Nowa atrakcja turystyczna w Augustowie. Wiemy, kiedy powstanie!

Nowa atrakcja turystyczna w Augustowie. Wiemy, kiedy powstanie!

Sezon letni to ten czas, kiedy swój urlop chętnie spędzamy nad wodą. Oprócz miejscowości nad morzem, królują tu również miejscowości nad jeziorami. W najbliższych miesiącach, warto jest się wybrać na Suwalszczyznę i odwiedzić Augustów, który daje wiele wyjątkowych możliwości spędzania wolnego czasu nad wodą. Przepiękna plaża, molo Radiowej Trójki oraz wyjątkowe zabytki - to tylko niektóre atrakcje, które znajdziemy w Augustowie. Już niedługo powstanie kolejna z nich. Kiedy to nastąpi?

Każdy, kto przynajmniej raz miał okazję być w Augustowie, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak wyjątkowe jest to miasto. Jego malownicze położenie nad rzeką Nettą, jeziorem Necko, w otoczeniu dziewięciu pięknych jezior i rezerwatów przyrody, sprawia, że nasz wolny czas możemy spędzić tu naprawdę wyjątkowo. 


Wizyta w Augustowie pozwoli odpocząć, naładować baterie, dobrze się bawić i odetchnąć świeżym powietrzem – bo gdzie tego wszystkiego szukać, jak nie w krainie zwanej Zielonymi Płucami Polski.


Do obowiązkowych punktów na mapie Augustowa na pewno należy zaliczyć jezioro Necko i przepiękną plażę, wraz z molem Radiowej Trójki, Beatę z Albatrosa, której pomnik znajduje się przy restauracji Albatros, czy sanktuarium w Studzienicznej, które znajduje się w pobliżu Augustowa.


Co jeszcze warto zobaczyć w Augustowie? Więcej informacji znajdziesz tutaj: Augustów w jeden dzień. Gdzie się wybrać i jak spędzić swój wolny czas?


Już wkrótce nowa atrakcja dla turystów w Augustowie!


W przeciągu najbliższych 3-4 lat, w tym chętnie odwiedzanym mieście na Suwalszczyźnie powstanie atrakcja, która połączy brzegi w miejscu gdzie rzeka Netta spotyka się z jeziorem Necko. Będzie to kładka pieszo-rowerowa z wieżą widokową o wysokości 35 metrów.


Pewne jest to, że będzie stąd można podziwiać naprawdę malownicze widoki, a sama kładka będzie dość dużym ułatwieniem, które pozwoli w krótszym czasie przejść z jednego na drugi brzeg.


Kładka ma znaleźć się 5 metrów nad lustrem wody. Zwycięska firma, która wykona tę atrakcję, zapowiada, że być może również koło kładki powstaną dwie zupełnie nowe plaże, co bez wątpienia dodatkowo zwiększy atrakcyjność turystyczną miasta.


Już dziś zaplanuj swój nocleg w Augustowie:Willa Kormoran

Willa Kormoran

Augustów, ul. Staszica

Apartamenty 9.5
Dom mieszkalny

Dom mieszkalny

Augustów, ul. Myśliwska

Kwatery i pokoje 9.2
Villa Anita

Villa Anita

Augustów, ul. Kościelna

Kwatery i pokoje 9.5Na powstanie tej atrakcji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pewne jest to, że naprawdę warto. Augustów dużo zyska, dzięki tej nowej inwestycji.


Źródło: TVP 3 BiałystokKomentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej