Mazowieckie ma wiele do zaoferowania turystom

Mazowieckie ma wiele do zaoferowania turystom

Województwo mazowieckie to największe pod względem powierzchni i liczby ludności województwo w Polsce. Region ten przyciąga również wielu turystów z Polski oraz zagranicy.

Sprawdziliśmy jakie miejsca w mazowieckim są najczęściej odwiedzane przez podróżujących. Na początek zacznijmy od statystyk: liczba zapytań o nocleg w województwie w 2018 roku wynosiła ponad 50 tysięcy, to wzrost o 13% w porównaniu do roku 2017.

 

Co przyciąga turystów w te rejony?


Mazowsze to nie tylko gospodarka, inwestycje i szansa na rozwój kariery zawodowej. Region ma również wiele do zaoferowania turystom, każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Większość ludzi zapytana o to, z czym kojarzy im się Mazowsze, z pewnością wskaże stolicę. Tymczasem to bardzo rozległa i zróżnicowana kraina historyczna. Turyści eksplorują region głównie podczas krótkich weekendowych wycieczek.


Rozwojowi branży turystycznej z pewnością sprzyja dobra siatka połączeń, wysoki poziom usług noclegowych i gastronomicznych, a także łatwy dostęp do wielu atrakcji. Oferta turystyczna województwa jest bardzo bogata, a region można odkrywać na wiele sposobów.

 

Top 10 w mazowieckim


Najpopularniejszym miastem województwa jest oczywiście stolica. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w Warszawie w 2018 roku stanowiły ponad 83% zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazł się Płock (6% zapytań), a trójkę zamyka Radom (2%). Turyści pytali również o Białobrzegi, Otwock i Piaseczno. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w mazowieckim znalazły się także Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Grodzisk i Nowy Dwór.

 

Głównie Stolica


Jak wynika ze statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 4 noce, w Warszawie średnia cena noclegu to ok. 61 zł za osobę. Płock turyści odwiedzają średnio na 3 noce, a średnia cena noclegów kształtuje się w okolicach 51 zł. Pobyty w Radomiu to ok. 5 noclegów, a średnia cena to 34 zł.


Oczywiście cena zależy od wielu czynników jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów oraz termin. W województwie mazowieckim najczęściej występującą kategorią obiektów noclegowych są kwatery i pokoje oraz hotele i apartamenty.

Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również