Plaża w Białogórze - idealne miejsce dla osób, poszukujących spokoju

Plaża w Białogórze - idealne miejsce dla osób, poszukujących spokoju

Planujesz wypoczynek nad polskim morzem? Czy wiesz, że na polskim wybrzeżu można znaleźć wiele klimatycznych plaż, które charakteryzują się ciszą i spokojem. Przed nami jedna z nich. Dlaczego warto wybrać się do Białogóry?

Poszukując wymarzonego noclegu nad polskim morzem, najczęściej wybieramy te popularne miejsca, charakteryzujące się licznymi atrakcjami, z których mogą korzystać turyści. Do takiej sytuacji chyba przyzwyczaił się każdy z nas. Pandemia koronawirusa niejako zmieniła nasz sposób podróżowania, przez co chętniej poszukujemy miejsc ustronnych, w których dominuje cisza i spokój. Do kategorii tego typu miejsc na pewno można zaliczyć Białogórę i znajdującą się tu plażę, którą z powodzeniem można zaliczyć do tej jednej z najmniej zatłoczonych.


Sprawdź również: 5 spokojnych miejscowości nad polskim morzem


Białogóra to nie tylko klimatyczna plaża…


Na samym wstępie, warto nieco bliżej przyjrzeć się miejscowości Białogóra, w której znajduje się jedna z najmniej obleganych plaż w Polsce. Białogóra jest wsią, liczącą mniej niż 400 mieszkańców. W sezonie letnim, wypoczywających tutaj ludzi jest nieco więcej, z tego względu, że Białogórę coraz częściej wybieramy na swój wypoczynek. Białogóra znajduje się w powiecie puckim, w gminie Krokowa, na Wybrzeżu Słowińskim, na Kaszubach. Wyróżnia się przede wszystkim wspaniałą lokalizacją, z dala od popularnych nadmorskich kurortów. Lokalizacja to nie tylko jeden z atutów tej miejscowości.


Warto zwrócić również uwagę na otoczenie lasów i panujący tu klimat, przez co wypoczynek każdego turysty staje się nieco bardziej wyjątkowy. W odległości 2,5 km na północny wschód od wsi znajduje się zalesiona wydma Białogóra, od której wzięła się tak naprawdę sama nazwa tej miejscowości. Wokół niezwykłe otoczenie lasów sosnowych. Ok. 0,6 km na północny zachód znajduje się jezioro Babnica. Ok. 1 km na południowy wschód przepływa Białogórska Struga.

 

 


Miejscowość jest objęta w całości Nadmorskim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Przy wschodniej części wsi rozpoczyna się Nadmorski Park Krajobrazowy. Ok. 200 m od północno-wschodniej zabudowy Białogóry znajduje się rezerwat przyrody Białogóra (pow. 211,07 ha), który chroni fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. Północna i zachodnia część wsi znajduje się na specjalnym obszarze ochrony siedlisk "Białogóra".


Przeczytaj również: Białogóra. Tam zrealizujesz bon 500+


Białogórska plaża - idealne miejsce dla osób, które poszukują ciszy i spokoju


Jeśli planujesz spędzić swój urlop w Białogórze, to na pewno jednym z głównych punktów spędzania Twojego wolnego czasu podczas wakacji, będzie tutejsza plaża. Plaża w Białogórze to największa atrakcja tej niewielkiej miejscowości. Choć od centrum dzieli ją około 1,5 kilometra, to wielu turystów decyduje się na ten spacer, by móc skorzystać z uroków białogórskiej plaży.


Na plażę w Białogórze można dostać się jedną z dwóch dróg. Pierwsza opcja to ulica Morska - droga jest utwardzona (asfaltowa), można nią dostać się na plażę rowerem i pozostawić go na strzeżonym parkingu dla jednośladów. Ten sposób na pewno będzie swego rodzaju urozmaiceniem naszego wypoczynku. Druga droga na plażę prowadzi przez las i jest częścią rezerwatu przyrody Białogóra - od ulicy Plażowej. Dzięki temu możemy korzystać z bliskości przyrody i podziwiać ją w pełnej odsłonie.

 

 


Plaża w Białogórze jest największą atrakcją tej spokojnej, niedużej i  jeszcze mało znanej nadmorskiej miejscowości. Wyróżnia się przede wszystkim szerokością, czystością, a co najważniejsze - panuje tu cisza i spokój. To doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą podziwiać morze w pełnej odsłonie i korzystać z piękna otaczającej przyrody.


Plaża w Białogórze nie jest znana, a co za tym idzie – nie musisz zajmować na niej miejsca we wczesnych godzinach porannych. Plaża ma  1 km długości i do 50 m szerokości, więc każdy spokojnie powinien znaleźć tu miejsce dla siebie. Biały, nieskazitelnie czysty piasek i brak ostrych kamieni zachęcają do morskich kąpieli.


Co więcej, plaża w Białogórze spełnia wszystkie wymogi turystyczne -  znajdują się tu toalety, przebieralnie, place zabaw i obiekty gastronomiczne, w których można skryć się przed żarem wakacyjnego słońca. Specjalnie przystosowana do potrzeb turystów plaża jest miejscem przyjaznym, spokojnym, a przede wszystkim wyróżniającym się na tle innych polskich plaż.


Białogóra to również miejsce wyróżniające się historią!


Warto w tym miejscu wspomnieć również nieco więcej o samej historii Białogóry. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, że dopiero od lat 60. XX wieku stała się ona miejscowością wypoczynkową. To właśnie wtedy powstały tu pierwsze ośrodki wypoczynkowe, natomiast w latach 70. i 80. rozbudowana została cała infrastruktura. Od początku lat 90. nasiliła się rozbudowa pod kątem turystycznym: kwatery prywatne, pensjonaty.


Z jakich atrakcji możesz korzystać podczas wypoczynku w Białogórze?


Wybór Białogóry na wakacyjny wypoczynek może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Miejscowość zachęca do przyjazdu wszystkie grupy wiekowe. To nie tylko fantastyczne warunki, klimat oraz cisza i spokój, ale również wspaniałe atrakcje, z których możemy korzystać podczas swojego urlopu.


Należy tu wymienić:


  • Nordic Walking Park

  • stadnina koni

  • Rezerwat przyrody Białogóra

  • szlak rowerowy, prowadzący przez tereny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

  • możliwość wypożyczenia rowerów

  • park linowy

  • Białogóra jest również doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania całego regionu Kaszub i pobliskich, bardziej znanych miejscowości


Tutaj znajdziesz pozostałe atrakcje w Białogórze i okolicy


Noclegi w Białogórze


Jeśli planujesz swój wakacyjny wypoczynek w Białogórze, to musisz wiedzieć, że najczęściej wybierane są tu kwatery i pokoje - zwykle korzystają z nich pary oraz rodziny z małymi dziećmi. W cenie noclegu ujęta jest najczęściej własna łazienka oraz możliwość korzystania z części wspólnych, np. kuchni, jadalni oraz ogrodu. Właściciele kwater i pokoi zwykle starają się odpowiednio zagospodarować teren swoich posesji – tworzą tam plac zabaw, miejsce do zorganizowania grilla czy wydzielają kilka miejsc parkingowych.


Noclegi w Białogórze oferowane są także w domkach, to najczęściej propozycja dla większej grupy, liczącej od 4 osób. W obiektach tego typu jest więcej miejsca – nie tylko sypialnie, ale też pokój dzienny, łazienka i kuchnia, oczywiście odpowiednio wyposażone. Inne kategorie miejsc noclegowych w Białogórze to apartamenty, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe i pensjonaty.


Na ceny noclegów w Białogórze wpływa lokalizacja wybranego obiektu, jego kategoria, standard i oferowane udogodnienia. Średni koszt wynosi 141 zł, ale można znaleźć oferty w o wiele niższej cenie. Najkorzystniej jest wybrać kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Warto również mieć na względzie coraz powszechniejsze wprowadzanie przez właścicieli cenników weekendowych. W takim przypadku cena noclegu weekend może być wyższa od stawek w dzień powszedni nawet o kilkadziesiąt procent.

 

 

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Białogórze


Sprawdź, ile możliwości daje Ci wybór Białogóry na wakacje. Cisza i spokój - gwarantowane!Następny artykuł Beskidy - najpiękniejsze...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej