Lubelskie chętnie wybierane przez turystów!

Lubelskie cieszy się coraz większą popularnością, w sezonie wakacyjnym (czerwiec-sierpień 2017) region znalazł się na szóstej pozycji w całym kraju.
W okresie styczeń-sierpień 2017 serwis Nocowanie.pl odnotował ponad dwukrotnie więcej zapytań o noclegi w województwie lubelskim w porównaniu do roku ubiegłego.

W regionie mamy naprawdę piękne miejsca, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, które jest chętnie odwiedzane szczególnie w upalne dni, malowniczy Kazimierz nad Wisłą, czy Lublin z uroczą Starówką. W tym roku w mieście nie dało się odczuć pustki po wyjeździe studentów, mnóstwo wydarzeń kulturalnych, w które również angażowaliśmy jako Nocowanie.pl, jak np. Noc Kultury czy Carnaval Sztukmistrzów przyciągnęło tysiące turystów.

 

Top 10 miejscowości


Wśród trzech najczęściej wybieranych przez turystów miejscowości w 2017 roku odnotowano Okuninkę nad Jeziorem Białym, Kazimierz Dolny nad Wisłą oraz stolicę województwa – miasto Lublin. Pozostałe chętnie odwiedzane miejsca to Zwierzyniec, Krasnobród, Nałęczów, Zamość, Susiec, Puławy oraz Firlej. W sezonie wakacyjnym (czerwiec-sierpień) zestawienie top 10 zawiera te same miejsca, jednak Zwierzyniec i Krasnobród wyprzedza Lublin, który zamyka letnie top 5.

 Krótkie, weekendowe pobyty w parach

Urlopowe wypady w regionie nie były długie, najwięcej zapytań (26%) odnotowano na dwie noce. Zdarzało się również dużo zapytań (22%) tylko na jeden nocleg. Turyści przedłużali również weekend pytając o trzy (19%) czy cztery noclegi (11%), na pięć dni pozwoliło sobie tylko 5% turystów w lubelskim. W skali kraju pięciodniowy pobyt był najpopularniejszy w tegoroczne wakacje.

Jak wynika z danych najczęściej w województwie pytano o nocleg dla dwóch osób (63% zapytań),
czteroosobowe wyjazdy znalazły się na drugim miejscu (12%). Podobnie, bo na poziomie 5% kształtowały się noclegi dla trzech osób oraz podróżujących w pojedynkę (często są to noclegi związane z podróżami służbowymi).

Turyści w regionie najczęściej korzystali z kwater i pokoi (34% zapytań), następnie domków (28%), pensjonatów (11%) i agroturystyki (8%).
Obiekty w lubelskim plasują się wysoko w rankingu pod względem dostępności wi-fi, ponad połowa obiektów noclegowych oferuje takie udogodnienia.Średni koszt noclegu dla dwóch osób w lubelskim w okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień) to 165 zł za noc.
Dla porównania wakacje na mazurach można było spędzić w tej samej cenie, w górach 14 zł taniej, a nad morzem aż 12 zł drożej.

Szukasz sprawdzonych noclegów w Lubelskim? Sprawdź

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-sierpień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.

 

Autor: Kamila Miciuła

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również