Gdzie znajdziesz polskie plaże nudystów?

Należysz do grupy osób, która lubi czuć wolność i prawdziwą bliskość z naturą? Masz ochotę po prostu wyrzucić ubrania i opalać się nago? Dzisiaj dowiesz się, gdzie w Polsce znajdziesz plaże przeznaczone dla nudystów.

Nad polskim morzem znajdziemy wiele plaż dla nudystów, jednak większość z nich tworzona jest ‘na dziko” przez mieszkańców i nie ma podstaw formalnych. Są też miejsca zatwierdzone przez władze danego miasta oraz Federację Naturystów Polskich, gdzie bez strachu przed otrzymaniem mandatu można cieszyć się błogim wypoczynkiem w harmonii z naturą. Do miejsc ze specjalnym oznaczeniem informującym o kąpielisku nudystów należą: plaża w Łebie, plaża w gdańskich Stogach oraz Grzybowo w gminie Kołobrzeg. Plaże te cieszą się dużym zainteresowaniem i przyciągają wielu amatorów nagiego plażowania.

 

“Morza szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew…”

 

Łeba


Do grona plaż dla nudystów i naturystów sygnowanych przez Federację Naturystów Polskich w ostatnim czasie dołączyła plaża w Łebie. Miejsce znajdujące się w niedalekiej odległości od głównej plaży, powstało z inicjatywy władz miasta i cieszy się popularnością wśród turystów z Polski jak i zagranicy.

Jeśli wybierasz się do Łeby, koniecznie sprawdź: noclegi w Łebie

 

Stogi


Plażowiczów żyjących w bliskiej zgodzie z naturą, znajdziemy także na plaży w Stogach. Aby móc zrzucić z siebie wszystkie części garderoby, należy kierować się w stronę wejścia nr 23. Nie zapomnijcie tylko kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Wejdź i zobacz: noclegi w Stogach

 

Grzybowo


Pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno znajduje się szeroka, piaszczysta i zadbana plaża na nudystów. Spędzając tam chociaż jeden dzień, nie tylko można uzyskać równomierną opaleniznę, ale także spotkać wielu ciekawych ludzi, którzy szerzą idee harmonijnej współpracy między ludźmi i naturą.

Gotowi na podróż do Grzybowa? Zobacz: oferty noclegowe w Grzybowie

 

Chałupy


Jedną z najstarszych plaż dla nudystów znajdziemy w Chałupach. Miłośnicy nagiego opalania mają tam do dyspozycji ponad 3-kilometrowy odcinek plaży. Intymność w legendarnym miejscu zapewnia obecność sosnowego lasu.

Chałupy zapraszają na wakacje. Sprawdź bazę noclegową w Chałupach

 

Rowy


Z dala od wścibskich oczu podglądaczy poopalamy się także w Rowach. Panują tam idealne warunki do spokojnego odpoczynku. Plaża znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, z dala od budynków mieszkalnych, hoteli czy dróg.

Planujesz wyjazd do Rowów? Sprawdź: noclegi Rowy

 

Dębki


Na długie nagie spacery ku zachodzącemu słońcu zaprasza plaża w Dębkach. Plażowicze mogą tam cieszyć się prawie 10-kilometrowym piaszczystym brzegiem. Zwolennicy pełnego naturyzmu uważają plaże za najatrakcyjniejszą w kraju.

Spędź przyjemny urlop w Dębkach. Zobacz: noclegi Dębki

 

Chłapowo - Rozewie


Z uroków plaży w Chłapowie mogą korzystać także nudyści. Miejsce utworzone przez mieszkańców oddziela charakterystyczny wysoki klif. Aby dostać się do szerokiej plaży ciągnącej się na długość 2 kilometrów, należy przejść przez piękny wąwóz Rudnik. Plaża w Chłapowie to idealne miejsce zarówno na słoneczne, jak i morskie kąpiele.

Zobacz ofertę noclegów w Chłapowie

 

Pogorzelica-Mrzeżyno


Paradować bez ubrań można też w jednej z najdłuższych polskich plaż dla nudystów. Tereny po byłej jednostce wojskowej rozciągają się na odległość ok. 10 kilometrów.

Wybierasz się do Pogorzelicy? Sprawdź: noclegi Pogorzelica

 

Piaski


Najbardziej wysunięta na wschód Polski plaża to miejsce, gdzie swój zakątek mają także nudyści. Od głównej plaży dzieli go tylko kilkunastominutowy spacer.

Plaża w Piaskach czeka na właśnie na Ciebie. Zobacz: noclegi w Piaskach

 

Gdańsk Górki Zachodnie


Na plażę oddaloną ok. 10-kilometrów od centrum Gdańska zabierze Was autobus miejski, potem od nagiego raju dzielić Was będzie tylko kilkunastominutowy spacer. Prywatność zapewniają występujące tam wydmy oraz las. Miejsce zaliczane jest do najstarszych i najpiękniejszych plaż w Polsce.


Odwiedź stolicę Kaszub. Sprawdź: noclegi w Gdańsku

 

Międzyzdroje-Lubiewo


To kolejna z plaż, która pamięta ‘stare’ czasy. Dawniej odbywały się na niej wybory miss i mistera golasów oraz huczne zloty naturystów. Obecnie plaże często odwiedzają nasi niemieccy sąsiedzi.

Spakowany na wyjazd? Zobacz: noclegi w Międzyzdrojach

 

Jurata


Nieoznakowana, dyskretna plaża znajduje się także niedaleko Helu w nadmorskim kurorcie - Juracie. Wystarczy przejść ok. 3 kilometry na wschód od ostatniego zejścia na plażę. Czysty piasek, duża ilość jodu i specyficzny mikroklimat - to naga prawda o tym miejscu.

Wejdź i zobacz jakie noclegi znajdziesz w Juracie: noclegi Jurata

 

Unieście


Stali bywalcy nazywają ją plażą ‘za kanałem’. Położona jest w okolicach Mielna przy prawej stronie od kanału jamneńskiego łączącego Jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim.

Przejrzyj: oferty noclegowe w UnieściuNieoficjalnych miejsc, gdzie można spotkać nudystów i bez skrępowania opalać się nago jest w Polsce więcej. Istnieją nawet plaże, gospodarstwa agroturystyczne i termy w głębi kraju ze strefami dla naturystów.

 

 

 

fot. Corey O'Brien (Unsplash.com CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Jsis

20 dni temu
Wybieram sie na taka plaze z zona

Zobacz również