poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

SeaSide Sopot

  • Bezpłatne anulowanie
9.7 Rewelacyjny 5 opinii
od 444 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Noclegi Sopot

  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
9.3 Rewelacyjny 54 opinie
od 160 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sopot

Sopot opinie

Sopot to jedno z najpopularniejszych miast nad polskim morzem. Latem zamienia się w gwarny kurort, czemu trudno się dziwić, gdyż sopocka plaża należy do najpiękniejszych na wybrzeżu. Nie można też pominąć sopockich symboli – mola oraz Monciaka – które zawsze są oblegane przez wypoczywających w mieście turytów. Co jeszcze trzeba wiedzieć o Sopocie?


Po raz pierwszy w źródłach pisanych o Sopocie wspomniano już w XIII wieku przy okazji przekazania wioski oliwskim cystersom. Ojcowie zarządzali terenami przez następne pięćset lat. Nie oznacza to wcale, że Sopot pozostał zamkniętą dla innych strefą, ponieważ od połowy XVI wieku bogaci gdańszczanie i dyplomaci z innych krajów budowali tam swoje letnie rezydencje. Podjęto też pierwsze próby zorganizowania w Sopocie profesjonalnych kąpielisk morskich. Na początku XIX wieku, po klęsce Napoleona w Rosji, w Sopocie osiedlił się francuski lekarz Jan Jerzy Haffner. To właśnie dzięki niemu Sopot stał się tak znanym letniskiem i uzdrowiskiem. Haffner wybudował zakład kąpielowy, pierwszy Dom Zdrojowy, jego działania przyspieszyły powstanie istniejącego do dziś parku, wybudowanie mola i wytyczenie ścieżek spacerowych. Sopot stał się atrakcyjnym nadmorskim kurortem, do którego chętnie przyjeżdżali kuracjusze. Ich liczba zwiększyła się jeszcze bardziej, gdy miejscowość znalazła się na trasie połączenia kolejowego Gdańska z Warszawą.


Szybki rozwój miejscowości sprawił, że w 1901 roku otrzymała ona prawa miejskie. Już wtedy Sopot był bardzo modnym kurortem, nazywanym Riwierą Północy. Po pierwszej wojnie światowej miasto znalazło się w obrębie Wolnego Miasta Gdańska, a po kolejnym wielkim konflikcie, zostało włączone w granice Polski. W latach 60. XX wieku Sopot ponownie zyskał rozgłos dzięki zorganizowaniu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, który kontynuowany jest do dzisiaj.

Kiedy wybrać się do Sopotu?

Nie da się ukryć, że najpopularniejsze miesiące na wyjazd do Sopotu to: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień - kiedy to jest najwięcej turystów. W sezonie letnim miejscowość ta przeżywa prawdziwe oblężenie. Ma to przede wszystkim związek z odbywającymi się licznymi wydarzeniami i festiwalami muzycznymi. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych miesiącach nic się nie dzieje. Sopot cieszy się zainteresowaniem praktycznie przez cały rok. W miesiącach jesienno-zimowych przyjeżdżają tu głównie osoby starsze, rodziny i osoby poszukujące ciszy i spokoju. Wtedy też klimat tu panujący, sprzyja najbardziej. Powietrze jest wypełnione jodem, a i spacer brzegiem morza wydaje się o wiele przyjemniejszy. Jeśli chcemy uniknąć tłumów w Sopocie, to warto się tu wybrać późną jesienią lub wczesną wiosną. Nie będziemy żałować.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Prawdziwą wizytówką Sopotu i ważnym punktem na jego mapie jest oczywiście molo. Każdy, kto odwiedza miasto musi wybrać się na przechadzkę długim na ponad pół kilometra pomostem. Prosto do mola biegnie jednej z najsłynniejszych polskich deptaków – to ulica Bohaterów Monte Cassino, potocznie nazywana Monciakiem. Po obu jej stronach ulokowały się zabytkowe kamieniczki. Tam też znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych sopockich budynków, czyli Krzywy Domek.


Kolejnym ważnym miejscem w Sopocie jest Opera Leśna. Powstały na początku XX wieku amfiteatr uważany jest za jeden z najlepszych pod względem akustyki obiektów w Europie. Na scenie Opery Leśnej od kilkudziesięciu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot Festival, podczas którego wystąpiły największe sławy światowej muzyki.

Co robić w Sopocie w wolnym czasie?

Wolny czas w Sopocie turyści poświęcają przede wszystkim na plażowanie – szczególnie obleganym miejscem są okolice mola, gdzie plaża jest szeroka, a piasek drobny i złocisty. Można tam wynająć leżaki, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Ale jeśli ktoś woli aktywne spędzanie czasu, również ma sporo możliwości.


W Sopocie jest wiele miejsc idealnych do rekreacji: błonia, parki miejskie czy Trójmiejski Park Krajobrazowy. Można tam spacerować, pojeździć na rowerze czy zorganizować piknik. Sopot jest miastem nie tylko na letni wypoczynek, ale również zimowe białe szaleństwo. Na Łysej Górze, znajdującej się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, wybudowano bowiem wyciąg orczykowy, trasy narciarskie i snowboardowe oraz tor saneczkowy. To chyba jedyne miejsce w Polsce, gdzie można jeździć na nartach, jednocześnie widząc morze.


Warto także pozwiedzać sopockie muzea – w Dworku Sierakowskich mieści się galeria sztuki, a w Willi Claaszena ekspozycje Muzeum Sopotu. Można tam zobaczyć odrestaurowane wnętrza mieszczańskie z czasów gdy Sopot był eleganckim kurortem przyciągającym socjetę. Zupełnie innych charakter ma następny obiekt muzealny, czyli grodzisko. To pozostałość po wczesnośredniowiecznej warowni, gdzie utworzono nieduży skansen, oprócz tego organizowane są tam także festyny i spotkania edukacyjne. Wydarzenia te przybliżają kulturę oraz codzienne życie Pomorzan.

Sopot – walory uzdrowiskowe

Sopot stał się popularnym uzdrowiskiem już w XIX wieku, to właśnie wtedy powstały zabytkowe wille, Dom Zdrojowy czy park. Jednak rozkwit kurortu przypada na lata międzywojenne, kiedy w Sopocie po prostu trzeba było „bywać”. Również współcześnie miasto jest bardzo modnym miejscem, a z jego walorów naturalnych korzystają koleje pokolenia kuracjuszy.


Wśród naturalnych bogactw Sopotu można wymienić lokalizację oraz klimat, a przede wszystkim sopocka solanka. Jest to naturalna woda mineralna, która wypływa z głębokości 800 metrów ze Zdroju św. Wojciech, jej skład zawiera duże ilości jodu, magnezu oraz potasu. Sopocką solankę wykorzystuje się do inhalacji zalecanych w leczeniu przewlekłych schorzeń dróg oddechowych. Można z nich korzystać podczas pobytu sanatoryjnego a także w trakcie wypoczynku w Parku Południowym przy fontannach-grzybkach, z których wypływa. Chcąc jej spróbować, najlepiej udać się do Pijalni Wód Solankowych, mieszczącej się na trzecim piętrze Domu Zdrojowego. Tamtejsza solanka jest dwudziestokrotnie rozcieńczona, więc można się jej bezpiecznie napić.

Lokalne przysmaki – co zjeść w Sopocie?

W Sopocie, podobnie jak w innych chętnie odwiedzanych przez turystów miejscach, można spróbować kuchni z różnych stron świata. Nie brakuje też punktów, w których sprzedawane są zapiekanki, kebaby czy gofry. Ale podczas wypoczynku w Sopocie warto spróbować potraw charakterystycznych dla regionu, które przyrządzane są z sezonowych bałtyckich ryb. Serwujące je restauracje i smażalnie znajdują się w całym pasie nadmorskim. Na pewno warto wypróbować miejsca zlokalizowane blisko portu rybackiego, mające najlepszy dostęp do porannych połowów.


Ile kosztuje obiad w Sopocie? Wszystko zależy od miejsca, w którym chce się zjeść. Cena obiadu w restauracji zaczyna się od około 40 zł.

Noclegi Sopot

Pośród bogatej bazy noclegowej Sopotu dominują obiekty z kategorii apartamenty. To idealna oferta dla osób, które podczas urlopu nie chcą rezygnować z wygód i swobody „jak w domu”. Apartamenty w Sopocie ta najczęściej nowocześnie wyposażone mieszkania, gdzie może się zatrzymać od 2 do 6 lub 8 osób. Wyróżniają się dobrą lokalizacją blisko plaży lub centrum, zapewniając turystom pełną niezależność.


W kurorcie można znaleźć również wiele ofert kwater i pokoi, które często znajdują się w domach jednorodzinnych. Wynajmujące je osoby mogą korzystać z kuchni czy też miejsca parkingowego. Obiekty położone poza ścisłym centrum miasta udostępniają ponadto ogród z placem zabaw oraz miejscem na grilla. Z takich propozycji chętnie korzystają rodziny z dziećmi.


Poza wymienionymi wyżej, noclegi w Sopocie oferują także obiekty z kategorii hotele, hostele, pensjonaty, domki, ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowe czy campingi.

Ceny noclegów w Sopocie

Średnia cena noclegu w Sopocie wynosi 182 zł, kwota zależy przede wszystkim od kategorii obiektu, jego standardu, oferowanych udogodnień oraz lokalizacji. Wyższe są ceny noclegów blisko plaży oraz centrum, jednak i w tak dobrym umiejscowieniu można znaleźć korzystne oferty. Do takich należą obiekty z kategorii kwatery i pokoje, gdzie nocleg wynosi od 40 zł.


Trzeba także wziąć pod uwagę sezon oraz sprawdzić, czy właściciel nie wprowadził cennika weekendowego. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w Sopocie w weekend mogą być 0 37% wyższe od tych obowiązujących w dni powszednie.

Kwatery prywatne i pokoje gościnne w Sopocie

Nie ulega wątpliwości, że to najpopularniejsze kategorie obiektów noclegowych, wybieranych przez turystów na wypoczynek w Sopocie. Widać to również wśród turystów, poszukujących noclegu nad morzem. Kwatery prywatne i pokoje gościnne znajdziemy dosłownie wszędzie w miejscowości - w centrum, na obrzeżach, jak i blisko morza. Każde z nich posiada odpowiedni standard wyposażenia, dlatego każdy turysta powinien być zadowolony. Nocleg blisko plaży w związku z tym nie będzie problemem. Cena za nocleg w kwaterach prywatnych i pokojach gościnnych rozpoczyna się już od 30 zł od osoby za dobę. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji. Przy każdym tego typu obiekcie w Sopocie znajdziemy takie udogodnienia jak parking, plac zabaw, miejsce na grill i ognisko. Większość z nich zlokalizowana jest również blisko plaży.

Pensjonaty Sopot

To kolejna z kategorii noclegowych popularnych wśród turystów poszukujących noclegu w, jak i okolicach Sopotu. Każdy z tych obiektów wyróżnia się dobrym standardem, lokalizacją i ceną na każdą kieszeń. Dzięki zakwaterowaniu w Sopocie mamy możliwość lepszego poznania centrum Sopotu, jak i jego okolic. Blisko stąd również do plaży. Cena za nocleg w tej kategorii obiektu rozpoczyna się od 50 zł. Wszystko, podobnie jak w przypadku pokoi gościnnych, uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji. Większość z nich oferuje również udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu rodzinny pobyt nad morzem, powinien należeć do tych jak najbardziej udanych.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sopocie

Turyści zazwyczaj poszukują noclegów, w których do ich wyłącznej dyspozycji będzie łazienka. Oprócz tego biorą pod uwagę fakt, iż Sopot jest niezwykle tłocznym kurortem, gdzie trudno jest znaleźć miejsce parkingowe, dlatego wiele osób chce mieć możliwość bezpiecznego pozostawienia swojego samochodu na przykład na terenie posesji. Co jeszcze jest brane pod uwagę podczas poszukiwań noclegu? To między innymi dostępność telewizji, internetu czy swobodne korzystanie z kuchni, a także czy nocleg znajduje się blisko morza i plaży.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sopocie

Ile kosztuje nocleg w Sopocie?
Cena za nocleg w Sopocie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Sopot, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Sopocie wynosi 261 zł.
Czy ceny noclegów w Sopocie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 40% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sopocie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sopot”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sopocie zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sopocie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: apartamenty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Sopocie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Sopot opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Sopocie to: KarlikowskaINN, Centrum Kawalerka, Apartamenty Sopocka Rezydencja.
Które noclegi w Sopocie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Sopocie poleca Apartament u Pani Oli, Apartament Sobieskiego, Apartamenty Sopocka Rezydencja.
Które noclegi w Sopocie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Roza Apartamenty, Apartament Karlikowo, Apartamenty Vamos Sopot.
Co warto zobaczyć w Sopocie?
Sopot to jeden z najsłynniejszych nadmorskich kurortów. Warto zobaczyć tu przede wszystkim molo, Krzywy Domek, Monciak, Operę Leśną i oczywiście plażę.
Jaka jest plaża w Sopocie?
Plaża w Sopocie jest czysta, szeroka i pokryta jasnym piaskiem. Rozciąga się na całej długości miasta, więc dzięki swobodnemu dostępowi latem jest chętnie odwiedzana przez plażowiczów.
W jakiej dzielnicy Sopotu szukać noclegów?
Chociaż Sopot nie jest dużym miastem, dzieli się na kilkanaście dzielnic. Noclegów warto szukać w tych, które położone są blisko plaży, jak na przykład Centrum, Dolny Sopot, Karlikowo czy Kamienny Potok.
Od kiedy Sopot jest uzdrowiskiem?
Chociaż tradycje uzdrowiskowe są tu długie, to oficjalnie Sopot został uzdrowiskiem dopiero w 1999 r. Słynie z leczniczych solanek, a przyjeżdżają tu kuracjusze głównie z chorobami układu ruchu, oddechowego i krążenia.
Kiedy odbywa się Sopot Festival?
Sopot Festival nie ma stałej daty, chociaż zawsze odbywa się w drugiej połowie sierpnia w Operze Leśnej.
Ile kosztuje wejście na molo w Sopocie?
Wejście na molo w Sopocie jest płatne. Bilet wstępu wynosi 7,50 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Można też kupić bilet rodzinny lub karnet.
Gdzie znajduje się aquapark w Sopocie?
Aquapark w Sopocie znajduje się w dzielnicy Kamienny Potok, przy ulicy Zamkowa Góra. Aby się ta m dostać należy jechać w kierunku Gdyni Orłowa.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!