Pogoda na sierpień nad morzem 2019

Sierpniowe wyjazdy nad morze cieszą się dużą popularnością. Woda w Bałtyku jest już nagrzana przez słońce, podobnie jak piasek na nadmorskich plażach. Warto jeszcze sprawdzić długoterminową prognozę pogody, dzięki której lepiej wybierzemy termin urlopu na wybrzeżu.

Czy pogoda w sierpniu okaże się łaskawa dla wczasowiczów planujących urlop nad morzem? Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy!

 

Spodziewane burze… i słońce!


Pierwsze dni sierpnia upłyną pod znakiem burz – takiej aury trzeba spodziewać się właściwie wzdłuż całego wybrzeża. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą także przelotne opady deszczu. Tak mogą wyglądać przede wszystkim początkowe dni miesiąca, później sytuacja trochę się uspokoi i nad większością obszaru pojawi się słońce. Pogodne niebo ma się rozciągać od Ustki po Międzyzdroje, jedynie w okolicach Trójmiasta istnieje ryzyko pojawienia się deszczu. Temperatury, jakich w tym czasie trzeba spodziewać się nad morzem, wydają się przyjemne – na termometrach zobaczymy od 20 do 25 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd do Trójmiasta? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Sopocie

Tydzień od poniedziałku 12 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia także będzie obfitował w sporo słonecznych chwil. Istnieje co prawda ryzyko wystąpienia przelotnych burz – obszary, na jakich prawdopodobnie się pojawią, to przede wszystkim Trójmiasto oraz zachodnie krańce wybrzeża, czyli okolice Międzyzdrojów i Świnoujścia.

 

Krótkotrwałe załamanie pogody


Na trzeci tydzień sierpnia synoptycy zapowiadają załamanie pogody. Oznacza to zarówno ochłodzenie, jak też pojawienie się deszczu i burz. Mają one występować od 19 do 26 sierpnia i nie ominą żadnego zakątka polskiego wybrzeża. Temperatury, jakie w tym czasie zagoszczą w nadmorskich kurortach, również pozostawią wiele do życzenia. Dość wspomnieć, że na przeważającym obszarze będą to wartości rzędu 18-19 a maksymalnie 20 stopnie Celsjusza. Trzeba więc pamiętać, by w wakacyjnej walizce znalazła się również cieplejsza odzież.

 

Powrót słonecznej aury


Na szczęście kapryśna pogoda nie utrzyma się do końca sierpnia, dzięki czemu wakacje uda się pożegnać w promieniach słońca. Pogodnie zrobi się we worek 27 sierpnia, a sprzyjająca aura utrzyma się jeszcze w pierwszych dniach września. Wraz ze słońcem powrócą temperatury wynoszące powyżej 20 stopni Celsjusza.

 

Jeżeli chcesz spędzić urlop w sierpniu nad morzem już teraz sprawdź oferty noclegowe, zobacz:

Noclegi w Darłowie
Noclegi w Grzybowie
Noclegi w Jantarze
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi we Władysławowie

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

 

fot. InnerVisionPRO / iStock

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również