Kujawsko-pomorskie zaskakuje i intryguje turystów

Kujawsko-pomorskie zaskakuje i intryguje turystów

Województwo kujawsko-pomorskie to, jak głosi hasło promocyjne, konstelacja dobrych miejsc. Kraina miast, zróżnicowanych kulturowo przestrzeni i pięknych krajobrazów.  Przyciąga do siebie coraz więcej turystów.

Liczba zapytań o nocleg w kujawsko-pomorskim wynosiła w 2018 roku blisko 50 tysięcy, to wzrost o 15% w porównaniu do roku 2017.


Co przyciąga turystów w te rejony?


Kujawsko-pomorskie wymyka się definicjom, zaskakuje i intryguje. Nie pozwala się sobą znudzić, odkrywając wciąż nowe oblicza.

Województwo nazywane jest astroregionem, ale jego urozmaicony, wielobarwny obraz nie jest zapisany wyłącznie w gwiazdach. Turyści mogą podziwiać lasy, rzeki, jeziora, bogatą historię miast i sielską wieś.

 

Top 10 w kujawsko-pomorskim

Najpopularniejszą miejscowością województwa jest Toruń. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w tym mieście w 2018 roku stanowiły blisko połowę zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazł się Ciechocinek (27% zapytań), a trójkę zamyka Bydgoszcz (10%). Turyści pytali również o Tuchowolę, Inowrocław i Grudziądz. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie kujawsko-pomorskim znalazły się także Włocławek, Okoniny, Tleń i Zbiczno.


 

 Kuszą również ceny


Jak wynika ze statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 3 noce. Zaś średnia cena noclegu wynosi ok. 50 zł za osobę. Oczywiście zależy ona od wielu czynników, jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów czy termin.

 


Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

Następny artykuł Ferie zimowe 2019. Jak je...

Komentarze

Zobacz również