szczególnego charakteru. Warto więc wyruszyć w ten region, by odkryć niezwykłe miejsca. Szczególnie warto wybrać się na przejażdżkę trasą wzdłuż Kanału Augustowskiego, która liczy 70 km. Kanał Augustowski to najdłuższy zabytek hydrotechniczny w naszym kraju. Wyprawa samochodem wzdłuż kanału i jego 18 śluz to gwarancja delektowania się wspaniałymi widokami. Po drodze możemy podziwiać urokliwe wsie, gęste lasy i bezkresne łąki.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg na Podlasiu


Droga Stu Zakrętów


O wyjątkowości gór w jesiennej porze roku chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy, kto poszukuje wspaniałych motoryzacyjno-turystycznych wrażeń, to koniecznie powinien się wybrać w podróż Drogą Stu Zakrętów. To element drogi wojewódzkiej, prowadzącej od Karłowa do Kudowy-Zdroju, czyli w samym sercu Kotliny Kłodzkiej. Cały odcinek liczy 35 km i dostarcza niezapomnianych wrażeń. W związku z tym, że jest to droga z serią ostrych zakrętów, przepaści, czy bram skalnych, to lepiej jest nie wybierać się tam w sezonie zimowym.


Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Kotlinie Kłodzkiej


Trasa Dolnośląska


To kolejna z wyjątkowych propozycji dla miłośników motoryzacji, którzy planują jesienny wypoczynek. Ta trasa prowadzi przez wszystkie malownicze tereny, jakie oferuje nam wspaniały Dolny Śląsk. Łączna długość tej drogi to aż 233 km. Możemy tu zobaczyć nie tylko wspaniałe widoki w Parku Narodowym Gór Stołowych, ale również liczne zabytki i inne ciekawe miejsca. 


Oto propozycje noclegów na Dolnym Śląsku


Droga Kaszubska


Nad morzem nie tylko latem potrafi być naprawdę wyjątkowo. Warto wyruszyć tu również na jesienny wypoczynek i koniecznie przejechać odcinek Drogi Kaszubskiej. To znany szlak turystyki motorowej, powstały w latach 60., jako droga krajobrazowa. Trasa ta przebiega przez samą centralną część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Początek drogi to miejscowość Garcz, a jej koniec to Kościerzyna-Żukowo. Przebiega ona między jeziorami, zalesionymi wzgórzami i polami przez kaszubskie wsie. Jesienią na pewno będzie tu magicznie i wyjątkowo.


Zatankuj do pełna i ruszaj! Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Kaszubach


Nie pozostaje Wam w związku z tym nic innego, jak zapakować wszelkie niezbędne rzeczy i wyruszyć w jesienną podróż. Powyższe przykłady to tylko niektóre z kategorii tych wyjątkowych. Jeśli macie swoje ulubione miejsca, to koniecznie podzielcie się informacjami o nich w komentarzu. Szerokości i wielu wspaniałych przeżyć podczas jesiennego urlopu!


Następny artykuł Krynica-Zdrój. Uzdrowisko w...

Komentarze

Zobacz również