Malownicze okolice Rucianego-Nidy

Malownicze okolice Rucianego-Nidy

Zwiedzając Krainę Wielkich Jezior Mazurskich nie można ominąć Rucianego-Nidy. Latem miasteczko kusi wieloma atrakcjami, których żaden wielbiciel żeglarstwa nie może przegapić.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami gorące lato, które przyciągnie na Mazury wielbicieli wypoczynku nad wodą. Turyści chętnie wybierają okolice Rucianego-Nidy, ze względu na położenie tuż przy największych szlakach wodnych regionu.

Największym akwenem jest Jezioro Nidzkie, które, jako rezerwat przyrody, nie zostało jeszcze tak bardzo zmienione przez człowieka. Na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, co oznacza, że należy wyłączyć silniki, używając jedynie żagli.

Poprzez dwa inne akweny – Guziankę Wielką i Guziankę Małą – Jezioro Nidzkie łączy się Bełdanami. Jest to ciekawa trasa, którą można dopłynąć na przykład do Mikołajek. Rezygnując z dłuższej wyprawy i pozostając na Jeziorze Nidzkim, również można trafić do ciekawych miejsc, takich jak Leśniczówka Pranie. Leżący na prawym brzegu akwenu niewielki domek był ulubionym miejscem Gałczyńskiego. Na co dzień działa tu muzeum poświęcone poecie, a latem organizowane są spotkania prezentujące jego twórczość.

Kto chociaż raz płynął szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, ten na pewno widział Śluzę Guziankę. Jest to jeden z zabytków techniki, które można spotkać na Mazurach. Obiekt został wybudowany w 1879 roku, by pomóc żeglarzom w pokonaniu dwumetrowej różnicy poziomów pomiędzy jeziorami Bełdany a Guzianką. Ze śluzy mogą korzystać zarówno jachty czy łodzie wiosłowe, jak i statki pasażerskie.

Okolice Rucianego-Nidy to miejsce, które oferuje turystom wiele atrakcji na lato! Sprawdźcie:
Trasy rowerowe w Rucianem-Nidzie
Trasy spacerowe w Rucianem-Nidzie
Czartery jachtów w Rucianem-Nidzie
Zabytki w Rucianem-Nidzie

Następny artykuł Kto wystąpi w konkursie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej