Jak skutecznie promować ofertę noclegów grupowych?

Jak skutecznie promować ofertę noclegów grupowych?

Z podróżowaniem wśród Polaków bywa naprawdę różnie. Jedni wolą podróżować ze swoją rodzinną, inni sami, ale bardzo często wybieramy się również w podróż z naszymi znajomymi. Zazwyczaj jest to kilka osób, ale bardzo często zdarza się tak, że turyści wybierają się naprawdę dużą i zorganizowaną grupą. Jeśli posiadasz obiekt noclegowy, który jest w stanie przyjąć dużą i zorganizowaną grupę, to sprawdź porady, dotyczące odpowiedniego wypromowania takiej oferty.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne lato może okazać się wyjątkowe i rekordowe pod względem wyjazdów turystów. Większość z nich zdecyduje się na wypoczynek w Polsce. Królować będą tu pokoje gościnne, domki, czy pensjonaty, a wśród kierunków, jak co roku, najpopularniejsze będą góry, morze i jeziora.


Warto podkreślić, że spora część osób rozpoczęła już poszukiwania noclegów na wakacje, a niektórzy już dokonali nawet rezerwacji. Podróżujemy w parach, rodziną lub w zorganizowanych grupach - z naszymi znajomymi. I to właśnie na tej ostatniej grupie chcieliśmy się skupić w tym artykule. Turyści coraz chętniej podróżują ze swoimi znajomymi. Dzieje się tak z wielu powodów - dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, ale również dużą rolę odgrywają tu kwestie finansowe - im nas więcej, tym taniej. Dotyczy to zarówno noclegu, jak i samego podróżowania.


Wspólne odkrywanie miejsc przynosi wiele radości i satysfakcji. Wyjazdy w gronie znajomych z pewnością umacniają nasze relacje, jeśli odpowiednio wszystko wcześniej zaplanujemy. W gronie znajomych każdy również czuje się o wiele lepiej, w szczególności, gdy turyści wyruszają do zupełnie obcych miejsc.


O czym musisz pamiętać, przygotowując ofertę noclegów dla grup?


Przygotowanie oferty noclegowej dla grup zorganizowanych jest niezwykle proste. W tym wszystkim musisz pamiętać jednak o kilku ważnych kwestiach, które sprawią, że turyści będą czuli się u Ciebie dobrze.


Najważniejsze to przede wszystkim:


 • określ dokładną liczbę miejsc, którymi dysponujesz - dobrze jest dokładnie określić, ile osób jest w stanie pomieścić Twój domek, pensjonat, czy apartamenty, które oferujesz gościom; pamiętaj, by wspomnieć o możliwości dostawki, jeśli jest ona możliwa;

 • przygotuj atrakcyjną cenowo ofertę - turyści, jeśli wybierają się w grupach, dążą do tego, by było tanio i wygodnie; pamiętaj by przekonać ich korzystną ceną - zgodnie z zasadą im więcej osób, tym taniej;

 • wspomnij o udogodnieniach, z których mogą korzystać Twoi goście - chyba nikt nie lubi się nudzić podczas urlopu, dlatego też turyści chętnie korzystają z udogodnień dostępnych w obiekcie - grill, basen, Wi-Fi, boisko, gry planszowe, fotel do masażu, czy rowery - wszystko ma znaczenie;

 • udostępnij miejsce parkingowe - jeśli zamierzasz przyjąć dość liczną liczbę osób, to niemal pewne jest to, że przyjadą oni swoimi prywatnymi samochodami lub busem; postaraj się w związku z tym zorganizować odpowiednie miejsce parkingowe, na którym będą mogli bezpiecznie pozostawić swoje pojazdy;

 • pamiętaj, by podkreślić atuty swojej lokalizacji - zorganizowane grupy osób lubią zwiedzanie; dobrze będzie, jeśli w treści swojej oferty wspomnisz o odległości od atrakcyjnych turystycznie miejsc, które mogą odwiedzić i od centrum; jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy przyjeżdżają do Ciebie i do miejscowości po raz pierwszy.


Przeczytaj koniecznie: Jak dobrze przygotować ofertę na sezon wiosenno-letni?


Jak promować ofertę noclegów dla grup zorganizowanych?


Promowanie noclegów dla grup zorganizowanych na pewno nie różni się niczym od promowania ofert dla turystów indywidualnych. Liczy się przede wszystkim to, by informacja o możliwości noclegów dla grup i dla konkretnej liczby osób była dobrze widoczna w treści Twojej oferty. Jest jednak kilka pomysłów, które pozwolą Ci odpowiednio trafić do tej właśnie grupy.


 • Bądź obecny w portalu noclegowym i w mediach społecznościowych


Podstawą promowania noclegów dla grup zorganizowanych na pewno będzie obecność w portalu Nocowanie.pl. Większość osób z tej grupy turystów poszukuje noclegów przez internet, sprawdzając każdy szczegół związany z ofertą. Mało tego, większość z nich posiada konta w mediach społecznościowych - Twoja obecność na Facebooku, czy Instagramie zaprocentuje i pozwoli dotrzeć do sporej grupy odbiorców i to nie tylko z grup młodych osób.


 • Pamiętaj o odpowiedzi na zapytania “Szukam noclegu”


Bardzo często pytania, związane z wyjazdem grupowym pojawiają się w zakładce “Szukam noclegu”, dostępnej w naszym portalu. Jeśli w danym terminie dysponujesz określoną liczbą miejsc i jesteś w stanie przyjąć zorganizowaną grupę, to przedstaw swoją ofertę, odpowiadając na wysłane przez nich zapytanie.


 • Postaraj się być w ciągłym kontakcie z turystą


Każda z osób, która poszukuje noclegu, nie lubi czekać. Jeśli chcesz odpowiednio wypromować ofertę dla grup zorganizowanych, warto jest być w ciągłym kontakcie z turystami - chodzi tu o odpowiadanie na zapytania wysyłane przez turystów, czy odbieranie telefonów, jeśli dzwonią z pytaniem o nocleg.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Kontakt z turystą. O czym pamiętać i jak odpowiadać na zapytania o nocleg?


 • Pamiętaj o udogodnieniach


Chyba każdy turysta, który poszukuje noclegu, zwraca uwagę na udogodnienia i możliwości, znajdujące się w obiekcie. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu przede wszystkim parking, Wi-Fi, miejsce do wypoczynku, czy dostępność grilla. Bardzo ważne może się również okazać możliwość przygotowania posiłku lub zorganizowanie wyżywienia dla Twoich gości. Dobrym posunięciem w takiej sytuacji może być nawiązanie współpracy z lokalną restauracją, w której Twoi goście będą mogli zjeść posiłek z odpowiednim rabatem. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz przyciągnąć gości do siebie.


 • Atrakcyjna lokalizacja


Jeśli Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, podkreśl to w treści swojej oferty. Dużą rolę dla grup w tym przypadku odgrywa przede wszystkim odległość od popularnych miejsc lub wręcz przeciwnie - możliwość noclegu w ustronnym miejscu, która w ostatnim czasie zyskuje na coraz większej popularności, ze względu na pandemię koronawirusa.


 • Pamiętaj o uzupełnienie oferty specjalnej “Grupy zorganizowane”


Nocowanie.pl oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o znalezienie noclegu przez określoną grupę turystów. By wszystko przebiegało sprawnie, oddajemy możliwość uzupełnienia ofert specjalnych. Jest wśród nich oferta “Grupy zorganizowane”, w której możesz zachęcić grupę znajomych do przyjazdu właśnie do Twojego obiektu. Dzięki temu turyści odnajdą Cię jeszcze szybciej.


Sprawdź również: Oferty specjalne na sezon wiosenno-letni. O czym musisz pamiętać?


Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, przekonanie do przyjazdu grup zorganizowanych stanie się o wiele prostsze. Pamiętaj, że odpowiednie wypromowanie oferty to gwarancja sukcesu.
Następny artykuł NIE dla bawełnianych...

Komentarze

Zobacz również