Schronisko PTTK Chatka Puchatka
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
8,2 /10

Ocena na podstawie 63 opinii

Dodaj opinię

Przydatne informacje

Telefon:

502472893

Opinie (63)

8.2 Bardzo dobry
Dodaj opinię
 • 8
  joanna
  2023-10-13 11:10:17

  Piękne miejsce.

 • 2
  Dor
  2023-09-11 9:49:38

  Ciasno, brak wody w toalecie, zjeść nie ma co - zupy chociażby nie można zwykłej nagotować? Stoi pani za bufetem sprzedaje uśmiech, herbatę i marsa z dużym narzutem - wszystko. Takie sobie schronisko, znam lepsze..

 • 2
  kgrktt
  2023-08-23 20:02:55

  Dno, 40m mułu i totalna bezsensowność tego budynku. Obsługa pracuje za karę, brak toalet, wody w kranie, ciepłego jedzenia. Tandetny, ale za to najdroższy kiosk, w którym można za 10zl kupić 1,5l cieplej wody, bo schłodzonej nie ma. Ktoś, kto to postawił kosztem zrujnowania szlaku turystycznego przez ciężki sprzęt powinien wytłumaczyć się przed prokuratorem.

 • 6
  Monika
  2023-06-25 12:18:27

  Zabrakło ciepłego posiłku do nabycia na miejscu,a reszta bez zarzutu.

 • 10
  Smerekowa Ostoja

  Nowa Chatka Puchatka - schron turystyczny. Napijesz się tam pysznej gorącej czekolady😃

Ocena8.2

Dodaj opinię

Opis obiektu

UWAGA: W 2020 roku schronisko Chatka Puchatka zostało rozebrane. Bieszczadzki Park Narodowy (który wygrał spór o własność schroniska z PTTK) przystąpił do gruntownej przebudowy obiektu. Wartość inwestycji szacuje się na 4 mln zł.

 

Schronisko PTTK Chatka Puchatka jest najwyżej położonym polskim schroniskiem górskim i jedną z głównych atrakcji dla turystów wędrujących po Bieszczadach. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto wybiera się w Bieszczady. Znajduje się na samym szczycie Połoniny Wetlińskiej, skąd rozciągają się przepiękne widoki na Bieszczady po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

 

Samo wejście na Połoninę Wetlińską nie należy do najłatwiejszych. Niemalże od samego początku (z Wetliny) prowadzi szlak czerwony, który pnie się pod górę. Chatka Puchatka stanowi punkt docelowy. 

 

Warto podkreślić, że Chatka powstała w połowie XX wieku i stanowiła początkowo wojskowy punkt obserwacyjny. Jako schronisko funkcjonuje od 1967 roku i prowadzi je Ludwik Pińczuk.

 

Chatka Puchatka oferuje usługi noclegowe, jak i gastronomiczne. Znajduje się tu również świetlica. Chatka Puchatka funkcjonuje przez cały rok. To miejsce dla wytrwałych turystów, gdyż nie ma tu prądu, kanalizacji, wody bieżącej. Wszystko dostarczane jest z odległego źródła. Schronisko oferuje napoje zimne i gorące, słodycze, jak i drobne gorące przekąski. Warto tu choć raz w życiu być. Schronisko o każdej porze roku wygląda bajkowo!

Punkty widokowe

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!