Schronisko PTTK Chatka Puchatka
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
8,2 /10

Ocena na podstawie 51 opinii

Dodaj opinię

Przydatne informacje

Telefon:

502472893

Opinie (51)

8.2 Bardzo dobry
Dodaj opinię
  • Ciężko stwierdzić, szlak do schroniska zamknięty, schronisko w remoncie.

  • Schronisko było właśnie w remoncie.

  • Super! Warto iść

  • trochę straszy jak chatka z horroru, schronisko potrzebuje odświeżenia/

  • Miejsce ma swój klimat, jednak rzesza turystów i tłok w schronisku trochę psuł efekt.

Ocena8.2

Dodaj opinię

Opis obiektu

UWAGA: W 2020 roku schronisko Chatka Puchatka zostało rozebrane. Bieszczadzki Park Narodowy (który wygrał spór o własność schroniska z PTTK) przystąpił do gruntownej przebudowy obiektu. Wartość inwestycji szacuje się na 4 mln zł.

 

Schronisko PTTK Chatka Puchatka jest najwyżej położonym polskim schroniskiem górskim i jedną z głównych atrakcji dla turystów wędrujących po Bieszczadach. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto wybiera się w Bieszczady. Znajduje się na samym szczycie Połoniny Wetlińskiej, skąd rozciągają się przepiękne widoki na Bieszczady po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

 

Samo wejście na Połoninę Wetlińską nie należy do najłatwiejszych. Niemalże od samego początku (z Wetliny) prowadzi szlak czerwony, który pnie się pod górę. Chatka Puchatka stanowi punkt docelowy. 

 

Warto podkreślić, że Chatka powstała w połowie XX wieku i stanowiła początkowo wojskowy punkt obserwacyjny. Jako schronisko funkcjonuje od 1967 roku i prowadzi je Ludwik Pińczuk.

 

Chatka Puchatka oferuje usługi noclegowe, jak i gastronomiczne. Znajduje się tu również świetlica. Chatka Puchatka funkcjonuje przez cały rok. To miejsce dla wytrwałych turystów, gdyż nie ma tu prądu, kanalizacji, wody bieżącej. Wszystko dostarczane jest z odległego źródła. Schronisko oferuje napoje zimne i gorące, słodycze, jak i drobne gorące przekąski. Warto tu choć raz w życiu być. Schronisko o każdej porze roku wygląda bajkowo!

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej