Nieoficjalne informacje. Hotele tylko dla dorosłych?

Nieoficjalne informacje. Hotele tylko dla dorosłych?


Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu odbędzie się konferencja premiera, podczas której dowiemy się co nas czeka w najbliższym czasie. Jakie zapadną decyzje? Czego można się spodziewać? Pojawiające się informacje są sprzeczne. Jednak nieoficjalnie mówi się o pomyśle, by hotele pozostały otwarte jedynie dla osób dorosłych.

Polacy wciąż planują wyjazdy, jednak z dużą dawką ostrożności. I choć ostatnie dwa weekendy pokazały, że turyści są mocno spragnieni wypoczynku poza miejscem zamieszkania, wszyscy czekają na konferencje premiera i kolejne decyzje.

W mediach co chwilę pojawiają się różnorodne nieoficjalne informacje, na temat tego, czego możemy się spodziewać. Jednak są one bardzo często sprzeczne, więc nadal niewiele możemy z nich wyczytać. Najnowszy pomysł, o którym pisze m.in. Wirtualna Polska to hotele tylko dla dorosłych. Co to oznacza?


Hotele tylko dla dorosłych?


Jak nieoficjalnie informuje Wirtualna Polska, politycy w najbliższym czasie będą dyskutować i podejmować kluczowe decyzje w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Jakie decyzje zapadną? Dowiemy się na najbliższej konferencji premiera.

WP już dziś nieoficjalnie informuje o rozważaniach polskiego rządu. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, już teraz trwają dyskusje nad wprowadzeniem zakazu wpuszczania do hoteli osób poniżej 18. roku życia. Niektórych być może nawet by to ucieszyło.

Zdaniem dziennikarzy, takie rozwiązanie miałoby zapobiec rodzinnym wyjazdom, podczas których rodzice wykorzystują zdalne nauczanie dzieci, do zorganizowania kolejnych ferii.

Jednak jak podkreśla Wirtualna Polska, ten scenariusz jest dopiero w fazie dyskusji a żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Oficjalna informacja w tej sprawie ma zostać ogłoszona na początku przyszłego tygodnia.

Przystań Rybacka w Sopocie

Przystań Rybacka w Sopocie

Sopot, ul. Potok Karlikowski

Trasy spacerowe 9.4
Monciak

Monciak

Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino

Trasy spacerowe 8.6
Molo im. Jana Pawła II

Molo im. Jana Pawła II

Sopot, ul. Plac Zdrojowy

Trasy spacerowe 9.2


Co czeka branżę turystyczną po 28 lutego?


Jak już pisaliśmy, przedsiębiorcy z branży hotelarskiej bardzo długo czekali na luzowanie obostrzeń. Kiedy w końcu okazało się, że hotele i obiekty noclegowe mogą znów przyjmować gości, rząd zastrzegł, że będzie to okres próby. Obiekty funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym, jednak w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID 19, przedsiębiorcy boją się, że hotele znów zostaną zamknięte.


Zdaniem przedsiębiorców z branży hotelarskiej, wzrost zachorowań na koronawirusa jest efektem otwartych galerii handlowych, nie hoteli, które funkcjonują zaledwie od kilku dni. Poza tym, obiekty noclegowe, szczególnie te większe są ciągle kontrolowane, nie ma więc możliwości, by nie przestrzegać reżimu sanitarnego. Jak tłumaczą przedsiębiorcy, od pierwszych dni odmrożenia hoteli sanepid przeprowadził ok. 3 tys. kontroli. Przy czym warto wspomnieć o tym, że nieprawidłowości wykryto zaledwie w pojedynczych przypadkach.

Właściciele obiektów noclegowych mówią wprost o tym, że trzeciego zamknięcia branża nie przeżyje. Są też spore obawy o to, że wiele hoteli nie doczeka tegorocznego sezonu letniego.

Jak wszystkie na wszystkie te apele zareaguje polski rząd? Czy głosy przedsiębiorców, turystów, ale i ekspertów zostaną wzięte pod uwagę? Przekonamy się o tym niebawem. Podczas najbliższej konferencji.

Komentarze

Zobacz również