Nocleg z widokiem na Połoninę Wetlińską. Ten dom ma duszę!

Nocleg z widokiem na Połoninę Wetlińską. Ten dom ma duszę!

A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Jeżeli należysz do osób, które zadają sobie takie pytanie, mamy dla ciebie propozycję wspaniałego miejsca. Jest to urokliwy pensjonat w okolicy Wetliny z takim widokiem, że aż zapiera dech w piersiach!

KAAJówka Ludowa Chata znakomicie wpisuje się w bieszczadzki krajobraz. Tutaj góry praktycznie wchodzą do wnętrza, a Połonina Wetlińska wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Jeśli komuś marzy się prawdziwa ucieczka od codziennych kłopotów, w tym miejscu każdy poczuje prawdziwą radość.

Pensjonat powstał dzięki pasji właścicieli kochających góry, którzy przywrócili do świetności starą, wiejską chałupę. Widać tu serce, które włożyli w renowację budynku.

KAAJówka jest wyjątkowa pod każdym względem i jedyna w swoim rodzaju. Powstała z chęci ocalenia od zapomnienia starej ponad 100-letniej wiejskiej chałupy, przeniesionej z okolic Lublina. I tak z marzeń powstała całoroczna ludowa chata położona w samym sercu dziewiczej bieszczadzkiej krainy – czytamy w ofercie pensjonatu na Nocowanie.pl.
Ludowa chata - współczesna wygoda i komfortowe noclegi


W KAAJówce nic nie jest zostawione przypadkowi. Jako że dom to budynek z duszą, na wskroś współczesne wyposażenie kłóciłoby się z jego charakterem. Dlatego nowoczesne elementy zostały tu połączone z autentycznymi meblami, mającymi swoją historię. Dzięki temu goście odrobinę zanurzają się w życiu minionej epoki.

W pensjonacie dostępne są cztery pokoje (2, 3 oraz 4 osobowe), a każdy z nich został urządzony zgodnie ze swą nazwą. Najmniejsza jest Izba Łowicka, przeznaczona dla pary, oprócz tego noclegi dostępne są w Izbie Kurpiowskiej, Kaszubskiej oraz Góralskiej. Każdy pokój ma własną łazienkę, co podczas pobytu daje gościom poczucie prywatności.

Jedno z najbardziej dopracowanych wnętrz w jakich byłam, pięknie położone, niedaleko wejścia na szlak na Smerek. W dodatku obsługa jest przemiła. Na pewno tam jeszcze wrócę - pisze w swojej opinii Klaudia.
Idealne miejsce na wypoczynek w Bieszczadach


Chociaż sypialnie w KAAJówce to małe dzieła sztuki, prawdziwe serce domu goście odnajdą na parterze chaty. Cała przestrzeń jest otwarta i znajduje się na niej w pełni wyposażony aneks kuchenny, jadalnia oraz salon z kominkiem, przy którym ustawione są wygodne sofy. Wspaniale spędza się tu wieczory, zwłaszcza gdy w kominku wesoło trzaskają iskry.

Ogromnym atutem KAAJówki jest przestronny taras, z którego roztacza się jeden z piękniejszych widoków, jak można sobie wyobrazić - wprost na Połoninę Wetlińską! Nic nie zakłóca harmonii krajobrazu, o co jest coraz trudniej.

Przy chacie mamy też drugi taras z hamakiem i huśtawką, a tuż obok znajduje się wygodne miejsce do grillowania.Bieszczadzki Park Narodowy masz na wyciągnięcie ręki


O noclegu w KAAJówce warto pomyśleć również wtedy, gdy w planach są wędrówki po szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wygodnie można dojść na Smerek – na szczyt prowadzi Główny Szlak Beskidzki.

Oczywiście koniecznie trzeba wykorzystać bliskość Wetliny, gdzie najwygodniej rozpocząć wędrówkę na Połoninę Wetlińską. Szlak biegnie przez Przełęcz Orłowicza, znajduje się tam skrzyżowanie tras, które prowadzą na Smerek, do Suchych Rzek i Zawratnicy. Chcąc dotrzeć na połoninę, należy trzymać się czerwonych oznaczeń. Główny masyw Połoniny Wetlińskiej tworzą stożkowaty Roh oraz nieco niższy Osadzki.

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości z połoniny rozciąga się niesamowity widok na Bieszczady. Widać między innymi Wielką Rawkę, Rabią Skałę oraz Połoninę Caryńską. Na zachodzie dumnie prezentuje się Smerek. Idąc dalej, turyści docierają do miejsca, gdzie stała Chatka Puchatka. Budynek został niedawno rozebrany, a do końca 2021 roku ma w tym miejscu stanąć nowoczesne schronisko górskie.

Teraz czas na powrót do Wetliny i KAAJówki. Po wędrówkach bieszczadzkimi szlakami, każdy doceni wypoczynek w przytulnym pensjonacie.


fot. Arkadiusz Fajer / Adobe Stock

Następny artykuł Wydłużony urlop dla...

Komentarze

Zobacz również