Majówka w Polsce. Poznaj najchętniej wybierane miejsca

W tym roku możemy cieszyć się aż dziewięcioma dniami wolnymi, biorąc jedynie trzy dni urlopu. Gdzie zatem wybrać się na odpoczynek? Jak obserwujemy, Polacy na majówkę chętnie wybierają miejsca w kraju.

Zacznijmy od statystyk z ubiegłego roku, w 2017 majówka nie wypadała tak korzystnie jak teraz, większość osób decydowała się tylko na jeden dzień urlopu – wydłużając tym samym weekend do środy, zdecydowana mniejszość brała dodatkowe dwa dni wolne. Wśród najchętniej wybieranych miejsc na majówkę (od 29 kwietnia do 7 maja 2017) znalazły się morze, góry i… miasta.

 

Królowało Zakopane z 5,66% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie, delikatnie mniej odnotowało Władysławowo (4,24%). Następnie znalazły się dwie miejskie destynacje Wrocław (3,89%) i Kraków  (3,36%). Kolejne wybory turystów to Łeba, Kołobrzeg, Karpacz, Gdańsk, Sopot i Jastarnia.

 

 

Miasto

% udział zapytań w kraju w okresie majówki 2017

1

Zakopane

5,66%

2

Władysławowo

4,24%

3

Wrocław

3,89%

4

Kraków

3,36%

5

Łeba

3,31%

6

Kołobrzeg

3,06%

7

Karpacz

3,00%

8

Gdańsk

2,77%

9

Sopot

2,68%

10

Jastarnia

2,55%Jak widzimy, w majówkowym top 10 aż sześć miejscowości leży nad morzem. W statystykach również królował Bałtyk i miejscowości tam położone. Pomorskie okazało się najpopularniejszym województwem na majówkę, aż blisko 30% wszystkich zapytań o nocleg z tego okresu dotyczyło właśnie miejscowości tam położonych. Na Pomorzu wybierano Władysławowo, Łebę, Gdańsk, Sopot i Jastarnię. W zachodniopomorskim, które znalazło się na drugim miejscu w majówkowym zestawieniu – ponad 22% zapytań o nocleg w kraju, wybór turystów koncentrował się na Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Mielnie, Pobierowie i Sarbinowie.


W małopolskim, które tym razem znalazło się dopiero na trzecim miejscu w kraju (15% wszystkich zapytań o nocleg w skali kraju), na początku maja turyści najchętniej odwiedzali Zakopane, Kraków, Szczawnicę, Krynicę Górską i Kościelisko.


Dolnośląskie przyciągało turystów głównie do Wrocławia, Karpacza, Kudowej- Zdrój, Szklarskie Poręby i Polanicy-Zdrój.


W województwie śląskim najbardziej popularne okazały się Wisła, Szczyrk, Ustroń, Częstochowa i Katowice.


Podkarpackie również cieszyło się zainteresowaniem, najwięcej zapytań odnotowaliśmy w Solinie, Polańczyku, Wetlinie, Ustrzykach Górnych i Cisnej.

Nie tylko północ i południe kraju przyciągały, również wschód okazał się atrakcyjny dla turystów. W województwie lubelskim odwiedzane były przede wszystkim Kazimierz Dolny, Okuninka, Lublin, Nałęczów i Zwierzyniec. Zaś w warmińsko-mazurskim turyści wybierali Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Olsztyn i Ruciane-Nida.


Jak obserwujemy, większość osób ciągle szuka noclegu na ostatnią chwilę. Choć bywają również turyści, którzy planują długie weekendy na początku roku - w styczniu czy lutym. Zainteresowanie wzrasta w marcu, ale dopiero w kwietniu wysyłanych jest najwięcej zapytań o nocleg na majówkę.

 

W tym momencie znalezienie odpowiedniego miejsca jest jeszcze możliwe, ale zajmuje zdecydowanie więcej czasu, dlatego najlepszym momentem na planowanie urlopu majówkowego jest przełom lutego i marca, dwa-trzy miesiące wcześniej nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego obiektu noclegowego. Pozostawianie takich wyborów na ostatnią chwilę rodzi wiele stresu, szczególnie jeśli chcemy wybrać się do konkretnej miejscowości.


Tych, którzy zostawili planowanie majówki na ostatnią chwilę, zachęcamy do skorzystania z opcji Szukam noclegu na Nocowanie.pl gdzie można zamieścić ogłoszenie i to obiekty noclegowe się do nas zgłaszają z ofertą.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również