Jak skutecznie promować ofertę domków nad jeziorem?

Jak skutecznie promować ofertę domków nad jeziorem?

Wakacje nad jeziorem to trzeci, obok gór i morza, sposób spędzania wolnego czasu podczas każdych wakacji. Przeważają tu głównie wyjazdy weekendowe, ale również i te dłuższe - tygodniowe. Co zrobić, by Twoja oferta domków nad jeziorem była skutecznie wypromowana?

Od wielu lat można zauważyć niezwykłą popularność jezior. Wybierają się nad nie głównie grupy znajomych podczas weekendowych wyjazdów, ale również rodziny z dziećmi, czy osoby starsze. Duże zainteresowanie jest widoczne również w rezerwacji noclegów nad jeziorami. Warto podkreślić, że jeziora cieszą się popularnością nie tylko w wakacje. Na wiosnę i jesienią możemy tu również spotkać liczne grupy turystów - miłośników ciszy i spokoju i niezwykłej przyrody. Wokół popularnych jezior każdy znajdzie wiele tras spacerowych - głównie przez las. Wypoczynek nad jeziorem poza sezonem umożliwia również aktywne spędzenie czasu, czyli tak jak najbardziej lubią turyści.


Dlaczego warto promować domki nad jeziorem?


Z pewnością Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, zawsze starasz się sprostać oczekiwaniom swoich gości. Nie da się ukryć, że najpopularniejszą kategorią noclegów, która dominuje nad jeziorami są domki. Znalezienie noclegu nad jeziorem, głównie w sezonie letnim, może okazać się niezwykle trudne - wiele zależy od popularności miejsca i miejscowości. Im bardziej znane jezioro, tym więcej ludzi i automatycznie większe trudności w rezerwacji noclegu.


Jeśli Twój domek nad jeziorem znajduje się w popularnej miejscowości, to na pewno zauważasz, że konkurencja jest dość spora. Jedna grupa turystów chce mieszkać jak najbliżej akwenu, inni z kolei poszukują ciszy i spokoju i możliwości wypoczynku w ustronnym miejscu, tak bardzo obecnie pożądanego.


Każdy domek i każda oferta noclegu nad jeziorem ma w sobie coś wyjątkowego, co może zainteresować daną grupę turystów. Dla jednych mogą to być dostępne udogodnienia, dla innych standard wyposażenia, czy lokalizacja, a dla dużej części osób cena. W przypadku sezonu wysokiego każdy z tych czynników może okazać się decydujący. Okres pandemii spowodował, że turyści marzą o podróżowaniu z czasów sprzed pandemii, gdzie wszystko było proste i na wyciągnięcie ręki. Wszystko na to wskazuje na to, że nadchodzące wakacje będą rekordowe, jeśli chodzi o wyjazdy Polaków - większość z nich zdecyduje się na wypoczynek w naszym kraju. Czas, w którym obiekty noclegowe pozostają zamknięte, warto jest przeznaczyć na promowanie oferty na sezon letni, szczególnie, że spora część osób właśnie teraz poszukuje korzystnych ofert noclegów nad jeziorem.


Przeczytaj również:


Porady dla właścicieli domków cz. 1

Porady dla właścicieli domków cz. 2


Jak skutecznie promować domki nad jeziorem?


Jeśli chcesz odpowiednio wypromować swoją ofertę domków nad jeziorem, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Odpowiednie zaprezentowanie oferty pozwoli Ci pozyskać sporą część osób, zainteresowanych noclegiem nad jeziorem.


  • Promowanie oferty w internecie

By dotrzeć do jak największej społeczności, zainteresowanej noclegiem w domkach nad jeziorem, warto rozpocząć od odpowiednich działań w sieci. Tu pole działań jest nieograniczone. Podstawą jest przede wszystkim obecność w portalu noclegowym Nocowanie.pl, który dociera do największej liczby osób, które poszukują noclegu w danym regionie. W ramach abonamentu na Nocowanie.pl masz wiele narzędzi, które pomogą ci wybić się na tle innych i skutecznie przyciągnąć uwagę gości.


Istotna wydaje się być również własna strona internetowa i obecność w mediach społecznościowych. Koniecznie trzeba zadbać o nowoczesny wygląd, na przykład korzystając z gotowych szablonów Nocowanie.pl, a także o to, by była czytelna nie tylko dla użytkowników komputerów, ale również tabletów i smartfonów. To właśnie z nich korzysta coraz większa liczba internautów. W przypadku mediów społecznościowych, warto jest być zorientowanym na zmiany, które ciągle pojawiają się w social mediach.


Warto jest również wziąć pod uwagę kampanie Google Ads. Pozwoli Ci to dotrzeć do turystów wtedy, kiedy poszukują oni konkretnej usługi. Jeśli uważasz, że ich prowadzenie zbyt trudne, skorzystaj z pomocy specjalisty – tę formę promocji oferuje swoim klientom również portal Nocowanie.pl.


  • Przygotowanie oferty


Promowanie oferty domków nad jeziorem to niezwykle ważna kwestia, ale równie istotne wydaje się samo przygotowanie oferty, które wymaga pewnych poświęceń. Musisz przede wszystkim określić do kogo kierujesz ofertę. Jeśli Twoja oferta jest idealną opcją dla rodzin z dziećmi, grup znajomych, czy właścicieli zwierząt - to podkreśl to w treści swojej oferty. Nie da się ukryć, że to właśnie te grupy turystów najczęściej poszukują  noclegów nad jeziorem. Warto jest też pomyśleć o czymś, co przyciągnie Twoich gości - w tym przypadku będą to udogodnienia, z których będą korzystać Twoi goście. Pomyśl o miejscu do grillowania, placu zabaw, możliwości wypożyczenia rowerów, czy udostępnieniu Wi-Fi. Te udogodnienia na pewno urozmaicą Twoją ofertą noclegów w domkach nad jeziorem.


Warto też zastanowić się, czego oczekują turyści, którzy wynajmują domki, by w miarę możliwości spełnić ich wymagania. Dużym zainteresowaniem cieszą się domki, w których może wypoczywać spora liczba osób. Ważne jest też odpowiednie wyposażenie i komfort wypoczynku oraz aranżacja przestrzeni, która będzie udostępniona Twoim gościom.


Sprawdź: W co warto wyposażyć domki na wynajem?


Na koniec pamiętaj również o tym, by cena za nocleg była adekwatna do proponowanego standardu i konkurencyjna wobec pozostałych ofert domków w najbliższej okolicy. Wszystko, co zostało wyżej wspomniane, na pewno pozwoli Ci odpowiednio wypromować ofertę noclegów w domku nad jeziorem.


Bądź w ciągłym kontakcie z turystami. Pamiętaj, że skuteczne promowanie oferty domków wiąże się z ciągłym działaniem, widocznością w internecie i ciągłym ulepszaniem swojej oferty. Zacznij działać już teraz!
Następny artykuł Turystyka krajowa. Czy w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej